Články / Seriály / / 10+1

10 + 1 = Ran Nir (LFNT)

10 + 1 = Ran Nir (LFNT)

Anna Mašátová | Články / Seriály / / 10+1 | 27.09.2015

Po letech v The Mojos Asafa Avidana přišel čas na vlastní projekt. Jeruzalémský multiinstrumentalista, zpěvák, skladatel a frontman LFNT, Ran Nir, vydává letos novinku Time To Bleed, kterou představí 3. října v pražském Café V lese. Desítka milovaných desek i guilty pleasure.

Tom Waits – Closing Time
Tom Waits je prostě jeden z nejlepších interpretů a tohle album je plné krásných písní, otevírajících mi svět Waitsova šílenství a jemnocitu.


The Beatles - Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band
Beatles jsou jedna z nejvlivnějších kapel rock & rollu, a ta deska je zvukový zázrak i čirá radost.


Nick Cave & The Bad Seeds – The Boatman's Call
Tak temné, smutné a dojemné. Nick Cave je jedním z mých nejoblíbenějších hlasů rockové scény.


Radiohead – In Rainbows
Já to prostě žeru! Myslím si, že je to skvělá škola produkce a rytmika tě rychle rozhýbe.


Bob Dylan – The Freewheelin' Bob Dylan
Mám rád vypravěče a je jich hodně, ale ten nejlepší je Mr. Bob Dylan. U Dylana jde o to, že ani nemusíte poslouchat muziku. Stačí si číst jeho texty a cítíte se naplněni.


Fiona Apple - When the Pawn...
Fiona je jednoduše okouzlující, má neskutečný hlas a vášeň kapitána lodi bojujícího s vlnobitím. Umí vtisknout sílu a duši do každé noty i slova.


Erykah Badu – Baduizm
Neuvěřitelně dobře udělané album s pevnými rytmy a nahuštěnými basovými linkami. Je to výborné k poslechu za nocí, nebo když se chcete milovat jak ve filmu.


Nirvana – Nevermind
Ta nahrávka mě přivedla k rocku více než cokoliv jiného. Vyrůstat v devadesátkách znamenalo, že Kurt Cobain nebyl ničím jiným, než živoucím Bohem.


Johan Lennon – Plastic Ono Band
Téhle desky se nikdy nenabažím. Lennonův hlas je zcela jedinečný a jeho písničkářství je zkrátka geniální.


Beck – Sea Change
Beck je jeden z mých nejoblíbenějších tvůrců, umí měnit styly s lehkostí chameleona. Produkce je vždy zcela výjimečná a přesahující všechny hranice.


Guilty pleasure:
Já snad ani nemám žádné “guilty pleasure” album, ale kdybych si musel vybrat, bylo by to Diana Ross Presents The Jackson 5 by The Jackson 5. Jen si poslechněte, jak Tito válí na basu!


Info

Ran Nir
www.lfntmusic.com

LFNT (isr)
3. 10. 2015, Café V lese, Praha
Facebook

Photo (c) Barka Fabiánová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

10+1 = Vi Tranová (Viah)

redakce 08.07.2020

Necháváme nahlédnout do hudebních inspirací Huyen Vi Tranové, ve kterých se objevuje především žebříčkový pop, rap a emoce.

10+1 = Yvonnick Prené

redakce 26.06.2020

Francouzský jazzový hráč na harmoniku, skladatel a pedagog z New Yorku Yvonnick Prené představuje své oblíbené písně.

10 + 1 = Tomáš Vondra (Orient, Tomáš Palucha)

redakce 17.06.2020

Tomáše Vondru můžete znát z Rekomanda nebo z řady hudebních projektů. Dnes je základní stavební jednotkou pro těles Orient a Tomáš Palucha. Jaké jsou jeho inspirace?

10 + 1 = dné

redakce 13.06.2020

Dné na první desce ignoroval trendy i jakákoliv posluchačská očekávání. A to dělá stále a my stále čekáme na jeho druhé album. Co s tím?

10+1 = Jakub Jirásek (Cold Cold Nights)

redakce 06.06.2020

Takovej deníček od krize v roce 2008 do krize 2020, říká ke svému výběru oblíbených písniček Jakub Jirásek z Cold Cold Nights.

10 + 1 = Šimon Šafránek

redakce 08.05.2020

Režisér Šimon Šafránek vybírá zásadní písně i klipy. Jak bude vypadat nový klip pro Kill the Dandies!? Očekávat můeme nejspíš cokoliv.

10+1 = Jiří Machů (Killiekrankie, Laokoon)

redakce 27.04.2020

S jakou hudbou vyrůstal Jiří Machů? Rozmanitý výběr písní, které formovaly jeho hudební vkus, a špetka náboženství k tomu.

10 + 1 = David Pomahač

redakce 25.04.2020

David Pomahač se vydal na sólovou dráhu, jeho jméno ale naleznete i v historii Houpacích koní nebo kapele Xaviera Baumaxy, založil Bez peří i Kieslowski.

10+1= Rou Reynolds (Enter Shikari)

redakce 10.04.2020

Zpěvák britských Enter Shikari Rou Reynolds se s námi podělil o rozmanitou desítku osudových skladeb. Od Glenna Millera po Prodigy.

10 + 1 = Beata Hlavenková

redakce 25.03.2020

Sestavila jsem jedenáctku skladeb ne úplně z toho, co mám nejradši, ale z toho, co mě napadalo v dané chvíli, z věcí, které lezly na povrch bez ladu a skladu...