Články / Seriály / / 3na3

3na3: Busfest

3na3: Busfest

redakce | Články / Seriály / / 3na3 | 13.04.2015

Ve středu 15. dubna proběhne šestý ročník netradičního hudebního festivalu Busfest, který se odehrává na palubě jedoucích zlínských trolejbusů. Centrum veškerého dění bude klasicky situováno na točně u Sportovní haly, kde odpoledne vypukne bohatý doprovodný program, aby následně vyrazily divoce roztančené trolejbusy na spanilou jízdu Zlínem. „Za jedno vstupné dostanou návštěvníci rovnou tři půlhodinové okružní jízdy po Zlíně v bezprostřední blízkosti oblíbených interpretů,“ prohlašují organizátoři z řad Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně a Veronika Pobořilová hovoří o kontextu a detailech.

Hudební festival v městské hromadné dopravě, to zní dost originálně. Kde jste hledali inspiraci?
Busfesťácké trolejbusy se poprvé rozjely 11. 2. 2009 o sedmé z točny u Sportovní haly a Vendula Velísková, manažerka prvního ročníku, se nechala inspirovat projektem BePop!BeMobile!, který viděla v Německu. Originalita a neuvěřitelná blízkost interpretů ji nadchla natolik, že musela podobný projekt rozjet i ve Zlíně – děkujeme za to!

Ve středu proběhne už šestý ročník Busfestu. Můžeme říct, že porodní bolesti máte dávno za sebou? Co bylo největší výzvou?
Za mojí sekci public relations bylo největší výzvou vrýt lidem do paměti Busfest a popsat, o co se vlastně jedná. Hlavní cíl byl dostat nás do celostátní hudební televize, což se taky podařilo. Náš spot můžete vidět v Óčku Expres a v úterý 14. dubna si tam můžete mezi osmou a devátou večerní poslechnout playlist Top 10 Busfest, který vybrali naši fanoušci.


V pozadí projektu stojí studenti Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Počítám, že se pořadatelský tým každoročně mění - studenti různě přicházejí a odcházejí. Jak udržujete kontinuitu dramaturgie?
Každý ročník je něčím specifický, snažíme se jej neustále vylepšovat a připravit výborný základ pro další ročník. Letos se mohou návštěvníci těšit na dvojnásobného vítěze celosvětové soutěže ve freestyle battlu Strapa, který dokonce vydává nové album a s trochou štěstí jej představí právě na Busfestu. Rockové fanoušky rozpálí rockabilly trio The Cellmates, kteří shodou okolností vydávají taky nové album Gone. Třetí trolejbus ovládne mladá nadějná formace VR/NOBODY, která odpovídá na aktuální trendy ve světě elektronické hudby. Celá akce začíná ve čtyři na točně pod sportovní halou ve Zlíně, kde bude prostor zasoutěžit si o věcné ceny a dát si točené pivko. Poté se rozjedou trolejbusy nabité atmosférou a všechno završí afterparty v Musiclandu. Je na co se těšit!

Info

Busfest 2015
15. 4. 2015 16:00
Zlín
www.busfest.cz
www.facebook.com/BusFest

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

3na3: Radek Pavlovič (Aerofilms)

redakce 25.09.2019

Radka Pavloviče můžete znát jako pražského promotéra nebo z kapel Decultivate a Flowers for Whores. Co dělá v civilu?

3na3: Dan Morávek (Shotgun Festival)

redakce 06.09.2019

Spousta z nás aktivně hraje, nebo se pohybuje okolo scény. Hudba je pro nás vždy na prvním místě a dramaturgie nás učí poznávat stále nové lidi a seskupení.

3na3: Michal Ortcykr (Coombal Open Air)

redakce 08.07.2019

Multižánrový festival Coombal Open Air v Lužné u Rakovníka pořádá Michal Ortcykr s přáteli už dvanáct let. Co nám k tomu řekl? Vezměte si s sebou knír...

3na3: Magdaléna Petráková (Luhovaný Vincent)

Jiří Přivřel 20.06.2019

Luhačovice se probudí z lázeňského klimbání a budou oživeny koncerty, divadlem, literaturou, výtvarným uměním a promítáním v letním kině. Zeptali jsme se ředitelky festivalu.

3na3: Jan Bárta (ve Swimu)

redakce 27.05.2019

Honza Bárta se v poslední době motá taky kolem čerstvého pražského klubu Swim, v němž působí částečně jako dramaturg a v němž chystá další party s plnotučným britským lajnapem. Rozhovor.

3na3: Kay (Mapa Hluku)

waghiss666 23.05.2019

Stále ještě čerstvý prostor, štvanický Fuchs2, bude zanedlouho hostit další lahůdku, a tentokrát se bude hrát strašně nahlas! Zpovídáme Kaye, který to celé vymyslel.

3na3: Jirza (Kabinet múz)

redakce 23.02.2019

Full Moon to má s Kabinetem múz jako s milenkou, love forever. Náš hlavní brněnský prostor, klub s velkým K, klub s rozhledem.

3na3: Zimnichaak 2019

redakce 17.01.2019

Futra + Chee Chaak = Zimnichaak, znáte tuhle rovnici? Jestli ne, máme pro vás pár záchytných bodů a ještě letní vodítko. Rozhovor.

3na3: Petr Osoba (Šrumec)

redakce 15.01.2019

V broumovském klubu Eden oslaví dvacetiny Šrumce celkem osm kapel. Petr Osoba o kulatém výročí i krásách místní krajiny.

3na3: Jan Kačena (HaDivadlo)

ScreamJay 19.11.2018

Bláznivý pohled na uskutečňování Velké říjnový revoluce? Šílenější Švejk? Kačena? Na konci září měl v HaDivadle premiéru Čevengur podle zapomenutého klenotu ruské meziválečné literatury.