Články / Seriály / / 3na3

3 na 3: Dušan Svíba (Colour Meeting)

3 na 3: Dušan Svíba (Colour Meeting)

Mariia Smirnova | Články / Seriály / / 3na3 | 25.06.2024

Festival Colour Meeting u poličských hradeb láká (12.–⁠13. 7.) na premiérové výstoupení zahraničních umělců v přátelské atmosféře a pohodovém tempu. „Téměř polovinu programu tvoří zahraniční umělci, kteří u nás mají českou premiéru. Je to festival pro ty, kteří rádi objevují,“ říká umělecký ředitel, booker a host naší rubriky Dušan Svíba. Ve východočeské Poličce si ale každý najde své. Na festivalu i v okolí.


Genius loci a domácí atmosféra jsou stálicemi, čím však letošní ročník vyniká?
Genius loci a domácí atmosféra jsou u nás samozřejmostí, jsme také jeden z prvních festivalů, který začínal s programem pro děti. Colour Meeting ale sám o sobě vyniká objevitelským programem. Téměř polovinu tvoří zahraniční umělci, kteří u nás mají českou premiéru. Je to festival pro ty, kteří rádi objevují. Ale najdou si tady své i ti, kteří chtějí slyšet své oblíbence.

Dbáte na životní prostředí a servírujete jídla do porcelánu. Jaké další kroky děláte na cestě k udržitelnosti?
Používání porcelánového nádobí sice přidává spoustu práce našim děvčatům v kuchyni, ale všem nám to dává smysl, protože se nám tím významně snížilo množství odpadu, které po nás zůstává. Potom přišly vratné kelímky na nápoje a tím jsme se s odpadem dostali na opravdové minimum. Spolu s dalšími evropskými festivaly v projektu Sounds of Europe, kterého jsme součástí, dlouhodobě řešíme snížení uhlíkové stopy, která vzniká leteckou dopravou zahraničních umělců. Hodně se o tom mluví, někteří umělci na kratší vzdálenosti jezdí vlakem, ale nevím o žádném festivalu, který by to zatím vyřešil jinak.


Nebyla jsem v Poličce pár let, za tu dobu na festivalovou mapu přibyl třeba kostel sv. Jakuba. Jsou další nové lokace nebo novinky z jiného soudku?
Scéna v Kostele svatého Jakuba je pro festival stále ještě velmi čerstvá, stále se vyvíjí, novinkou je, že se z koncertů v kostele stávají highlighty festivalu. Loňská vystoupení Daniela Herskedala a Tarta Relena zaznamenala u návštěvníků největší ohlas. Věřím, že letošní kostelní lineup - Niño de Elche a Vega Trails - bude mít stejný úspěch.

Tvůj osobní top 5, co vidět na festivalu a v okolí?
Na festivalu: Niño de Elche, Vega Trails, Stick in the Wheel, Bára Zmeková, fyield + promítání filmu Neviditelné krajiny, který uvede režisér Ivo Bystřičan.

V okolí: Centrum Bohuslava Martinů v Poličce, rodná světnička Martinů ve věži Kostela svatého Jakuba, úžasné výhledy, procházka po poličských hradbách, Toulovcovy maštale v Boru u Skutče, Portmoneum v Litomyšli.

Info

Colour Meeting
12.–⁠13. 7. 2024
Polička
Fb událost

foto © se svolením Dušana Svíby

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

3 na 3: Michal Schmidt (Folkové prázdniny)

Mariia Smirnova 14.07.2024

O pokoleních, pospolitosti i přípravách festivalu v krátkém rozhovoru s uměleckým ředitelem Michalem Schmidtem.

3 na 3: Matěj Černý, Markéta Čočková, Daniel Možnar (Let)

Mariia Smirnova 03.07.2024

Hranický festival zkracuje název, rozšiřuje prostory a přichází s nedělním závěrečným ravem. Více o konceptu bienále, novinkách a létání v rozhovoru s organizačním týmem.

3 na 3: Jan Barnet + Petr Horák (Rosnička)

redakce 22.06.2024

Tři desítky zástupců progresivní elektronické scény, bohatý denní doprovodný program, aktivity pro děti. To vše v přátelské atmosféře a malebné krajině. Plavky s sebou!

3 na 3: Pavel Kraus (Konektiv Night)

cyril kosak 06.12.2022

Před pěti lety začal cyklus Konektiv Night, který si vytkl za cíl dávat dohromady umělce žijící v České republice, kteří by měli jen pramalou šanci potkat se v jediném lineupu.

3 na 3: Matěj Černý (Letiště)

redakce 11.08.2021

Tradiční místo drahotušského letiště vymění za vnitřní a venkovní prostory komunitního centra Karnola. Co je dále nového, za čím přijet?

3na3: Jarda Krátký (Stodola Fest)

redakce 02.10.2020

Čím jsem starší, tím víc mě serou lidi, co dojdou na akci stylem „zaplatil jsem a očekávám, že mě budete bavit," říká pořadatel Stodola festu.

3 na 3: Otakar Veselý (Kamenka Open)

redakce 24.06.2020

Poslední víkend na louce u moravské metropole přinese jak hudební, tak filmový program. A partu veselých djs a vizualistů z kolektivu Equipe Animazione.

3na3: David Pospíšil, Honza Kasal (Šlinc fest)

redakce 09.06.2020

Kde začít open air sezonu, a nadto v Praze? Co takhle v areálu lesního divadla v Řevnicích? Vyměnili jsme si pár slov s organizátory.

3 na 3: Virtual Healing: Covid19 Antidote

redakce 15.05.2020

Před pár dny se pak objevila kompilace Virtual Healing: Covid19 Antidote, kterou dali dohromady Oliver Torr a Matěj Moravec.

3na3: Radek Pavlovič (Aerofilms)

redakce 25.09.2019

Radka Pavloviče můžete znát jako pražského promotéra nebo z kapel Decultivate a Flowers for Whores. Co dělá v civilu?

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace