Články / Rozhovory

3 chytrý odpovědi na 3 blbý otázky: o Slugabedovi

3 chytrý odpovědi na 3 blbý otázky: o Slugabedovi

Kateřina Cumin | Články / Rozhovory | 17.01.2013

Ve čtvrtek zahraje v brněnském Kabinetu Múz britských elektronek Slugabed, tak jsme zašli za panem chytrým, za Honzou Bártou, který má ve svém „znalostním turbanu“ všechna tahle jména zapsaná, abychom zjistili, co to znamená, že u nás hraje Slugabed?

O Slugabedovi jdou zvěsti a vydává na Ninja Tune - čím je tak zajímavý?
Asi bych měl říct, že Slugabed je zajímavej především tím, jak kloubí glitchovité beaty na future boogie groove s nezbytným nánosem syntetických krajin à la Boards of Canada, jenže – pro mě je především zajímavej tím, jak je vtipnej. Coby klasický dítě webu 2.0 a ohybač popkulturních referencí vyznává Slugabed současný humorně-memový internetový étos (nezaměnovat se „swagem“) a propašovává ho i do své hudby. Kromě seriálových samplů také třeba do názvů svých mixů, do svých statusů i profilových fotek na Facebooku, které mají daleko do strnulého cool looku obvyklých promo pictures, do výběru remixů (Facebooku i turboelektro odrhovačky Sandstorm od Finského DJe Darude) - a třeba i do názvu svého nového labelu Activia Benz. A nejlepší na tom je, že i když Slugabed svou tvorbu nebere až tak vážně, rozhodně nepůsobí odfláknutě. Vážně.

V sobotu hrál v MeetFactory Lapalux, dají si tihle dva borci srovnat?
Tak určitě. Lapalux i Slugabed mají zálibu v analogově praskavém zvuku a lehce nostalgickém retru, dobrém i lehce obskurním hip hopu a oba hrají sety tzv. live. A oba na výbornou (Slugabed se možná při hraní trochu víc houpe).

Myslíš, že je nějaký „ideální“ prostor pro tenhle typ muziky?
Ideální prostor pro „tento druh muziky“ je v podstatě kdekoliv. Na přeplněném parketu i v decentním miniklubu. Ve sluchátkách při trmácení se do práce i eskapistických cestách z města. A především tzv. uvnitř. Slugabed totiž dělá beaty nejen pro vaše kýty, ale i pro hlavu.

Info

Slugabed (uk)
17. 1 2012 Kabinet Múz, Brno
www.fullmoonzine.cz/koncerty/slugabed-uk

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nela Klajbanová (LITR): Nechceme suplovat existující formáty

Jarmo Diehl 24.09.2021

Tradiční olomoucká událost nabízí to nejzajímavější ze světa nezávislé knižní tvorby a zaměřuje se na autorské a umělecké publikace a my se ptáme její šéfky.

Filip Kršiak (Elbe Dock): Ústí (do) Evropy

Viktor Palák 20.09.2021

Přijedou i Buchty, elita jódlování a tvůrci nejlepších domácích dokumentů. Rozhovor s ředitelem Filipem Kršiakem o cestě z velkoměsta do města – a do Evropy.

VickiKristinaBarcelona: Milujeme blešáky

Adéla Polka 17.09.2021

Skupina jako by se svým vzezřením přenášely při vystoupení do trochu jiné doby. Třicátá léta, New York, špinavé pajzly, vajgly a chlast. A Tom Waits.

Peter „Ryby“ Rybár: Pravý underground je charita

Richard Kutěj 07.09.2021

Jak funguje slovenský undergroundový label, kterému se daří držet krok se světem, jak vypadaly devadesátky na dark elektronické scéně? Nejen o tom je tento rozhovor.

Tomm Prochazka (Dirty Old Dogs): Umět nechat odejít to krásné

Jiří Přivřel 31.08.2021

O inspiracích a tvůrčím procesu, který vedl ke vzniku alba, jsme si povídali s frontmanem Tommem Prochazkou.

Filip Kubelka (Fraj): Absentuje tu tradícia navštevovať festival tohto typu

Jarmo Diehl 24.08.2021

Znáte slovenský region Gemer? Dobrá příležitost, jak ho poznat, se naskytne tento víkend, kdy se v Rimavské Sobotě odehraje festival Fraj.

February: Každá kapela si myslí, že je žánrově rozteklá

Michaela Šedinová 20.08.2021

Skupina February vydává své druhé album. Jejich hudba se pochopitelně vyvíjí – na nové desce si zkouší prvky math-rocku.

Pořadatelská: Pavel Trčka (Fujaré)

redakce 19.08.2021

Fujaré je dobrovolná občanská aktivita, Fujaré to baví, Fujaré se zajímá o svět, Fujaré nemá vlastní prostor, Fujaré je neziskovka.

Ivan Bierhanzl (Ostravské dny): Nejde o výdrž s dechem, ale sluchem

Jarmo Diehl 16.08.2021

Ostravské dny nejsou jistě tak masovou záležitostí, jako třeba Colours, ale jejich publikum je zasvěcené. O festivalu i dalších věcech promluvil Ivan Bierhanzl.

Milan Tesař (Radio Proglas): Naslouchat a reagovat

Michal Pařízek 02.08.2021

Centrum world music v Brně? Může být. S Milanem Tesařem o nové scéně Maratonu hudby, důležitosti hudebních cen i pozitivním efektu covidu na rádio.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace