Články / Seriály / / 3na3

3na3: Coombal Open Air

3na3: Coombal Open Air

redakce | Články / Seriály / / 3na3 | 09.07.2018

Coombal – letos jedenáctý ročník. Opět dvě stage – jedno mainstreamovější, druhé „tvrdší“, tedy opět model, který se festivalu dlouhodobě osvědčuje. „Loňský desátý ročník byl výjimečně dvoudenní, ale byl to takový zápřah, že jsme se shodli, že letos jeden den nám i návštěvníkům musí stačit,“ říká jeden z organizátorů Michal Ortcykr a pokračuje.

Jak si představujete ideální festival? Místo, čas, kapely, jídlo a pití, publikum, merch?

Místo by bylo ideální takové, kde by se nenaráželo na problémy s hlukem a vynuceným časem pro vypnutí zvuku. Zároveň s dobrou dostupností a dostatečným prostorem pro chillout zónu, kde si můžeš orazit a pokecat se známýma. Jídlo by mělo být samozřejmě dobré, kvalitní a pestré, aby se nikdo necítil odstrčený. Publikum přesně takové, pro které to celé připravuješ, a výběr kapel takový, který podtrhne styl, ve kterém tohle všechno servíruješ. Sympatické festivaly jsou pro mě spíš ty menší, kde snáz potkáš kámoše a nenachodíš kilometry k dalším stagím, zatímco cestou míjíš desítky nabízečů čehokoliv. Sympatický je mi třeba festival Povaleč, taky Propadák a z těch o něco větších Rock for Churchill.

Jak vypadá příprava Coombalu? Kolik vás je, kdy začínáte s prvními pracemi?

První schůzky probíhají na začátku roku. Už od podzimu ale po mailech řešíme výběr kapel a jejich oslovování, to platí hlavně pro headlinery. Příprava pak průběžně trvá až do chvíle, kdy nám do areálu vkročí prví platící návštěvník. Teda možná trvá ještě o něco dýl, ale my se snažíme tvářit, že je všechno nachystané. Všichni tři, kdo Coombal pořádáme, máme svoji běžnou práci, takže je to někdy na krev, ale nakonec to pokaždé dáme.

Hlavní body festivalu?

Už tradičně i letos budeme mít dvě pódia. Jedno je multižánrové, takže se na něm vystřídá několik hudebních stylů – rap, ska, elektro-funk, elektronická hudba, indie rock. Když budu konkrétní, na jedné stage se potkají Mydy Rabycad, Ventolin, Vees, James Cole, TiNG, Xavier Baumaxa a další. Druhé pódium je potom „tvrdší“, na něm zahrají třeba X-Core, Fvtvre, Skywalker nebo Norman Bates. Coombal má ale i třetí hlavní bod – tím je pohodová atmosféra podpořená dobrým jídlem a pitím. Když to celé shrnu, mícháme kvalitní nemainstreamové české kapely, které nás baví, s tím nejlepším, co máme na Rakovnicku.

Reflektujete nějak současnost, co se týká politických, společenských nebo ekologických problémů?

Politickou náladu v zemi samozřejmě vnímáme a máme na ni nějaký názor, ale shodujeme se v tom, že politiku ani jiná společenská témata v žádné podobě na Coombalu řešit nechceme a nebudeme. Jsme hudební festival a hudba by měla lidi spojovat. Pokud jde o ekologii, třídíme plasty a dlouhodobě uvažujeme o zavedení vratných pivních kelímků, zatím jsme se k tomu ale nedokopali. Tak snad za rok.

Info

Coombal
14. 7. 2018 12:00
Lužná u Rakovníka
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

3 na 3: Matěj Černý (Letiště)

redakce 11.08.2021

Tradiční místo drahotušského letiště vymění za vnitřní a venkovní prostory komunitního centra Karnola. Co je dále nového, za čím přijet?

3na3: Jarda Krátký (Stodola Fest)

redakce 02.10.2020

Čím jsem starší, tím víc mě serou lidi, co dojdou na akci stylem „zaplatil jsem a očekávám, že mě budete bavit," říká pořadatel Stodola festu.

3 na 3: Otakar Veselý (Kamenka Open)

redakce 24.06.2020

Poslední víkend na louce u moravské metropole přinese jak hudební, tak filmový program. A partu veselých djs a vizualistů z kolektivu Equipe Animazione.

3na3: David Pospíšil, Honza Kasal (Šlinc fest)

redakce 09.06.2020

Kde začít open air sezonu, a nadto v Praze? Co takhle v areálu lesního divadla v Řevnicích? Vyměnili jsme si pár slov s organizátory.

3 na 3: Virtual Healing: Covid19 Antidote

redakce 15.05.2020

Před pár dny se pak objevila kompilace Virtual Healing: Covid19 Antidote, kterou dali dohromady Oliver Torr a Matěj Moravec.

3na3: Radek Pavlovič (Aerofilms)

redakce 25.09.2019

Radka Pavloviče můžete znát jako pražského promotéra nebo z kapel Decultivate a Flowers for Whores. Co dělá v civilu?

3na3: Dan Morávek (Shotgun Festival)

redakce 06.09.2019

Spousta z nás aktivně hraje, nebo se pohybuje okolo scény. Hudba je pro nás vždy na prvním místě a dramaturgie nás učí poznávat stále nové lidi a seskupení.

3na3: Michal Ortcykr (Coombal Open Air)

redakce 08.07.2019

Multižánrový festival Coombal Open Air v Lužné u Rakovníka pořádá Michal Ortcykr s přáteli už dvanáct let. Co nám k tomu řekl? Vezměte si s sebou knír...

3na3: Magdaléna Petráková (Luhovaný Vincent)

Jiří Přivřel 20.06.2019

Luhačovice se probudí z lázeňského klimbání a budou oživeny koncerty, divadlem, literaturou, výtvarným uměním a promítáním v letním kině. Zeptali jsme se ředitelky festivalu.

3na3: Jan Bárta (ve Swimu)

redakce 27.05.2019

Honza Bárta se v poslední době motá taky kolem čerstvého pražského klubu Swim, v němž působí částečně jako dramaturg a v němž chystá další party s plnotučným britským lajnapem. Rozhovor.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace