Články / Seriály / / 10+1

10+1 = Mira Lu Kovacs (5K HD)

10+1 = Mira Lu Kovacs (5K HD)

redakce | Články / Seriály / / 10+1 | 10.02.2020

S 5K HD se můžete potkat na Primaveře i na jazzových festivalech. Redakci Full Moonu před dvěma lety okouzlili na slovinském festivale MENT a nyní přijedou představit nový materiál do pražského Jazz Docku. Kam si je zařadit? Jsou futurističní a křehcí, epičtí i brutální. Co by jiní dali do kategorie guilty pleasure rovnou, dává zpěvačka Mira Lu Kovacs do výběru svých deseti oblíbených skladeb. Písně na taneční parket i k rozjímání, v hlavní roli – zpěv.

Missy Elliott – Work It
Missy je královna a vždycky bude napřed.

Radiohead – Exit Music (For a Film)
Radiohead jsou pro mě to, co pro ostatní U2 nebo Rolling Stones. Jen jsou o hodně lepší. Nejinovativnější kapela, jaká tu kdy byla.

Feist – Inside and Out
Leslie Feist je moje osobní hrdinka, co se týče psaní písní.

David Bowie – Lazarus
David Bowie napsal jedno z nejlepších alb těsně předtím, než zemřel. Tahle píseň je trefou do černého. Taky je to asi jediný případ, kdy mi neleze na nervy zvuk saxofonu. Pak tedy ještě když na něj hraje Justin Vernon.

Le Mystere des Voix Bulgares – Ergen Deda
Způsob, jakým používají hlasy, je tak silný a čistý. Přála bych si umět takhle zpívat.

The Knife – Heartbeats
S touhle písničkou jsem vyrostla a bude to pro mě vždycky veliký hit.

Moses Sumney – Worth It
Miluju, jak je tohle nahrané. Především ty vokály, ten zvuk, jak se to seká, jak je tam slyšet dech. Moses Sumney mi pomohl znovu se zamilovat do vlastní zranitelnosti a jemného hlasu.

Whitney Houston – Greatest Love of All

Pořád mi láme srdce, když tohle slyším. Zpívá o velké lásce, kterou ale nikdy nebyla schopná dopřát sama sobě.

Aerosmith – I Don't Want to Miss a Thing

Ty struny! Ten řev!

Rihanna – Consideration
Náš basák miluje houpavou melodii v refrénu tak moc, že ji musím taky zmínit. Rihanna je skvělá, hrozně mě baví, jak se pohybuje někde mezi avantgardou a tanečním parketem.

guilty pleasure: Lady Gaga, Bradley Cooper – Shallow (A Star Is Born) Mohla bych si odpustit ten hlas Bradleyho Coopera na začátku, ale jinak je to mistrovské dílo. Za tenhle hřích se nestydím.

Info

živě:
5K HD
19. 2. 2020 20:00
Jazz Dock, Praha
fb událost

foto © Hanna Fasching

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

10+1 = Vi Tranová (Viah)

redakce 08.07.2020

Necháváme nahlédnout do hudebních inspirací Huyen Vi Tranové, ve kterých se objevuje především žebříčkový pop, rap a emoce.

10+1 = Yvonnick Prené

redakce 26.06.2020

Francouzský jazzový hráč na harmoniku, skladatel a pedagog z New Yorku Yvonnick Prené představuje své oblíbené písně.

10 + 1 = Tomáš Vondra (Orient, Tomáš Palucha)

redakce 17.06.2020

Tomáše Vondru můžete znát z Rekomanda nebo z řady hudebních projektů. Dnes je základní stavební jednotkou pro těles Orient a Tomáš Palucha. Jaké jsou jeho inspirace?

10 + 1 = dné

redakce 13.06.2020

Dné na první desce ignoroval trendy i jakákoliv posluchačská očekávání. A to dělá stále a my stále čekáme na jeho druhé album. Co s tím?

10+1 = Jakub Jirásek (Cold Cold Nights)

redakce 06.06.2020

Takovej deníček od krize v roce 2008 do krize 2020, říká ke svému výběru oblíbených písniček Jakub Jirásek z Cold Cold Nights.

10 + 1 = Šimon Šafránek

redakce 08.05.2020

Režisér Šimon Šafránek vybírá zásadní písně i klipy. Jak bude vypadat nový klip pro Kill the Dandies!? Očekávat můeme nejspíš cokoliv.

10+1 = Jiří Machů (Killiekrankie, Laokoon)

redakce 27.04.2020

S jakou hudbou vyrůstal Jiří Machů? Rozmanitý výběr písní, které formovaly jeho hudební vkus, a špetka náboženství k tomu.

10 + 1 = David Pomahač

redakce 25.04.2020

David Pomahač se vydal na sólovou dráhu, jeho jméno ale naleznete i v historii Houpacích koní nebo kapele Xaviera Baumaxy, založil Bez peří i Kieslowski.

10+1= Rou Reynolds (Enter Shikari)

redakce 10.04.2020

Zpěvák britských Enter Shikari Rou Reynolds se s námi podělil o rozmanitou desítku osudových skladeb. Od Glenna Millera po Prodigy.

10 + 1 = Beata Hlavenková

redakce 25.03.2020

Sestavila jsem jedenáctku skladeb ne úplně z toho, co mám nejradši, ale z toho, co mě napadalo v dané chvíli, z věcí, které lezly na povrch bez ladu a skladu...