Články / Seriály / / 10+1

10+1 = Mira Lu Kovacs (5K HD)

10+1 = Mira Lu Kovacs (5K HD)

redakce | Články / Seriály / / 10+1 | 10.02.2020

S 5K HD se můžete potkat na Primaveře i na jazzových festivalech. Redakci Full Moonu před dvěma lety okouzlili na slovinském festivale MENT a nyní přijedou představit nový materiál do pražského Jazz Docku. Kam si je zařadit? Jsou futurističní a křehcí, epičtí i brutální. Co by jiní dali do kategorie guilty pleasure rovnou, dává zpěvačka Mira Lu Kovacs do výběru svých deseti oblíbených skladeb. Písně na taneční parket i k rozjímání, v hlavní roli – zpěv.

Missy Elliott – Work It
Missy je královna a vždycky bude napřed.

Radiohead – Exit Music (For a Film)
Radiohead jsou pro mě to, co pro ostatní U2 nebo Rolling Stones. Jen jsou o hodně lepší. Nejinovativnější kapela, jaká tu kdy byla.

Feist – Inside and Out
Leslie Feist je moje osobní hrdinka, co se týče psaní písní.

David Bowie – Lazarus
David Bowie napsal jedno z nejlepších alb těsně předtím, než zemřel. Tahle píseň je trefou do černého. Taky je to asi jediný případ, kdy mi neleze na nervy zvuk saxofonu. Pak tedy ještě když na něj hraje Justin Vernon.

Le Mystere des Voix Bulgares – Ergen Deda
Způsob, jakým používají hlasy, je tak silný a čistý. Přála bych si umět takhle zpívat.

The Knife – Heartbeats
S touhle písničkou jsem vyrostla a bude to pro mě vždycky veliký hit.

Moses Sumney – Worth It
Miluju, jak je tohle nahrané. Především ty vokály, ten zvuk, jak se to seká, jak je tam slyšet dech. Moses Sumney mi pomohl znovu se zamilovat do vlastní zranitelnosti a jemného hlasu.

Whitney Houston – Greatest Love of All

Pořád mi láme srdce, když tohle slyším. Zpívá o velké lásce, kterou ale nikdy nebyla schopná dopřát sama sobě.

Aerosmith – I Don't Want to Miss a Thing

Ty struny! Ten řev!

Rihanna – Consideration
Náš basák miluje houpavou melodii v refrénu tak moc, že ji musím taky zmínit. Rihanna je skvělá, hrozně mě baví, jak se pohybuje někde mezi avantgardou a tanečním parketem.

guilty pleasure: Lady Gaga, Bradley Cooper – Shallow (A Star Is Born) Mohla bych si odpustit ten hlas Bradleyho Coopera na začátku, ale jinak je to mistrovské dílo. Za tenhle hřích se nestydím.

Info

živě:
5K HD
19. 2. 2020 20:00
Jazz Dock, Praha
fb událost

foto © Hanna Fasching

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

10 + 1 = Marie Spaemann

redakce 07.05.2022

Na sólový koncert se můžeme těšit v rámci festivalu Mladí ladí jazz. Ještě předtím průřez hudebním vkusem Marie Spaemann, jejími láskami i libůstkami.

10+1 = Conrad Ellis (the Luka State)

redakce 30.04.2022

The Luka State vydali v loňském roce slibný debut Fall in Fall Out, který v květnu představí i v pražském klubu Bike Jesus.

10 + 1 = Gareth Davis

redakce 24.04.2022

Podílel se na projektech zahrnujících současnou klasickou hudbu, volnou improvizaci, orchestrální hudbu, ale i rock, noise či elektroniku. A představí Stockhausena v DOXu.

10 + 1 = Lukáš „Lelek“ Novotný (Bratři Orffové)

redakce 16.04.2022

Bratři Orffové jsou zpátky? Dejte si deset a jednu zásadní písničku zákládajícího člena a kytaristy „Lelka“ Novotného, jízda je to rozmanitá, a kupte lupen na jarní koncert.

10 + 1 = Elderbrook

redakce 03.04.2022

Elderbrook je britský songwriter a producent. Tracklist jeho zásadních skladem je především ponorem do jeho dospívání, vzpomíná se tu na tracky z prvních návštěv klubů i první video stažené do…

10 + 1 = Hior Chronik

redakce 24.03.2022

Jeho zvuk je schopný pojmout delikátní klavírní témata i deephouseové beaty. Poslouchejte zásadní skladby pro řeckého producenta, jehož workshop i živák můžete navštívit už zítra.

10 + 1 = dj poolboi

redakce 23.03.2022

Produkce texaského tvůrce se klasifikuje jako emo-house a je nasnadě, že průlom zažil v prvních měsících pandemie. Již za pár dní živě na Spectaculare.

10+1 = Michael Lovett (Metronomy)

redakce 13.03.2022

Metronomy po dvou letech čekání vystoupí v Roxy, ale taky na Flédě. Klávesista a kytarista Michael Lovett vybírá deset nejoblíbenějších písní a jedno guilty pleasure.

10+1 = Sam Hewitt (Easy Life)

redakce 06.03.2022

Korona jako v případě mnoha dalších vystoupení plány na koncert Easy Life překazila, fanoušci se ale dočkají. Zatím hudební radosti basáka Sama Hevitta.

10 + 1 = Nneka

redakce 23.02.2022

Nneka, hudebnice narozená v Nigérii a usazená v Hamburku, je ovlivněná americkou urban scénou. Jaké další vzory nám prozradila?

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace