Články / Seriály / / 10+1

10 + 1 = Reverend Black Claw

10 + 1 = Reverend Black Claw

Anna Mašátová | Články / Seriály / / 10+1 | 11.10.2015

Reverend Black Claw zdraví z pustých kanadských hvozdů. Úkol zněl jasně, představit deset alb, která mě nejvíce inspirovala ve vlastní tvorbě. Není to lehký úkol, ale pojďme na to:

Petr Iljič Čajkovskij - Greatest Hits
V dětství jsem hrál na klavír a miloval jsem klasickou hudbu. Pamatuji si na sílu a hloubku Slovanského pochodu a Overtury 1812.


Johnny Cash - Greatest Hits
Když jsem poprvé slyšel Johnnyho Cashe jako dítě, strašně se mi líbilo jeho jedinečné vypravěčství a písničkářství. Od té doby je Johnny Cash stálou součástí mojí hudební rotace.

Thorns - Master Stellar Elite
Když skočím o pár let dopředu, dostávám se do věku, kdy jsem aktivně působil na metalové scéně - většinou na poli black metalu. I když jeho vliv nemusí být v Black Claw slyšitelný, inspirovalo mě to v posouvání mých hudebních hranic.


Hank Williams III - Straight To Hell
V jednu chvíli jsem prostě skončil u poslechu Hanka Williamse III, pokud se nepletu, myslím, že to byla deska Lovesick, Broke and Driftin. Když jsem poprvé uslyšel směs country, punku a metalu, silně to na mě zapůsobilo. Dodnes Hanka III pravidelně poslouchám.


Neil Young - Dead Man OST
Před lety, když jsem působil coby filmový skladatel, jsem dostal od režiséra instrukce, abych se podíval na Jarmuschova Mrtvého muže a analyzoval postupy Neila Younga. Film i soundtrack považuji za mistrovská díla a navždy pro mě budou obrovskou inspirací.


Elliott Brood - Ambassador
Jiná práce, ten samý režisér, který mi tentokrát hodil Twill Elliota Brooda jako pracovní muziku k dalšímu bijáku. Hudba k závěrečným titulkům je dnes známa jako Thieving Bones – titulní track mé nové desky.


Those Poor Bastards - Satan Is Watching
Tohle bude asi nejzásadnější deska. Krátce poté, co jsem začal Those Poor Bastards poslouchat, jsem nahrál první písně na demo Black Claw. I když hudební podobnost není zcela patrná, byl to bezesporu jeden z nejinspirativnějších hudebních zdrojů.


Sons of Perdition - The Kingdom Is on Fire
Další skvělá nahrávka a inspirující kapela. Jsem si jistý, že první věc, co jsem slyšel, byla Blood in the Valley. A už jsem se od toho neodtrhnul.


King Dude - Burning Daylight
I když jsem od King Dudea slyšel nejprve Lucifer's The Light of the World, jeho album Burning Daylight mělo na mou tvorbu mnohem silnější dopad.


Hank Williams - Greatest Hits
Po hlubokém ponoření se do temných poloh country, tradiční a folkové hudby, není těžké skončit u starého dobrého Hanka Willamse. Jsem si vědom, že zanechal nesmazatelné stopy v mé muzice a sám také vnímám jeho vliv na množství hudby, kterou poslouchám.


Guilty Pleasure:
Beck - Mellow Gold
Musím přiznat, že tuhle věc poslouchám celkem často. I když největší hit Loser má myslím to nejlepší za sebou, zbytek desky obsahuje několik temných obskurních folkových záležitostí. Kdybych si musel vybrat nejoblíbenější track, byl by to Truckdrivin' Neighbors Downstairs.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

10+1 = Mira Lu Kovacs (5K HD)

redakce 10.02.2020

Co by jiní dali do kategorie guilty pleasure rovnou, dává zpěvačka Mira Lu Kovacs do výběru svých deseti oblíbených skladeb.

10 + 1 = Jan Vegy Táborský (Fvtvre)

redakce 05.02.2020

Jan Vegy Táborský spolu s Fvtvre podpoří služebně mladší kolegy z Guilty Echoes na brněnském křtu desky Learning to Swim. Před zastávkou v Kabinetu Múz ještě jeho desítka srdcovek.

10+1 = Peter Michel (Hibou)

redakce 02.02.2020

Peter Michel alias Hibou píše hudbu, která má hlavně konejšit. Svou třetí sólovku Halve přiveze do pražské MeetFactory, své oblíbené skladby servíruje hned.

10 + 1 = Jan Sobko (Guilty Echoes)

redakce 23.01.2020

Brněnští noiserockoví floutci Guilty Echoes vydali loni na podzim desku Laerning to Swim. Jejich kytarista Honza Sobko se s námi podělil o desítku zásadních songů a jedno domácí guilty pleasure.

10 + 1 = František Převorovský (Vellocet Roll)

redakce 20.01.2020

Do jakého oddělení Levných knih si zajít pro inspiraci k založení kapely? O svých deset oblíbených a jednu navíc se podělil kytarista a zpěvák František Převorovský.

10 + 1 = Barbora Beps Pokorná (Beps’n’Johnnies)

redakce 16.01.2020

Barbora Pokorná z temné kytarové úderky Beps’n’Johnnies před křtem debutové desky Bare Bones poskládala seznam deseti songů, které ovlivnily její hudební dospívání.

10+1 = Hannes Fröhlich (Ogrom Circus)

redakce 13.01.2020

Hannes Fröhlich přijede na konci ledna se svou kapelou Ogrom Circus do Prahy i Brna. Kapelník téhle psychadelické smečky sepsal Full Moonu seznam svých oblíbených hitovek.

10 + 1 = Tamaryn Brown (Tamaryn)

redakce 05.01.2020

Tamaryn Brown slaví jedenáct let své kariéry, během níž se posunula od dream shoegazu k pozitivně laděným syntezátorům. Před pražským koncertem její oblíbené písničky.

10 + 1 = Pan Mže (Povodí Ohře)

redakce 01.01.2020

Pan Mže prochází pozoruhodnými skupinami, tu na klávesy, tu na kytaru hraje, mocnou hřívou máchá, tichým okem hýbe. Co poslouchal, když byl dítě, když byl mlád?

10 + 1 = Kiki Hitomi (King Midas Sound, WaqWaq Kingdom)

Jan Starý 04.12.2019

Japonská hudebnice Kiki Hitomi prezentuje výběr ze soundtracků k animé, které formovaly její zvláštní svět.