Články / Seriály / / 3na3

3na3: Budějovický Majáles

3na3: Budějovický Majáles

redakce | Články / Seriály / / 3na3 | 16.05.2016

Budějovický Majáles je největším neziskovým festivalem v České republice. Za jeho organizací stojí přes padesát mladých lidí, díky kterým každý rok město na šest dní ožije vystoupeními více než stovky umělců. Všechny akce, které se odehrávají na více než třiceti scénách, jsou přístupné zdarma. Odpovídal Igor Kibrik.

Jaký je váš festival? Čím je zvláštní, originální, proč ho děláte?
Jedním slovem unikátní. Budějovický Majáles je od těch ostatních odlišný v mnoha směrech. Ať už se jedná o program, realizaci nebo délku trvání samotného festivalu. Nejde jen o klasickou sérii koncertů na pódiu, ale o divadla, pouliční scény, autokino, workshopy, přednášky, výstavy a spoustu dalšího. Od pondělí do pátku doslova zaplavíme centrum Českých Budějovic více než 200 body programu, které změní celou tvář města. Originální je určitě i díky našemu organizačnímu týmu, který se z devadesáti procent skládá ze středoškolských studentů. Celý projekt je neziskový a nikdo z nás nedostává žádný plat nebo finanční odměny. Dělame to, protože nás to baví, protože je to výzva, a pro ten pocit, že alespoň na týden jsme město změnili k lepšímu.

Na které méně známé kapely se mají návštěvníci nejvíc těšit?
Je už takovou tradicí, že naše hudební dramaturgie je naprosto odlišná od ostatních majálesů. Tak trochu se snažíme lidem ukázat, že jsou i jiné kapely než Kabát, Chinaski nebo Divokej Bill. A letošní ročník v tom pokračuje. Jako příklad můžu prozradit spolupráci s izraelskou ambasádou, díky které přijede Adi Ulmansky. Tahle producentka, zpěvačka a rapperka sice ve světovém měřítku nepatří mezi neznámá jména, nicméně v České republice určitě není oposlouchaná. Dalším jménem, které určitě stojí za pozornost, je FVLCRVM. Toto ne tak lehce vyslovitelné jméno patří slovenskému producentovi, jehož náš hudební dramaturg Daniel Anděra pospal takto: “Jeho hudba je směsicí různých žánrů z celého světa, je geniálně poskládaná dohromady a tvoří hutné beaty spolu s melodickými linkami.” Věřím, že díky opravdu naplněnému programu si ale přijde na své úplně každý.

Můžeme očekávat i novinky a změny v oblasti služeb, ubytování, občerstvení, mimohudební zábavu?
Část věcí zůstane při starém, například dobrovolné vstupné nebo vyvrcholení pátečním open-air koncertem na Sokolském ostrově. Novinkou je protáhnutí pátečního vyvrcholení až do dvanácté hodiny, což určitě povede k příjemnějšímu večeru, neboť nebude potřeba žádných přechodů na indoor after party.

Info

Budějovický Majáles
23. – 25. 5. 2016 České Budějovice
www.budejovickymajales.cz
www.facebook.com/budejovickymajales

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články