Články / Seriály / / 10+1

10 + 1 = Lucie Redlová

10 + 1 = Lucie Redlová

Anna Mašátová | Články / Seriály / / 10+1 | 18.07.2018

Když zrovna nehraje nebo není někde s kapelou, kterou v rámci své práce booking agentky pro Bum Bum Satori zastupuje, dělá korektury knih. Písničkářka a multiinstrumentalistka Lucie Redlová toho zvládá opravdu hodně – letos na jaře vydala EP Otázky pod producentským dohledem Tomáše Neuwertha, nedávno přidala nový klip Až uzamkneme nebe, tak jsme se jí nabourali do nabitého programu a vytáhli z ní, jaké písně si sama pouští...

Róisín Murphy – Unputdownable (Hairless Toys)
Jedna z mým nejhranějších písní loňského roku. Ten klip mě spíše ruší, ale písnička je úžasná. Chytlavý riff v refrénu mi tak dlouho zněl v uších, až jsem musela vzít kytaru a jak za starých časů si jej naposlouchat a zahrát.


Katarína Máliková – Jedna sestra (Pustvopol)
Nevím, jestli je to tím, že některé písně na albu Pustvopol pocházejí z okolí Telgártu, místa, kde se narodila moje babička a kam, do jejího rodného domu, dodnes jezdím na hory… Celé album a úžasně pestrý projev Kataríny mě ale doslova přikovaly k židli.


Afghan Whigs – Into the Floor (In Spades)
O této kapele jsem věděla už delší dobu, ale až tohle album mě chytlo. Totálně.


Nvmeri – Ghost Town (Nvmeri)
Vím, že slovenská kapela Nvmeri vydala vloni nové album, já mám zatím pořádně naposlouchané jen to první z roku 2013. Letos je snad poprvé uvidím naživo na Všudybudu.


Aneta Langerová – Tráva (Na Radosti) O Anetě samozřejmě nešlo nevědět, ale desky z období Superstar mi nic moc neříkaly. Nicméně albem Na Radosti si mě úplně získala a od té doby se považuji za její opravdovou fanynku.


Mňága a Žďorp – Některé otázky už si prostě nekladu (Dutý, ale free)
Ano, jsem z Valmezu, ano, poslouchám Mňágu. Ono když vyšlo Made in Valmez, byla jsem ještě malá holka, ale jestli bych měla jmenovat moment, kdy jsem si Mňágu objevila a zamilovala se do ní, tak právě s albem Dutý, ale free (vyšlo v roce 2006). Od té doby mám každou desku a minimálně jednou za rok je musím vidět.


Brian Eno & David Byrne - Life Is Long (Everything That Happens)
Na desku Everything That Happens mě přivedl Martin Knor, který hrál kromě Mňágy pár let i se mnou. Miluju ji celou, ale kdybych měla vybrat jednu píseň, pak tuto.


Dusty Kid – Chentu Mizas (Beyond That Hill)
Mě má každý za folkáče, ale například při práci poslouchám skoro jen elektro a podobné žánry. Některé věci od Dustyho jsou na mě už moc tvrdé, ale tohle „něžné elektro“, nebo věci od Olivera Koletzkeho, můžu.


Hm… - Píseň o přátelství (… to by mohlo být zajímavé)
Hm… jsou moje nejvíc nejoblíbenější česká kapela. Tečka.


Genesis – Afterglow (Wind and Wuthering)
Říkám si, že tu musím dát aspoň jednu „vykopávku“, něco, co formovalo můj vkus někdy před dvaceti lety, takže Genesis, na které jsem byla v Praze (a taky na Collinse ve Vídni). Miluju samozřejmě i Petera Gabriela, toho jsem viděla naživo čtyřikrát, ale na něj už mi nevychází místo…


Beatles – While My Guitar Gently Weeps
No vlastně jestli mám dát vykopávku, musím ještě Beatles. Na těch jsem (na mamčiných kazetách) vyrůstala, pouštím si je dodnes a prostě… Beatles forever.

Info

Lucie Redlová
web hudebnice

live
3.8. Folkové prázdniny v Náměšti nad Oslavou
15.8.-18.8. Festival Banát, Rumunsko

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

10 + 1 = Robin Kvapil

redakce 12.03.2023

Robin Kvapil uvádí do kin svůj nový film More Miko, ale znát ho můžete i ze skupiny To žluté, co máte na kalhotkách. Jedenáct oblíbených písniček.

10+1 = Bernhard Hammer (Elektro Guzzi)

redakce 20.11.2022

Za Elektro Guzzi nám prozradil svých deset nejoblíbenějších tracků kytarista Bernhard Hammer.

10 + 1 = Frank Lees (Press Club)

redakce 09.11.2022

Press Club se za týden představí v Chapeau Rouge, a tak jsme se zaměřili na hudební vkus bubeníka Franka Leese.

10+1= David Granström

redakce 07.11.2022

Člen kolektivu sdruženého kolem kultovního labelu XKatedral střídá klidné okamžiky s drtivou hlasitostí. Co ho v jeho kreativitě inspiruje?

10 + 1 = Kai Zamora (Shy, Low)

redakce 16.10.2022

Postmetalová čtveřice z Richmondu vznikla před jedenácti lety a vydává u Pelagic, kde najdeme jména jako Mono, Envy nebo The Ocean. Zahrají v Klubovně.

10 + 1 = David Dorůžka

redakce 12.10.2022

Říká se, že jde o vůdčí postavu tuzemské jazzové scény a má to svoje důvody. David Dorůžka vystoupí na festivalu Jazz Goes to Town, posloucháme jeho formativní skladby.

10 + 1 = Lime Cordiale

redakce 08.10.2022

Indiepopové duo z Austrálie, které si v ničem nezadá s hvězdami současné hudební indie scény? Bratři Oli a Louis Leimbachovi míří do Prahy.

10 + 1 = Avtomat

redakce 16.09.2022

Jeho hudba se dramaticky proměnila, od polyfonního zpěvu až po postklubové tracky na posledním EP Gusła (Human Rites). Avtomat zahraje na akci Fragile Like a Bomb.

10+1 = Štěpán FOK Vodrážka

redakce 10.09.2022

Diváckou cenou odměněný film PSH Nekonečný příběh z letošního MFF Karlovy Vary jde za pár dní ven, a to ne ledajakým způsobem. Oblíbené filmy režiséra dokumentu?

10 + 1 = Jena Jang

redakce 05.09.2022

V Kutné Hoře se můžeme těšit například na korejskou umělkyni Jenu Jang. Náhledněte pod pokličku inspirací.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace