Články / Seriály / / 3na3

3na3: Drug Me Fest 9

3na3: Drug Me Fest 9

redakce | Články / Seriály / / 3na3 | 12.06.2018

Drug Me fest je festival spřízněných a spřátelených skupin a umělců, které spojují styly jako je psychedelický rock, garážový punk a jim podobné, vždy s přesahy do dalších alternativních žánrů. Dříve v únětickém Kravíně, nyní v neméně magickém prostoru karlínských Kasáren a také v klubu Theremin na pražském Žižkově. Součástí dvoudenní akce budou kapely, djs, filmy, stánky s módou, knihami či časopisy, gram bazar i skvělé jídlo na otevřeném ohni. Pár slov nám k tomu řekl Hank Mancini.

Jak si představuješ ideální festival?

Ideální festival by měl být o tom, aby si ho užívali jak návštěvníci, tak i kapely. Pro vystupující by to nemělo být utrpení ve stylu zahrát a rychle zmizet, což znám z vlastní zkušenosti. A pak mám pocit, že mnoho festivalů připomíná spíš fotbalový zápas než koncert. Vystoupení kapel na festivalech by se mělo atmosférou přibližovat víc klubovému hraní.

Jak vypadá příprava Drug Me Festu? Kolik vás je, kdy začínáte s prvními pracemi, jaký největší problém jste řešili?

Drug Me Festival připravujeme ve čtyřech lidech. Jsou to La Petite Sonja, Meg, ta už docela dlouho pořádá akce pod hlavičkou It’s Not Broken It’s Vintage, pak Petr Janák, se kterým jsme v minulosti organizovali třeba minifestival I’m a Freak a on dělal dva ročníky spřízněného festivalu Muddy River, a pak já. Letošní ročník jsme začali domlouvat někdy kolem Vánoc… V klidu, bez sponzorů a jiného tlaku z okolních stran. Prostě je tam hlavně nadšení a radost se setkávání. Problémy? Třeba večerní „policejní hodinu” a možnost, jak ji obejít.

Hlavní body festivalu?

Hudba, co nás baví, umění, co nás baví, móda, co nás baví… a hlavně setkávání se spřízněnými lidmi.

Reflektujete coby festival nějak současnost, co se týká politických, společenských nebo ekologických problémů?

Nad tímhle se nějak zvlášť nezamýšlíme a přichází to přirozeně samo. Takže v tomhle směru žádný konkrétní program nemáme.

Info

Drug Me Fest #9
15. - 16. 6. 2018
Kasárna Karlín + Theremin, Praha
fb událost

foto © Eliška Richterová, Hank Mancini

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

3na3: Radek Pavlovič (Aerofilms)

redakce 25.09.2019

Radka Pavloviče můžete znát jako pražského promotéra nebo z kapel Decultivate a Flowers for Whores. Co dělá v civilu?

3na3: Dan Morávek (Shotgun Festival)

redakce 06.09.2019

Spousta z nás aktivně hraje, nebo se pohybuje okolo scény. Hudba je pro nás vždy na prvním místě a dramaturgie nás učí poznávat stále nové lidi a seskupení.

3na3: Michal Ortcykr (Coombal Open Air)

redakce 08.07.2019

Multižánrový festival Coombal Open Air v Lužné u Rakovníka pořádá Michal Ortcykr s přáteli už dvanáct let. Co nám k tomu řekl? Vezměte si s sebou knír...

3na3: Magdaléna Petráková (Luhovaný Vincent)

Jiří Přivřel 20.06.2019

Luhačovice se probudí z lázeňského klimbání a budou oživeny koncerty, divadlem, literaturou, výtvarným uměním a promítáním v letním kině. Zeptali jsme se ředitelky festivalu.

3na3: Jan Bárta (ve Swimu)

redakce 27.05.2019

Honza Bárta se v poslední době motá taky kolem čerstvého pražského klubu Swim, v němž působí částečně jako dramaturg a v němž chystá další party s plnotučným britským lajnapem. Rozhovor.

3na3: Kay (Mapa Hluku)

waghiss666 23.05.2019

Stále ještě čerstvý prostor, štvanický Fuchs2, bude zanedlouho hostit další lahůdku, a tentokrát se bude hrát strašně nahlas! Zpovídáme Kaye, který to celé vymyslel.

3na3: Jirza (Kabinet múz)

redakce 23.02.2019

Full Moon to má s Kabinetem múz jako s milenkou, love forever. Náš hlavní brněnský prostor, klub s velkým K, klub s rozhledem.

3na3: Zimnichaak 2019

redakce 17.01.2019

Futra + Chee Chaak = Zimnichaak, znáte tuhle rovnici? Jestli ne, máme pro vás pár záchytných bodů a ještě letní vodítko. Rozhovor.

3na3: Petr Osoba (Šrumec)

redakce 15.01.2019

V broumovském klubu Eden oslaví dvacetiny Šrumce celkem osm kapel. Petr Osoba o kulatém výročí i krásách místní krajiny.

3na3: Jan Kačena (HaDivadlo)

ScreamJay 19.11.2018

Bláznivý pohled na uskutečňování Velké říjnový revoluce? Šílenější Švejk? Kačena? Na konci září měl v HaDivadle premiéru Čevengur podle zapomenutého klenotu ruské meziválečné literatury.