Články / Seriály / / 3na3

3na3: Coombal Open Air

3na3: Coombal Open Air

redakce | Články / Seriály / / 3na3 | 05.07.2016

Hudební open-air festival s tradicí a knírem, to je Coombal Open Air, jediný letní hudební festival na Rakovnicku. Na tři otázky odpovídal Ondřej Kinkor.

Jaký je váš festival? Čím je zvláštní, originální, proč ho děláte?
Coombal je, možná paradoxně, zvláštní tím, že v kulturně i materiálně nepříliš bohatém rakovnickém regionu sází na kapely, které nejsou mainstream. Přinejmenším v jednom případě se vždy snaží přivézt kapelu nebo interpreta, který je teprve na začátku kariéry, ale je u něj velký předpoklad, že se mu podaří prorazit. Kdybych měl být konkrétní, v minulosti to byli Toxique, Manon meurt, Mydy Rabycad nebo Megaphone. Letos tuto roli dostala Emma Smetana. Skutečně originální jsme asi tím, že od prvního ročníku (rok 2006) vyznáváme "filosofii kníru", takže návštěvníci a někdy i vystupující mají pod nosem knír. Jsme kníratý festival a děláme to proto, že nás to baví.

Na které méně známé kapely se mají návštěvníci nejvíc těšit?
Určitě chci upozornit na Circus Problem, kteří kombinují balkánskou dechovku, diskotékový beat, laciný pop a špinavý house. Věříme, že zaujme sice mediálně, nikoliv však hudebně známá Emma Smetana, jejíž první deska sbírá jednu výbornou recenzi za druhou. Na druhém pódium pak určitě radíme nevynechat the.switch, kteří momentálně nahrávají novou desku v Seattlu.


Můžeme očekávat i novinky a změny v oblasti služeb, ubytování, občerstvení nebo mimohudební zábavu?
Návštěvníci budou mít letos zase o něco větší komfort. Plánujeme např. stánek s občerstvením přímo u druhého pódia, nově nabídneme stánek jen s vegetariánský a bezlepkovým jídlem a, což spolu přímo nesouvisí, přibydou i toalety.

Info

Coombal Open Air
16. 7. 2016 12:00
Lužná u Rakovníka

www.facebook.com/events/549509885218317
www.facebook.com/FestivalCoombal
www.coombal.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

3na3: Radek Pavlovič (Aerofilms)

redakce 25.09.2019

Radka Pavloviče můžete znát jako pražského promotéra nebo z kapel Decultivate a Flowers for Whores. Co dělá v civilu?

3na3: Dan Morávek (Shotgun Festival)

redakce 06.09.2019

Spousta z nás aktivně hraje, nebo se pohybuje okolo scény. Hudba je pro nás vždy na prvním místě a dramaturgie nás učí poznávat stále nové lidi a seskupení.

3na3: Michal Ortcykr (Coombal Open Air)

redakce 08.07.2019

Multižánrový festival Coombal Open Air v Lužné u Rakovníka pořádá Michal Ortcykr s přáteli už dvanáct let. Co nám k tomu řekl? Vezměte si s sebou knír...

3na3: Magdaléna Petráková (Luhovaný Vincent)

Jiří Přivřel 20.06.2019

Luhačovice se probudí z lázeňského klimbání a budou oživeny koncerty, divadlem, literaturou, výtvarným uměním a promítáním v letním kině. Zeptali jsme se ředitelky festivalu.

3na3: Jan Bárta (ve Swimu)

redakce 27.05.2019

Honza Bárta se v poslední době motá taky kolem čerstvého pražského klubu Swim, v němž působí částečně jako dramaturg a v němž chystá další party s plnotučným britským lajnapem. Rozhovor.

3na3: Kay (Mapa Hluku)

waghiss666 23.05.2019

Stále ještě čerstvý prostor, štvanický Fuchs2, bude zanedlouho hostit další lahůdku, a tentokrát se bude hrát strašně nahlas! Zpovídáme Kaye, který to celé vymyslel.

3na3: Jirza (Kabinet múz)

redakce 23.02.2019

Full Moon to má s Kabinetem múz jako s milenkou, love forever. Náš hlavní brněnský prostor, klub s velkým K, klub s rozhledem.

3na3: Zimnichaak 2019

redakce 17.01.2019

Futra + Chee Chaak = Zimnichaak, znáte tuhle rovnici? Jestli ne, máme pro vás pár záchytných bodů a ještě letní vodítko. Rozhovor.

3na3: Petr Osoba (Šrumec)

redakce 15.01.2019

V broumovském klubu Eden oslaví dvacetiny Šrumce celkem osm kapel. Petr Osoba o kulatém výročí i krásách místní krajiny.

3na3: Jan Kačena (HaDivadlo)

ScreamJay 19.11.2018

Bláznivý pohled na uskutečňování Velké říjnový revoluce? Šílenější Švejk? Kačena? Na konci září měl v HaDivadle premiéru Čevengur podle zapomenutého klenotu ruské meziválečné literatury.