Články / Seriály / / 10+1

10+1 = Sam Hewitt (Easy Life)

10+1 = Sam Hewitt (Easy Life)

redakce | Články / Seriály / / 10+1 | 06.03.2022

Easy Life jsou známí pro svou bouřlivou kombinaci jazzem nasáklého gospelového rapu, jak ho známe třeba od Chance the Rappera, a elektronického drivu odkoukaného pro změnu u Glass Animals. Tahle stoupající britská naděje měla českou fanouškovskou základnu potěšit koncertem původně na konci března před dvěma lety… Hlavně že přijedou, MeetFactory zůstává, termín je 24. března. Pro nedočkavé basák kapely Sam Hewitt sepsal deset a jednu svých hudebních radostí a inspirací.

Mingus Big Band - Moanin'
Jeden z tracků, které mě inspirují celý život a kvůli kterému jsem začal hrát jazz dřív než cokoliv jiného. Tenhle baryton mě pokaždé dostane.

Free Nationals feat. Kali Uchis & Mac Miller - Time
Jedna z nejvíc cool kapel na světě, hrajou v ní moji dva oblíbení hudebníci. Kali Uchis přinesla do R&B úplně čerstvou energii. A Mac byl prostě Mac. RIP.

Rejjie Snow feat. Joey Bada$$ and Jesse Boykins III - Purple Tuesday
Nevěřil jsem, že Rejjie je Ir, dokud jsem s ním nedávno neviděl interview. Šílený. Každopádně tenhle song nakopává.

Noname - Self
Vždycky, když posloucháte Noname, chcete víc a víc. Normálně si tenhle song dávám dvakrát za sebou.

Earthgang - Up
Kdybych někdy bojoval v ringu, tenhle song si nechám hrát při vstupu do arény. To znamená, že bych na koncert téhle kapely asi neměl chodit, neuvěřitelná energie.

Anderson Paak feat. Smokey Robinson - Make It Better
Viděl jsem Andersona živě několikrát na festivalech a jeho show se prostě neokouká. Rozhodně pomohl formovat podobu současného R&B. Když to poslouchám, tajně si přeju být děcko v osmdesátkách a kroutit se v pokoji do rytmů Smokeyho Robinsona.

Frank Ocean feat. Andre 3000 - Pink Matter
Všechno, čeho se Frank dotkne, se promění především díky jeho sametovému vokálu ve zlato. A Andreho texty jsou vždycky inspirativní.

The Four Freshmen - In This Whole Wide World
Objevil jsem tyhle kluky v dokumentu o Beach Boys už před lety. Mac Miller je samploval a některé jejich akordové postupy mě vždycky skoro rozpláčou. Instantní husina.

Chance the Rapper - Eternal
Tohohle alba jsem se nemohl dočkat a není na něm špatný track. Povznášející.

George Benson - The World Is a Ghetto
Když se snažíš zpívat společně s vlastním kytarovým sólem...

guilty pleasure: Debarge - Who's Holding Donna Now?
Už jste si mohli všimnout, že nemám problém s žádným žánrem. K vokálu téhle písničky se vždycky přidám, jakmile začne hrát. A nemusím být ani opilý! Většinou u toho řídím. Zraje to jak kvalitní sýr.

Info

Easy Life
Facebook kapely

živě: Easy Life (uk) + Tolstoys (sk)
24. 3. 2020 20:00
MeetFactory, Praha
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

10 + 1 = Lucie Páchová

redakce 28.06.2022

Desítka oblíbených skladeb Lucie Páchové nebude zrovna tradiční, zato velmi dobrodružná. Hlas, prostor, kecak!

10 + 1 = Leila Bordreuil

redakce 26.05.2022

Cellistka Leila Bordreuil se před svým českým debutem podělila o své inspirace od jazzu přes klasiku po techno a cold wave.

10 + 1 = Marie Spaemann

redakce 07.05.2022

Na sólový koncert se můžeme těšit v rámci festivalu Mladí ladí jazz. Ještě předtím průřez hudebním vkusem Marie Spaemann, jejími láskami i libůstkami.

10+1 = Conrad Ellis (the Luka State)

redakce 30.04.2022

The Luka State vydali v loňském roce slibný debut Fall in Fall Out, který v květnu představí i v pražském klubu Bike Jesus.

10 + 1 = Gareth Davis

redakce 24.04.2022

Podílel se na projektech zahrnujících současnou klasickou hudbu, volnou improvizaci, orchestrální hudbu, ale i rock, noise či elektroniku. A představí Stockhausena v DOXu.

10 + 1 = Lukáš „Lelek“ Novotný (Bratři Orffové)

redakce 16.04.2022

Bratři Orffové jsou zpátky? Dejte si deset a jednu zásadní písničku zákládajícího člena a kytaristy „Lelka“ Novotného, jízda je to rozmanitá, a kupte lupen na jarní koncert.

10 + 1 = Elderbrook

redakce 03.04.2022

Elderbrook je britský songwriter a producent. Tracklist jeho zásadních skladem je především ponorem do jeho dospívání, vzpomíná se tu na tracky z prvních návštěv klubů i první video stažené do…

10 + 1 = Hior Chronik

redakce 24.03.2022

Jeho zvuk je schopný pojmout delikátní klavírní témata i deephouseové beaty. Poslouchejte zásadní skladby pro řeckého producenta, jehož workshop i živák můžete navštívit už zítra.

10 + 1 = dj poolboi

redakce 23.03.2022

Produkce texaského tvůrce se klasifikuje jako emo-house a je nasnadě, že průlom zažil v prvních měsících pandemie. Již za pár dní živě na Spectaculare.

10+1 = Michael Lovett (Metronomy)

redakce 13.03.2022

Metronomy po dvou letech čekání vystoupí v Roxy, ale taky na Flédě. Klávesista a kytarista Michael Lovett vybírá deset nejoblíbenějších písní a jedno guilty pleasure.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace