Články / Seriály / / 10+1

10 + 1 = Thomas Klika

10 + 1 = Thomas Klika

Anna Mašátová | Články / Seriály / / 10+1 | 12.11.2018

Thomas Klika, čechoamerický zpěvák, kytarista a songwriter, vydal nedávno se svou obnovenou kapelou No Heroes EP Heart Beats, které pokřtí 22. listopadu v pražském Potrvá. Vidět a slyšet jste ho mohli i třeba v projektu Tommy Indian. Nám prozradil, na co skákal už v mámině břiše.

U2 - How to Dismantle an Atomic Bomb
Ten rok jsem začal hrát v první kapele. Podle mě je to jedno z nejlepších alb U2, kteří jsou pro mě vzorem už jen tím, jak hraje The Edge a zpívá Bono.


Pink Floyd - The Wall
David Gilmour a jeho kytarová sóla dělá z The Wall nejlepší kytarovou desku všech dob. Kdyz jsem poprvé uslyšel Comfortably Numb, hned jsem se zamiloval. Lepší kytarové sólo jsem od té doby neslyšel.


Bryan Adams - Waking Up the Neighbors
Žili jsme kousek od Baltimoru, kde vládl rap a soul, mně bylo pět let a pořád jsem si dokola pouštěl (Everything I do) I Do It for You. Strašně se mi líbil jeho hlas a melodie a mým velkým dětským snem bylo slyšet Bryana Adamse naživo.


Michael Jackson - History
Poprvé mi tuhle Jacksonovu desku pustil kamarád, který měl přenosný CD přehrávač. Byl jsem úplně nadšený z toho, jak krásně to v těch sluchátkách znělo, nejvíc mě zaujal duet Scream s Janet Jackson.


Bloc Party - Weekend in the City
Jedno z nejzásadnějších alb Bloc Party a celé té doby.


Foo Fighters - In Your Honor
Věřte nebo ne, Best of You byla první písnička, kterou jsem od Foo Fighters slyšel, nebo spíše viděl. Hned jsem si ji zamiloval. Nechal jsem si od kamarádů ze Států přivézt celou desku.


The Wombats - Beautiful People Will Ruin Your Life
Aktuálně asi nejposlouchanější deska v mém iPhonu. Silné melodické linky, indie klávesy, super rytmy a britské kytary. To u mě vždycky vyhrává.


Michael W. Smith - Live the Life
Michaela W. Smithe jsem poslouchal už v břiše mý mámy, šla totiž v osmém měsíci těhotenství na jeho koncert. Prý jsem sebou během toho pořád házel. Live the Life vyšlo ten měsíc, kdy jsem se stěhoval do Čech. Missing Person pro mě byla nejsilnější písnička z celé desky jak hudebně, tak textově.


DC Talk - Supernatural
DC Talk jsem poprvé uslyšel u tety v autě, když nás vozila ze školy v Pensylvánii, kde jsem strávil rok. Bylo mi deset let a zanechalo to ve mně silný dojem.


Eric Clapton - Runaway Bride
Clapton má krásný hlas a v Blue Eyes Blue je to slyšet nejlíp. A taky si myslím, že patří k nejlepším kytaristům všech dob.


guilty pleasure: Batman Forever
Hold Me, Thrill Me, Kiss Me, Kill Me - snad první písnička, kterou jsem od U2 slyšel, a taky nejmilovanější. Tenkrát jsem zbožňoval Batmana, bohužel v Baltimoru nebyli U2 zrovna nejhranější kapelou v okolí.

Info

Thomas Klika (No Heroes)
web umělce

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

10 + 1 = Avtomat

redakce 16.09.2022

Jeho hudba se dramaticky proměnila, od polyfonního zpěvu až po postklubové tracky na posledním EP Gusła (Human Rites). Avtomat zahraje na akci Fragile Like a Bomb.

10+1 = Štěpán FOK Vodrážka

redakce 10.09.2022

Diváckou cenou odměněný film PSH Nekonečný příběh z letošního MFF Karlovy Vary jde za pár dní ven, a to ne ledajakým způsobem. Oblíbené filmy režiséra dokumentu?

10 + 1 = Jena Jang

redakce 05.09.2022

V Kutné Hoře se můžeme těšit například na korejskou umělkyni Jenu Jang. Náhledněte pod pokličku inspirací.

10 + 1 = Tamara Kramar

redakce 15.08.2022

Zpěvačka, skladatelka a multiinstrumentalistka Tamara Kramar vydala první singl teprve loni v létě, ale hned se stala Objevem roku podle renomovaného Rádia_FM.

10 + 1 = Andrea Motis (es)

redakce 22.07.2022

Andrea Motis z Barcelony, půvabná jazzová zpěvačka a trumpetistka, vystoupí na festivalu Dobršská brána. Formativní skladby?

10 + 1 = Lucie Páchová

redakce 28.06.2022

Desítka oblíbených skladeb Lucie Páchové nebude zrovna tradiční, zato velmi dobrodružná. Hlas, prostor, kecak!

10 + 1 = Leila Bordreuil

redakce 26.05.2022

Cellistka Leila Bordreuil se před svým českým debutem podělila o své inspirace od jazzu přes klasiku po techno a cold wave.

10 + 1 = Marie Spaemann

redakce 07.05.2022

Na sólový koncert se můžeme těšit v rámci festivalu Mladí ladí jazz. Ještě předtím průřez hudebním vkusem Marie Spaemann, jejími láskami i libůstkami.

10+1 = Conrad Ellis (the Luka State)

redakce 30.04.2022

The Luka State vydali v loňském roce slibný debut Fall in Fall Out, který v květnu představí i v pražském klubu Bike Jesus.

10 + 1 = Gareth Davis

redakce 24.04.2022

Podílel se na projektech zahrnujících současnou klasickou hudbu, volnou improvizaci, orchestrální hudbu, ale i rock, noise či elektroniku. A představí Stockhausena v DOXu.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace