Články / Seriály / / 10+1

10 + 1 = Lucie Redlová

10 + 1 = Lucie Redlová

Anna Mašátová | Články / Seriály / / 10+1 | 18.07.2018

Když zrovna nehraje nebo není někde s kapelou, kterou v rámci své práce booking agentky pro Bum Bum Satori zastupuje, dělá korektury knih. Písničkářka a multiinstrumentalistka Lucie Redlová toho zvládá opravdu hodně – letos na jaře vydala EP Otázky pod producentským dohledem Tomáše Neuwertha, nedávno přidala nový klip Až uzamkneme nebe, tak jsme se jí nabourali do nabitého programu a vytáhli z ní, jaké písně si sama pouští...

Róisín Murphy – Unputdownable (Hairless Toys)
Jedna z mým nejhranějších písní loňského roku. Ten klip mě spíše ruší, ale písnička je úžasná. Chytlavý riff v refrénu mi tak dlouho zněl v uších, až jsem musela vzít kytaru a jak za starých časů si jej naposlouchat a zahrát.


Katarína Máliková – Jedna sestra (Pustvopol)
Nevím, jestli je to tím, že některé písně na albu Pustvopol pocházejí z okolí Telgártu, místa, kde se narodila moje babička a kam, do jejího rodného domu, dodnes jezdím na hory… Celé album a úžasně pestrý projev Kataríny mě ale doslova přikovaly k židli.


Afghan Whigs – Into the Floor (In Spades)
O této kapele jsem věděla už delší dobu, ale až tohle album mě chytlo. Totálně.


Nvmeri – Ghost Town (Nvmeri)
Vím, že slovenská kapela Nvmeri vydala vloni nové album, já mám zatím pořádně naposlouchané jen to první z roku 2013. Letos je snad poprvé uvidím naživo na Všudybudu.


Aneta Langerová – Tráva (Na Radosti) O Anetě samozřejmě nešlo nevědět, ale desky z období Superstar mi nic moc neříkaly. Nicméně albem Na Radosti si mě úplně získala a od té doby se považuji za její opravdovou fanynku.


Mňága a Žďorp – Některé otázky už si prostě nekladu (Dutý, ale free)
Ano, jsem z Valmezu, ano, poslouchám Mňágu. Ono když vyšlo Made in Valmez, byla jsem ještě malá holka, ale jestli bych měla jmenovat moment, kdy jsem si Mňágu objevila a zamilovala se do ní, tak právě s albem Dutý, ale free (vyšlo v roce 2006). Od té doby mám každou desku a minimálně jednou za rok je musím vidět.


Brian Eno & David Byrne - Life Is Long (Everything That Happens)
Na desku Everything That Happens mě přivedl Martin Knor, který hrál kromě Mňágy pár let i se mnou. Miluju ji celou, ale kdybych měla vybrat jednu píseň, pak tuto.


Dusty Kid – Chentu Mizas (Beyond That Hill)
Mě má každý za folkáče, ale například při práci poslouchám skoro jen elektro a podobné žánry. Některé věci od Dustyho jsou na mě už moc tvrdé, ale tohle „něžné elektro“, nebo věci od Olivera Koletzkeho, můžu.


Hm… - Píseň o přátelství (… to by mohlo být zajímavé)
Hm… jsou moje nejvíc nejoblíbenější česká kapela. Tečka.


Genesis – Afterglow (Wind and Wuthering)
Říkám si, že tu musím dát aspoň jednu „vykopávku“, něco, co formovalo můj vkus někdy před dvaceti lety, takže Genesis, na které jsem byla v Praze (a taky na Collinse ve Vídni). Miluju samozřejmě i Petera Gabriela, toho jsem viděla naživo čtyřikrát, ale na něj už mi nevychází místo…


Beatles – While My Guitar Gently Weeps
No vlastně jestli mám dát vykopávku, musím ještě Beatles. Na těch jsem (na mamčiných kazetách) vyrůstala, pouštím si je dodnes a prostě… Beatles forever.

Info

Lucie Redlová
web hudebnice

live
3.8. Folkové prázdniny v Náměšti nad Oslavou
15.8.-18.8. Festival Banát, Rumunsko

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

10 + 1 = Bára Zmeková

redakce 21.06.2019

Skladatelka a multiinstrumentalistka Bára Zmeková, vydala na jaře úspěšné album Lunaves, v nejbližších měsících vyráží na pódia klubová i festivalová.

10 + 1 = Tomasz Szpaderski (Kamp!)

redakce 18.06.2019

V taneční hudbě prý neexistuje nic neobjeveného? Polští Kamp! si to nemyslí a jeden z nich nám dal vodítka, kde hledat zdroje. Jejich.

10 + 1 = Inéz Schaefer (Ätna)

redakce 15.06.2019

Inéz Schaefer ve svém projektu Ätna stíhá basový synťák, klavír a zpěv. Miluje minimalismus, zatímco sekundující bubeník Demian vstupuje do hry, aby všechnu tu úspornost rozvířil a proštěrkal.

10 + 1 = Myškin (Panenské plameny)

redakce 11.06.2019

Panenské plameny si s deskou Poníčky získali nejedno hudební srdce. Svoje hudební srdcovky vybral zpěvák a kytarista Myškin.

10 + 1 = Amelie Siba

redakce 04.06.2019

Mladá pražská písničkářka Amelie Siba patří mezi tzv. pokojíčkové tvůrce. Své zasněné písně skládá po nocích, ve dne nám vybrala deset inspirativních skladeb, které slyší kolem sebe.

10 + 1 = Greg Cohen

redakce 02.06.2019

„Kdysi jsem objevil tyhle skladby a ty mě hudebně nasměrovaly jinam,“ říká činný americký jazzový kontrabasista Greg Cohen před náletem na Prahu s kvartetem Masada pod vedením Johna Zorna.

10 + 1 = Miro Luky (The Ills)

redakce 29.05.2019

Miro Luky, kytarista slovenských postrockerů The Ills, pro nás poskládal desítku svých zásadních hudebních okamžiků.

10 + 1 = Adam Krofian (The Atavists)

redakce 20.05.2019

Frontman a zpěvák Adam Krofian servíruje jedenáctku svých zásadních songů, které ho provází od dětství. Pěkný vývoj.

10 + 1 = Kasko (Saténové ruky)

redakce 17.05.2019

Saténové ruky nedávno pokřtily nový vinyl a než zahrají Mezi ploty, poskládal Marek Kasko Babušiak své hudební lásky.

10 + 1 = Sun Glitters

redakce 24.04.2019

Lucemburský umělec Victor Ferreira strká prsty mnohem dál, než sahá mix žánrů jako chillwave, dream pop, shoegaze nebo glitch. Inspirace, vlivy?