Články / Seriály / / 10+1

10 + 1 = Thomas Klika

10 + 1 = Thomas Klika

Anna Mašátová | Články / Seriály / / 10+1 | 12.11.2018

Thomas Klika, čechoamerický zpěvák, kytarista a songwriter, vydal nedávno se svou obnovenou kapelou No Heroes EP Heart Beats, které pokřtí 22. listopadu v pražském Potrvá. Vidět a slyšet jste ho mohli i třeba v projektu Tommy Indian. Nám prozradil, na co skákal už v mámině břiše.

U2 - How to Dismantle an Atomic Bomb
Ten rok jsem začal hrát v první kapele. Podle mě je to jedno z nejlepších alb U2, kteří jsou pro mě vzorem už jen tím, jak hraje The Edge a zpívá Bono.


Pink Floyd - The Wall
David Gilmour a jeho kytarová sóla dělá z The Wall nejlepší kytarovou desku všech dob. Kdyz jsem poprvé uslyšel Comfortably Numb, hned jsem se zamiloval. Lepší kytarové sólo jsem od té doby neslyšel.


Bryan Adams - Waking Up the Neighbors
Žili jsme kousek od Baltimoru, kde vládl rap a soul, mně bylo pět let a pořád jsem si dokola pouštěl (Everything I do) I Do It for You. Strašně se mi líbil jeho hlas a melodie a mým velkým dětským snem bylo slyšet Bryana Adamse naživo.


Michael Jackson - History
Poprvé mi tuhle Jacksonovu desku pustil kamarád, který měl přenosný CD přehrávač. Byl jsem úplně nadšený z toho, jak krásně to v těch sluchátkách znělo, nejvíc mě zaujal duet Scream s Janet Jackson.


Bloc Party - Weekend in the City
Jedno z nejzásadnějších alb Bloc Party a celé té doby.


Foo Fighters - In Your Honor
Věřte nebo ne, Best of You byla první písnička, kterou jsem od Foo Fighters slyšel, nebo spíše viděl. Hned jsem si ji zamiloval. Nechal jsem si od kamarádů ze Států přivézt celou desku.


The Wombats - Beautiful People Will Ruin Your Life
Aktuálně asi nejposlouchanější deska v mém iPhonu. Silné melodické linky, indie klávesy, super rytmy a britské kytary. To u mě vždycky vyhrává.


Michael W. Smith - Live the Life
Michaela W. Smithe jsem poslouchal už v břiše mý mámy, šla totiž v osmém měsíci těhotenství na jeho koncert. Prý jsem sebou během toho pořád házel. Live the Life vyšlo ten měsíc, kdy jsem se stěhoval do Čech. Missing Person pro mě byla nejsilnější písnička z celé desky jak hudebně, tak textově.


DC Talk - Supernatural
DC Talk jsem poprvé uslyšel u tety v autě, když nás vozila ze školy v Pensylvánii, kde jsem strávil rok. Bylo mi deset let a zanechalo to ve mně silný dojem.


Eric Clapton - Runaway Bride
Clapton má krásný hlas a v Blue Eyes Blue je to slyšet nejlíp. A taky si myslím, že patří k nejlepším kytaristům všech dob.


guilty pleasure: Batman Forever
Hold Me, Thrill Me, Kiss Me, Kill Me - snad první písnička, kterou jsem od U2 slyšel, a taky nejmilovanější. Tenkrát jsem zbožňoval Batmana, bohužel v Baltimoru nebyli U2 zrovna nejhranější kapelou v okolí.

Info

Thomas Klika (No Heroes)
web umělce

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

10+1 = Yvonnick Prené

redakce 26.06.2020

Francouzský jazzový hráč na harmoniku, skladatel a pedagog z New Yorku Yvonnick Prené představuje své oblíbené písně.

10 + 1 = Tomáš Vondra (Orient, Tomáš Palucha)

redakce 17.06.2020

Tomáše Vondru můžete znát z Rekomanda nebo z řady hudebních projektů. Dnes je základní stavební jednotkou pro těles Orient a Tomáš Palucha. Jaké jsou jeho inspirace?

10 + 1 = dné

redakce 13.06.2020

Dné na první desce ignoroval trendy i jakákoliv posluchačská očekávání. A to dělá stále a my stále čekáme na jeho druhé album. Co s tím?

10+1 = Jakub Jirásek (Cold Cold Nights)

redakce 06.06.2020

Takovej deníček od krize v roce 2008 do krize 2020, říká ke svému výběru oblíbených písniček Jakub Jirásek z Cold Cold Nights.

10 + 1 = Šimon Šafránek

redakce 08.05.2020

Režisér Šimon Šafránek vybírá zásadní písně i klipy. Jak bude vypadat nový klip pro Kill the Dandies!? Očekávat můeme nejspíš cokoliv.

10+1 = Jiří Machů (Killiekrankie, Laokoon)

redakce 27.04.2020

S jakou hudbou vyrůstal Jiří Machů? Rozmanitý výběr písní, které formovaly jeho hudební vkus, a špetka náboženství k tomu.

10 + 1 = David Pomahač

redakce 25.04.2020

David Pomahač se vydal na sólovou dráhu, jeho jméno ale naleznete i v historii Houpacích koní nebo kapele Xaviera Baumaxy, založil Bez peří i Kieslowski.

10+1= Rou Reynolds (Enter Shikari)

redakce 10.04.2020

Zpěvák britských Enter Shikari Rou Reynolds se s námi podělil o rozmanitou desítku osudových skladeb. Od Glenna Millera po Prodigy.

10 + 1 = Beata Hlavenková

redakce 25.03.2020

Sestavila jsem jedenáctku skladeb ne úplně z toho, co mám nejradši, ale z toho, co mě napadalo v dané chvíli, z věcí, které lezly na povrch bez ladu a skladu...

10+1 = Camille Bertault

redakce 12.03.2020

Okouzlující a občas také velmi rozpustilá mladá pařížská dáma miluje jazz, ale cizí jí není ani moderní taneční pop. Camille Bertault se chystá do Brna i Prahy.