Články / Seriály / / 10+1

10 + 1 = Thomas Klika

10 + 1 = Thomas Klika

Anna Mašátová | Články / Seriály / / 10+1 | 12.11.2018

Thomas Klika, čechoamerický zpěvák, kytarista a songwriter, vydal nedávno se svou obnovenou kapelou No Heroes EP Heart Beats, které pokřtí 22. listopadu v pražském Potrvá. Vidět a slyšet jste ho mohli i třeba v projektu Tommy Indian. Nám prozradil, na co skákal už v mámině břiše.

U2 - How to Dismantle an Atomic Bomb
Ten rok jsem začal hrát v první kapele. Podle mě je to jedno z nejlepších alb U2, kteří jsou pro mě vzorem už jen tím, jak hraje The Edge a zpívá Bono.


Pink Floyd - The Wall
David Gilmour a jeho kytarová sóla dělá z The Wall nejlepší kytarovou desku všech dob. Kdyz jsem poprvé uslyšel Comfortably Numb, hned jsem se zamiloval. Lepší kytarové sólo jsem od té doby neslyšel.


Bryan Adams - Waking Up the Neighbors
Žili jsme kousek od Baltimoru, kde vládl rap a soul, mně bylo pět let a pořád jsem si dokola pouštěl (Everything I do) I Do It for You. Strašně se mi líbil jeho hlas a melodie a mým velkým dětským snem bylo slyšet Bryana Adamse naživo.


Michael Jackson - History
Poprvé mi tuhle Jacksonovu desku pustil kamarád, který měl přenosný CD přehrávač. Byl jsem úplně nadšený z toho, jak krásně to v těch sluchátkách znělo, nejvíc mě zaujal duet Scream s Janet Jackson.


Bloc Party - Weekend in the City
Jedno z nejzásadnějších alb Bloc Party a celé té doby.


Foo Fighters - In Your Honor
Věřte nebo ne, Best of You byla první písnička, kterou jsem od Foo Fighters slyšel, nebo spíše viděl. Hned jsem si ji zamiloval. Nechal jsem si od kamarádů ze Států přivézt celou desku.


The Wombats - Beautiful People Will Ruin Your Life
Aktuálně asi nejposlouchanější deska v mém iPhonu. Silné melodické linky, indie klávesy, super rytmy a britské kytary. To u mě vždycky vyhrává.


Michael W. Smith - Live the Life
Michaela W. Smithe jsem poslouchal už v břiše mý mámy, šla totiž v osmém měsíci těhotenství na jeho koncert. Prý jsem sebou během toho pořád házel. Live the Life vyšlo ten měsíc, kdy jsem se stěhoval do Čech. Missing Person pro mě byla nejsilnější písnička z celé desky jak hudebně, tak textově.


DC Talk - Supernatural
DC Talk jsem poprvé uslyšel u tety v autě, když nás vozila ze školy v Pensylvánii, kde jsem strávil rok. Bylo mi deset let a zanechalo to ve mně silný dojem.


Eric Clapton - Runaway Bride
Clapton má krásný hlas a v Blue Eyes Blue je to slyšet nejlíp. A taky si myslím, že patří k nejlepším kytaristům všech dob.


guilty pleasure: Batman Forever
Hold Me, Thrill Me, Kiss Me, Kill Me - snad první písnička, kterou jsem od U2 slyšel, a taky nejmilovanější. Tenkrát jsem zbožňoval Batmana, bohužel v Baltimoru nebyli U2 zrovna nejhranější kapelou v okolí.

Info

Thomas Klika (No Heroes)
web umělce

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

10+1 = Hellwana

redakce 09.04.2021

Jedné z nejvýraznějších rapperek u nás se ptáme na její hudební inspirace a oblíbenou hudbu. "Slabí rappery pýtajú sa že čoooo?!"

10+1 = Post-hudba

redakce 12.03.2021

Abstraktní hip hop, smutní kluci a holky, hyperpop, emo a Bourek. Aneb inspirace Post-hudby k nové desce.

10+1 = Hank J. Manchini (Kill the Dandies!)

redakce 05.03.2021

Které písně inspirují Hanka J. Manchiniho? Těšte se na noční můry, soundtracky k jaderným výbuchům i kokainové disco.

10 + 1 = Dan Dudarec (Minority Records)

redakce 24.02.2021

Vydavatele a producenta Dana Dudarce a jeho vydavatelství Minority Records čeká poměrně nabitý rok, chystá vydání hned tří titulů. Jaké písně ho provází životem? A co je jeho guilty pleasure?

10 + 1 = Olaf Olafsonn

redakce 17.02.2021

Etnomuzikolog, multiinstrumentalista, skladatel a producent Oldřich Poděbradský, skrývající se pod jménem Olaf Olafsonn, představuje srdcovky.

10 + 1 = Gregor von Kolofon (Madhouse Express, Candy Flip DJ's)

redakce 10.02.2021

Gregor von Kolofon je baskytarista psychedelické čtveřice Madhouse Express. Jaká hudba ho ovlivnila?

10+1 = Eva Konečná (Places)

redakce 05.02.2021

Places vydali po čtyřech letech novou desku a my se ptáme zpěvačky Evy na její hudební vzory a inspirace.

10+1 = Ferry (Nulajednanulanula)

redakce 28.01.2021

Kolik znáte kapel, co mají v přebalu desky vlisované brouky? Kde bere inspiraci a jaké kapely ovlivnily kytaristu Nulajednanulanula?

10 + 1 = Michael Krásný

redakce 21.01.2021

Kontrabasista Michael Krásný vydal letos sólovku, vídat ho můžete také po boku Laca Décziho v kapele Celula New York.

10+1 = Michal Burget (Nekola)

redakce 27.12.2020

10+1 tentokrát neznačí jen výběr oblíbených písniček, ale rovnou jedenácti nejlepších desek letošního roku.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace