Články / Seriály

10 + 1 = Sean Nicholas Savage

10 + 1 = Sean Nicholas Savage

redakce | Články / Seriály | 30.05.2022

"Nadčasový, ale stále svěží zvuk? Srdceryvné synťákové balady ve stylu 80. let plné pestrobarevné škály emocí? Naprosto strhující živá one-man show? Check!" láká MeetFactory na koncert Seana Nicholase Savage, který se uskuteční 3. června. Pozoruhodná osobnost kanadské alt-popové scény, vydávající u Arbutus Records, boduje hořkosladkými baladami i syrovými koncerty. A jeho výběr oblíbených písniček je neméně pestrý a působivý, stejně jako komentáře k nim. Dobrý poslech, uvidíme se na Smíchově!

Bullion - Blue Pedro
Tohle je jeden z dokonalých jamů, křičel jsem, když jsem to slyšel prvně. Je to zábavné, směju se, šílím a cítím se emotivně a smutně.


Fishbach - Dans Un Fou Rire
Fishbach je naprostý génius. Díky tomuhle neuvěřitelnému mistrovskému dílu se cítím jako dítě, co užasle poslouchá nějaký román.


Alpen Glow - Summer House Hudba, díky které se cítím tak dobře, se neobjevuje každý den. Songwriting Amery Sandford je šílený, srší citem, hlubokými texty a dokonalými vokály.


Marci - Immaterial Girl
Nemůžu uvěřit, jaký má tahle melodie hype. A takových šleh má Marci na celé album, vyjde v létě. Skvělé vokální provedení, brilantní text, refrén poskakuje mezi uvolněním a nakažlivým melodickým cinknutím.


Tops - Perfected Steps
Bláznivá písnička, je mi, jako když jsem byl na střední poprvé „dazed and confused“. Když ji poslouchám, chci být prostě v ní, víš, jak to myslím? A když budu poslouchat dál, možná se do té jiskřivé vzpomínky fakt dostanu.


A.G Cook & Cecile Believe - Show Me What
O můj bože, s první akordy letím… Cecile Believe má vždycky skvělé texty, takové psycho háčky a suprkreativní zpěv. Zpívám se to furt.


Yves Tumor - Secrecy Is Incredibly Important to Both of Them
To je tak inspirativní! Úplně ujeté tím nejlepším způsobem. Texty jako Richard Hell nebo tak něco, ta obraznost je ohromující.


FKA Twigs - Jealousy
FKA Twigs je pro mě opravdová osobnost, jsem její nový fan, má skvělý vkus, hlavně v tomhle klipu. Miluju videa, které jsou jako filmy! Tenhle song má nejkrásnější melancholickou melodii. Jsem blázen do melodií, které fungujou jako mantry.


David Numwami - Le Fisc De l'Amour
Tahle melodie je dokonalá, budu ji poslouchat roky. Je to dobrý mix věcí blízkých mému srdci. Song vyšel v době, kdy jsem na tom nebyl dobře a pomohl mi. Velmi speciální záležitost.


Alexis Ffrench - Dreamland (Solo Piano Version)
Není to pop music, ale typ melodické klavírní písně. To není partitura, to je miniatura. Mistrovská miniatura. Mohla by hrát na mém pohřbu, to je pěkné shrnutí.


guilty pleasure: Don Walser – Cowpoke
Neuznávám guilty pleasure. Ale tohle se trochu liší od ostatních z výběru. Prvně jsem tuhle písničku slyšel, když jsem na turné projížděl Texasem, jedna z nejkrásnějších jódlovaček, co jsem slyšel. Moje oblíbená část textu je: „i ain't got a cent in these old worn out jeans, i'll stop eating steak, and go back to beans'.“

Info

Sean Nicholas Savage (ca)
Bandcamp

řivě: Sean Nicholas Savage (ca)
3. 6. 2022 20:00
MeetFactory, Praha
web

foto © Marta Cikojevic

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Vstupní prohlídka: Beach Bum

redakce 27.06.2022

Devadesátkami ovlivněné surfrockové písničky nasáklé trávou, pařbami i oblíbenými filmy z VHS. Vstupní prohlídka na Prýglu.

10 + 1 = Hana Kotková

redakce 12.06.2022

Trvale usídlená ve Švýcarsku absolvovala celou řadu turné po celém světě po boku Yehudi Menuhina či Alberta Lysyho. Jedenáct oblíbených skladeb Hany Kotkové.

Pořadatelská: Richard Michalik (Hviezdne noci)

redakce 10.06.2022

Richard Michalik je dramaturgem akce, která mění formát a místo vícedenního festivalu nabídne jednodenní přehlídku. Slikback nebo Ziúr v třináctitisícovém městečku? Panečku!

Vstupní prohlídka: Sunbrella

redakce 06.06.2022

David Žbirka zblízka aneb co dělá a co si myslí o současném světě. Sunbrella už brzo na festivalu Metronome Prague. Melancholic love.

Tak daleko, tak blízko: Maja Milner (Makthaverskan)

redakce 02.06.2022

Makthaverskan po letech vydali nové album För Allting, nabízející 60s jangle i melancholický darkgaze. A my jsme oslovili zpěvačku Maju Milner, aby vyhlédla ze svého okna a řekla nám...

Kam na rajz s Dominikou Prokopovou

redakce 27.05.2022

Dominiku Prokopovou si můžete pamatovat coby někdejší příležitostnou dopisovatelku Full Moonu z divadelních sálů, a tak není náhodou, že od roku 2015 je také ředitelkou Festivalu Habrovka.

Radio FMz: Marina Herlop, Rina Sawayama i nová Santigold

Kateřina Cumin, Zuzana Malá, Maria Pyatkina 25.05.2022

Povznešené pártošky i éterické víly. Nové tracky z posledních dní opět nabízí dámskou volenku, vybírejte.

Tak daleko, tak blízko: David Pomahač

redakce 23.05.2022

Zpěvák, skladatel a multiinstrumentalista v dubnu vydal u Minority Records druhou sólovku Neviditelný, kterou pokřtí v pražském Café V lese.

Radio FMz: Dámská jízda s Shygirl, Klarou Wodehn a Tank and the Bangas

Kateřina Cumin, Zuzana Malá, Maria Pyatkina 18.05.2022

Vybírejte z nových tracků, tentokrát je to dámská jízda.

Versus: The Smile – A Light for Attracting Attention

Jiří V. Matýsek, David Stoklas 17.05.2022

Jaký je debut britské superskupiny The Smile, co čekat od pražského koncertu, který už klepe na dveře? Úsměv plný úzkosti, ale taky určitý optimismus.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace