Články / Seriály / / 10+1

10 + 1 = Lime Cordiale

10 + 1 = Lime Cordiale

redakce | Články / Seriály / / 10+1 | 08.10.2022

Indiepopové duo z Austrálie, které si v ničem nezadá s hvězdami současné hudební indie scény? Bratři Oli a Louis Leimbachovi kapelu Lime Cordiale založili už v roce 2009, ale studiový debut Permanent Vacation vyšel až o osm let později. Urval první místo v žebříčku AIR 100% Independent Australian Albums a předloni na něj navázali další nahrávkou 14 Steps to a Better You, kterou letos na jaře doplnilo v diskografii ještě EP Cordi Elba. Po několika odkladech konečně dorazí do pražského Futurum Music Baru a tohle jsou jejich hudební srdcovky, pestré jako divočina protinožců.

The Strokes – Reptillia
Tohle je náš nakopávák. Reptillii si občas dáváme těsně před samotným vystoupením anebo když potřebujeme cestou v dodávce dobít baterky.

Colin Hay (cokoliv)
Colina jsme hodně poslouchali jako teenageři. Obzvlášť jeho akustické songy. Jsou prostě nádherné a často vám připomenou, jak být při skládání vlastní muziky sami sebou. Několik let jsme se potkávali v Los Angeles a stále zůstáváme v kontaktu. Je přesně tak super, jak si myslíte, že je.

Citizen Cope – Bullet and a Target
Energií nabitá písnička. Ale mám ten dojem, že ji spousta lidí považuje spíš za chladnou. Naše hudba je v tomhle podobná. Leckdo má naše songy za uvolněné, i když pro nás jsou to zatím ty nejnáročnější, nejvyspělejší kousky, které jsme napsali. V době našich hudebních začátků byl hlas Clarence Greenwooda velkou inspirací.

Tame Impala – Cause I’m a Man
Které kapely v dnešní době mohou říct, že nejsou (alespoň trochu) inspirované Kevinem Parkerem? Milujeme jeho produkci i texty. Hodně nám pomohly s naším songem Is He Your Man.

Ray Charles – What’d I Say
Kdysi jsme narazili na pár ukradených akordových postupů od Raye Charlese. A i tohle nás dost ovlivnilo. Rayovy písně jsou hlavně o silných vibracích a tahle vás určitě rozhýbe.

Manu Chao – Bongo Bong
Svého času jsme si ji opakovali pořád a pořád dokola. Vzhledem k tomu, že jsme děti australské buše, milujeme tuhle divočinu. Zároveň nás velmi inspiruje world music a fakt, že Manu Chao promlouvá v tolika jazycích.

Fatboy Slim – Praise You
Všechna ta skvělá alba Fatboye Slima vyšla, když jsme byli ještě děti. Jeho geniální groovy a melodie se nám nesmazatelně vsákly do mozků!

Eminem – My Name Is
Možná je trochu divné, zařadit právě tohle do našeho seznamu, ale spousta věcí, které produkoval Dr. Dre, je prostě krásná a velmi chytrá. Když jsme byli mladí, poslouchali jsme právě Eminema a připadali si zlí a zkažení jako samo peklo.

The Growlers – City Club
Všechno, úplně všechno je na The Growlers inspirativní. DIY přístup k nahrávání i jejich vyloženě umělecká, živá vystoupení. Tohle album produkoval Julian Casablancas z The Strokes. A opravdu to v něm slyšíte.

Kings of Leon – Soft
Špinavé texty, špinavá produkce, těžko pobrat vše, co nám říkají. Milujeme to!

Guilty Pleasure:
Demi Lovato - Sorry Not Sorry
Ne, tohle fakt nepotřebuje další komentář.

Info

Lime Cordiale
Facebook

Živě: Lime Cordiale (au) + Annie Hamilton (au)
17. 10. 2020 20:00
Futurum Music Bar, Praha
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

10+1 = Bernhard Hammer (Elektro Guzzi)

redakce 20.11.2022

Za Elektro Guzzi nám prozradil svých deset nejoblíbenějších tracků kytarista Bernhard Hammer.

10 + 1 = Frank Lees (Press Club)

redakce 09.11.2022

Press Club se za týden představí v Chapeau Rouge, a tak jsme se zaměřili na hudební vkus bubeníka Franka Leese.

10+1= David Granström

redakce 07.11.2022

Člen kolektivu sdruženého kolem kultovního labelu XKatedral střídá klidné okamžiky s drtivou hlasitostí. Co ho v jeho kreativitě inspiruje?

10 + 1 = Kai Zamora (Shy, Low)

redakce 16.10.2022

Postmetalová čtveřice z Richmondu vznikla před jedenácti lety a vydává u Pelagic, kde najdeme jména jako Mono, Envy nebo The Ocean. Zahrají v Klubovně.

10 + 1 = David Dorůžka

redakce 12.10.2022

Říká se, že jde o vůdčí postavu tuzemské jazzové scény a má to svoje důvody. David Dorůžka vystoupí na festivalu Jazz Goes to Town, posloucháme jeho formativní skladby.

10 + 1 = Avtomat

redakce 16.09.2022

Jeho hudba se dramaticky proměnila, od polyfonního zpěvu až po postklubové tracky na posledním EP Gusła (Human Rites). Avtomat zahraje na akci Fragile Like a Bomb.

10+1 = Štěpán FOK Vodrážka

redakce 10.09.2022

Diváckou cenou odměněný film PSH Nekonečný příběh z letošního MFF Karlovy Vary jde za pár dní ven, a to ne ledajakým způsobem. Oblíbené filmy režiséra dokumentu?

10 + 1 = Jena Jang

redakce 05.09.2022

V Kutné Hoře se můžeme těšit například na korejskou umělkyni Jenu Jang. Náhledněte pod pokličku inspirací.

10 + 1 = Tamara Kramar

redakce 15.08.2022

Zpěvačka, skladatelka a multiinstrumentalistka Tamara Kramar vydala první singl teprve loni v létě, ale hned se stala Objevem roku podle renomovaného Rádia_FM.

10 + 1 = Andrea Motis (es)

redakce 22.07.2022

Andrea Motis z Barcelony, půvabná jazzová zpěvačka a trumpetistka, vystoupí na festivalu Dobršská brána. Formativní skladby?

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace