Články / Seriály / / 10+1

10 + 1 = Reverend Black Claw

10 + 1 = Reverend Black Claw

Anna Mašátová | Články / Seriály / / 10+1 | 11.10.2015

Reverend Black Claw zdraví z pustých kanadských hvozdů. Úkol zněl jasně, představit deset alb, která mě nejvíce inspirovala ve vlastní tvorbě. Není to lehký úkol, ale pojďme na to:

Petr Iljič Čajkovskij - Greatest Hits
V dětství jsem hrál na klavír a miloval jsem klasickou hudbu. Pamatuji si na sílu a hloubku Slovanského pochodu a Overtury 1812.


Johnny Cash - Greatest Hits
Když jsem poprvé slyšel Johnnyho Cashe jako dítě, strašně se mi líbilo jeho jedinečné vypravěčství a písničkářství. Od té doby je Johnny Cash stálou součástí mojí hudební rotace.

Thorns - Master Stellar Elite
Když skočím o pár let dopředu, dostávám se do věku, kdy jsem aktivně působil na metalové scéně - většinou na poli black metalu. I když jeho vliv nemusí být v Black Claw slyšitelný, inspirovalo mě to v posouvání mých hudebních hranic.


Hank Williams III - Straight To Hell
V jednu chvíli jsem prostě skončil u poslechu Hanka Williamse III, pokud se nepletu, myslím, že to byla deska Lovesick, Broke and Driftin. Když jsem poprvé uslyšel směs country, punku a metalu, silně to na mě zapůsobilo. Dodnes Hanka III pravidelně poslouchám.


Neil Young - Dead Man OST
Před lety, když jsem působil coby filmový skladatel, jsem dostal od režiséra instrukce, abych se podíval na Jarmuschova Mrtvého muže a analyzoval postupy Neila Younga. Film i soundtrack považuji za mistrovská díla a navždy pro mě budou obrovskou inspirací.


Elliott Brood - Ambassador
Jiná práce, ten samý režisér, který mi tentokrát hodil Twill Elliota Brooda jako pracovní muziku k dalšímu bijáku. Hudba k závěrečným titulkům je dnes známa jako Thieving Bones – titulní track mé nové desky.


Those Poor Bastards - Satan Is Watching
Tohle bude asi nejzásadnější deska. Krátce poté, co jsem začal Those Poor Bastards poslouchat, jsem nahrál první písně na demo Black Claw. I když hudební podobnost není zcela patrná, byl to bezesporu jeden z nejinspirativnějších hudebních zdrojů.


Sons of Perdition - The Kingdom Is on Fire
Další skvělá nahrávka a inspirující kapela. Jsem si jistý, že první věc, co jsem slyšel, byla Blood in the Valley. A už jsem se od toho neodtrhnul.


King Dude - Burning Daylight
I když jsem od King Dudea slyšel nejprve Lucifer's The Light of the World, jeho album Burning Daylight mělo na mou tvorbu mnohem silnější dopad.


Hank Williams - Greatest Hits
Po hlubokém ponoření se do temných poloh country, tradiční a folkové hudby, není těžké skončit u starého dobrého Hanka Willamse. Jsem si vědom, že zanechal nesmazatelné stopy v mé muzice a sám také vnímám jeho vliv na množství hudby, kterou poslouchám.


Guilty Pleasure:
Beck - Mellow Gold
Musím přiznat, že tuhle věc poslouchám celkem často. I když největší hit Loser má myslím to nejlepší za sebou, zbytek desky obsahuje několik temných obskurních folkových záležitostí. Kdybych si musel vybrat nejoblíbenější track, byl by to Truckdrivin' Neighbors Downstairs.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

10 + 1 = Pavel Zlámal

redakce 21.09.2019

Zásadní hudby, která mě zasáhla, je daleko víc a bohužel nemyslím, že bych dokázal vygenerovat průřez, aniž bych se cítil vinen, že jsem něco nebo spíš mnoho opomenul...

10 + 1 = Alexis Fleisig (Soulside)

redakce 19.09.2019

Výběr deseti formativních skladeb tentokrát dostal jiný nádech: tady jsou nejoblíbenější bubenické party Alexise Fleisiga.

10 + 1 = Roberts Vanags (Carnival Youth)

redakce 14.09.2019

„Když lidi přestanou poslouchat smutnou hudbu, bude zle, protože to znamená, že se něčemu brání. Poznání něčeho hlubšího. Vypnou se.“ Zkusme to nedopustit!

10 + 1 = Sasami Ashworth

redakce 10.09.2019

Epické dechy, nádherné melodie, rozmarné aranže a kontra-melodie. Zmínila jsem ty epické dechy? ptá se americká hudebnice Sasami ve svém výběru zásadních songů. Koncert v Praze brzy.

10 + 1 = Rick Maguire (Pile)

redakce 27.08.2019

Kdyby nebyli Fugazi, nemáme spoustu kapel. Ani Pile.

10 + 1 = Bartosz Borowski (Lonker See)

redakce 14.08.2019

Lonker See obsáhnou jazz, space rock i psychedelii a co je k tomu mimo jiné vedlo, se dá vyčíst i z deseti zásadních písníček/alb Bartosze Borowského.

10 + 1 = Ridina Ahmedová

redakce 23.07.2019

Hudba je pro mě vertikála, dotek něčeho mimo moji realitu. Možnost potkat se s esencí toho, kdo hudbu tvoří. Dotek jeho světa. Říká Ridina Ahmedová k výběru svých zásadních písniček…

10 + 1 = Marta Kloučková

redakce 30.06.2019

Marta Kloučková, multižánrová zpěvačka, textařka a songwriterka působí na české jazzové scéně. Kde jsou její hudební základy, které písně jsou pro ni nejvíc?

10 + 1 = Bára Zmeková

redakce 21.06.2019

Skladatelka a multiinstrumentalistka Bára Zmeková, vydala na jaře úspěšné album Lunaves, v nejbližších měsících vyráží na pódia klubová i festivalová.

10 + 1 = Tomasz Szpaderski (Kamp!)

redakce 18.06.2019

V taneční hudbě prý neexistuje nic neobjeveného? Polští Kamp! si to nemyslí a jeden z nich nám dal vodítka, kde hledat zdroje. Jejich.