Články / Seriály

10 + 1 = Sean Nicholas Savage

10 + 1 = Sean Nicholas Savage

redakce | Články / Seriály | 30.05.2022

"Nadčasový, ale stále svěží zvuk? Srdceryvné synťákové balady ve stylu 80. let plné pestrobarevné škály emocí? Naprosto strhující živá one-man show? Check!" láká MeetFactory na koncert Seana Nicholase Savage, který se uskuteční 3. června. Pozoruhodná osobnost kanadské alt-popové scény, vydávající u Arbutus Records, boduje hořkosladkými baladami i syrovými koncerty. A jeho výběr oblíbených písniček je neméně pestrý a působivý, stejně jako komentáře k nim. Dobrý poslech, uvidíme se na Smíchově!

Bullion - Blue Pedro
Tohle je jeden z dokonalých jamů, křičel jsem, když jsem to slyšel prvně. Je to zábavné, směju se, šílím a cítím se emotivně a smutně.


Fishbach - Dans Un Fou Rire
Fishbach je naprostý génius. Díky tomuhle neuvěřitelnému mistrovskému dílu se cítím jako dítě, co užasle poslouchá nějaký román.


Alpen Glow - Summer House Hudba, díky které se cítím tak dobře, se neobjevuje každý den. Songwriting Amery Sandford je šílený, srší citem, hlubokými texty a dokonalými vokály.


Marci - Immaterial Girl
Nemůžu uvěřit, jaký má tahle melodie hype. A takových šleh má Marci na celé album, vyjde v létě. Skvělé vokální provedení, brilantní text, refrén poskakuje mezi uvolněním a nakažlivým melodickým cinknutím.


Tops - Perfected Steps
Bláznivá písnička, je mi, jako když jsem byl na střední poprvé „dazed and confused“. Když ji poslouchám, chci být prostě v ní, víš, jak to myslím? A když budu poslouchat dál, možná se do té jiskřivé vzpomínky fakt dostanu.


A.G Cook & Cecile Believe - Show Me What
O můj bože, s první akordy letím… Cecile Believe má vždycky skvělé texty, takové psycho háčky a suprkreativní zpěv. Zpívám se to furt.


Yves Tumor - Secrecy Is Incredibly Important to Both of Them
To je tak inspirativní! Úplně ujeté tím nejlepším způsobem. Texty jako Richard Hell nebo tak něco, ta obraznost je ohromující.


FKA Twigs - Jealousy
FKA Twigs je pro mě opravdová osobnost, jsem její nový fan, má skvělý vkus, hlavně v tomhle klipu. Miluju videa, které jsou jako filmy! Tenhle song má nejkrásnější melancholickou melodii. Jsem blázen do melodií, které fungujou jako mantry.


David Numwami - Le Fisc De l'Amour
Tahle melodie je dokonalá, budu ji poslouchat roky. Je to dobrý mix věcí blízkých mému srdci. Song vyšel v době, kdy jsem na tom nebyl dobře a pomohl mi. Velmi speciální záležitost.


Alexis Ffrench - Dreamland (Solo Piano Version)
Není to pop music, ale typ melodické klavírní písně. To není partitura, to je miniatura. Mistrovská miniatura. Mohla by hrát na mém pohřbu, to je pěkné shrnutí.


guilty pleasure: Don Walser – Cowpoke
Neuznávám guilty pleasure. Ale tohle se trochu liší od ostatních z výběru. Prvně jsem tuhle písničku slyšel, když jsem na turné projížděl Texasem, jedna z nejkrásnějších jódlovaček, co jsem slyšel. Moje oblíbená část textu je: „i ain't got a cent in these old worn out jeans, i'll stop eating steak, and go back to beans'.“

Info

Sean Nicholas Savage (ca)
Bandcamp

řivě: Sean Nicholas Savage (ca)
3. 6. 2022 20:00
MeetFactory, Praha
web

foto © Marta Cikojevic

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Šejkr #101: Čerti, kam se podíváš

Michal Pařízek 24.03.2023

Trnavská mizéria, pohádka v Leidenu i Alexino zaklínání. Výživný březen. Na show Siksa myslím od návratu z Holandska a ještě dlouho budu.

Vstupní prohlídka: Petr Mazoch

redakce 23.03.2023

Festival Spectaculare slaví deset let deseti vybranými koncerty po celé Praze a jeho součástí bude letos i Piano Day. Za ním zase stojí dramaturg a hudebník Petr Mazoch.

Protokol: Lauren Ruth Ward

redakce 22.03.2023

Marylandská rodačka bývá označována jako spojení Janis Joplin, Florence Welch nebo Courtney Barnett, její písně jsou neúprosně přímočaré a otevřené. Co ji formovalo?

Preview: Rewire 2023

Zuzana Malá 22.03.2023

Jedním z hlavních lákadel festivalu Rewire je vystoupení Fever Ray, kterým jsme věnovali i titulní stranu březnového Full Moonu. Ale nebudou zdaleka sami.

Tak daleko, tak blízko: Mickael Le Goff

redakce 21.03.2023

Jeho tvorbu si můžeme vychutnat v rámci Spectaculare v jedinečném audiovizuálním projektu Sphere v pražském Planetáriu. Ve kterých křivkách se Mickael také prochází?

Vstupní prohlídka: Vassilena Serafimova

redakce 19.03.2023

Jednou z premiér letošního Spectaculare bude vystoupení francouzské producentky Chloé s bulharskou multiinstrumentalistkou Vassilenou Serafimovou. Seznamte se!

Full Moon Stage 2023: Zouj

redakce 18.03.2023

Představte si, že se z duhové horské dráhy v Mario Kart náhle propadnete do strašidelného domu, který vytváří hyperpopový vesmír plný experimentálních a futuristických zvuků.

Full Moon Stage 2023: Jack Ladder

redakce 17.03.2023

Od roku 2005 vydal pět alb, obsáhnuvších svěží folk, nervní šedesátkové blues, gotický elektropop, novovlnné tendence i nápadité synthpopové melodie.

Full Moon Stage 2023: Flash Amazonas

redakce 16.03.2023

Pod jménem Flash Amazonas se skrývá artpopová dvojice rozkročená mezi Japonskem a Kolumbií.

Tak daleko, tak blízko: Barbora Hora

redakce 09.03.2023

Koho jiného se zeptat na tipy, kam zajít ve štatlu? Bary i kérky, vybírejte.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace