Články / Seriály / / 10+1

10 + 1 = Lucie Redlová

10 + 1 = Lucie Redlová

Anna Mašátová | Články / Seriály / / 10+1 | 18.07.2018

Když zrovna nehraje nebo není někde s kapelou, kterou v rámci své práce booking agentky pro Bum Bum Satori zastupuje, dělá korektury knih. Písničkářka a multiinstrumentalistka Lucie Redlová toho zvládá opravdu hodně – letos na jaře vydala EP Otázky pod producentským dohledem Tomáše Neuwertha, nedávno přidala nový klip Až uzamkneme nebe, tak jsme se jí nabourali do nabitého programu a vytáhli z ní, jaké písně si sama pouští...

Róisín Murphy – Unputdownable (Hairless Toys)
Jedna z mým nejhranějších písní loňského roku. Ten klip mě spíše ruší, ale písnička je úžasná. Chytlavý riff v refrénu mi tak dlouho zněl v uších, až jsem musela vzít kytaru a jak za starých časů si jej naposlouchat a zahrát.


Katarína Máliková – Jedna sestra (Pustvopol)
Nevím, jestli je to tím, že některé písně na albu Pustvopol pocházejí z okolí Telgártu, místa, kde se narodila moje babička a kam, do jejího rodného domu, dodnes jezdím na hory… Celé album a úžasně pestrý projev Kataríny mě ale doslova přikovaly k židli.


Afghan Whigs – Into the Floor (In Spades)
O této kapele jsem věděla už delší dobu, ale až tohle album mě chytlo. Totálně.


Nvmeri – Ghost Town (Nvmeri)
Vím, že slovenská kapela Nvmeri vydala vloni nové album, já mám zatím pořádně naposlouchané jen to první z roku 2013. Letos je snad poprvé uvidím naživo na Všudybudu.


Aneta Langerová – Tráva (Na Radosti) O Anetě samozřejmě nešlo nevědět, ale desky z období Superstar mi nic moc neříkaly. Nicméně albem Na Radosti si mě úplně získala a od té doby se považuji za její opravdovou fanynku.


Mňága a Žďorp – Některé otázky už si prostě nekladu (Dutý, ale free)
Ano, jsem z Valmezu, ano, poslouchám Mňágu. Ono když vyšlo Made in Valmez, byla jsem ještě malá holka, ale jestli bych měla jmenovat moment, kdy jsem si Mňágu objevila a zamilovala se do ní, tak právě s albem Dutý, ale free (vyšlo v roce 2006). Od té doby mám každou desku a minimálně jednou za rok je musím vidět.


Brian Eno & David Byrne - Life Is Long (Everything That Happens)
Na desku Everything That Happens mě přivedl Martin Knor, který hrál kromě Mňágy pár let i se mnou. Miluju ji celou, ale kdybych měla vybrat jednu píseň, pak tuto.


Dusty Kid – Chentu Mizas (Beyond That Hill)
Mě má každý za folkáče, ale například při práci poslouchám skoro jen elektro a podobné žánry. Některé věci od Dustyho jsou na mě už moc tvrdé, ale tohle „něžné elektro“, nebo věci od Olivera Koletzkeho, můžu.


Hm… - Píseň o přátelství (… to by mohlo být zajímavé)
Hm… jsou moje nejvíc nejoblíbenější česká kapela. Tečka.


Genesis – Afterglow (Wind and Wuthering)
Říkám si, že tu musím dát aspoň jednu „vykopávku“, něco, co formovalo můj vkus někdy před dvaceti lety, takže Genesis, na které jsem byla v Praze (a taky na Collinse ve Vídni). Miluju samozřejmě i Petera Gabriela, toho jsem viděla naživo čtyřikrát, ale na něj už mi nevychází místo…


Beatles – While My Guitar Gently Weeps
No vlastně jestli mám dát vykopávku, musím ještě Beatles. Na těch jsem (na mamčiných kazetách) vyrůstala, pouštím si je dodnes a prostě… Beatles forever.

Info

Lucie Redlová
web hudebnice

live
3.8. Folkové prázdniny v Náměšti nad Oslavou
15.8.-18.8. Festival Banát, Rumunsko

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

10 + 1 = Roberts Vanags (Carnival Youth)

redakce 14.09.2019

„Když lidi přestanou poslouchat smutnou hudbu, bude zle, protože to znamená, že se něčemu brání. Poznání něčeho hlubšího. Vypnou se.“ Zkusme to nedopustit!

10 + 1 = Sasami Ashworth

redakce 10.09.2019

Epické dechy, nádherné melodie, rozmarné aranže a kontra-melodie. Zmínila jsem ty epické dechy? ptá se americká hudebnice Sasami ve svém výběru zásadních songů. Koncert v Praze brzy.

10 + 1 = Rick Maguire (Pile)

redakce 27.08.2019

Kdyby nebyli Fugazi, nemáme spoustu kapel. Ani Pile.

10 + 1 = Bartosz Borowski (Lonker See)

redakce 14.08.2019

Lonker See obsáhnou jazz, space rock i psychedelii a co je k tomu mimo jiné vedlo, se dá vyčíst i z deseti zásadních písníček/alb Bartosze Borowského.

10 + 1 = Ridina Ahmedová

redakce 23.07.2019

Hudba je pro mě vertikála, dotek něčeho mimo moji realitu. Možnost potkat se s esencí toho, kdo hudbu tvoří. Dotek jeho světa. Říká Ridina Ahmedová k výběru svých zásadních písniček…

10 + 1 = Marta Kloučková

redakce 30.06.2019

Marta Kloučková, multižánrová zpěvačka, textařka a songwriterka působí na české jazzové scéně. Kde jsou její hudební základy, které písně jsou pro ni nejvíc?

10 + 1 = Bára Zmeková

redakce 21.06.2019

Skladatelka a multiinstrumentalistka Bára Zmeková, vydala na jaře úspěšné album Lunaves, v nejbližších měsících vyráží na pódia klubová i festivalová.

10 + 1 = Tomasz Szpaderski (Kamp!)

redakce 18.06.2019

V taneční hudbě prý neexistuje nic neobjeveného? Polští Kamp! si to nemyslí a jeden z nich nám dal vodítka, kde hledat zdroje. Jejich.

10 + 1 = Inéz Schaefer (Ätna)

redakce 15.06.2019

Inéz Schaefer ve svém projektu Ätna stíhá basový synťák, klavír a zpěv. Miluje minimalismus, zatímco sekundující bubeník Demian vstupuje do hry, aby všechnu tu úspornost rozvířil a proštěrkal.

10 + 1 = Myškin (Panenské plameny)

redakce 11.06.2019

Panenské plameny si s deskou Poníčky získali nejedno hudební srdce. Svoje hudební srdcovky vybral zpěvák a kytarista Myškin.