Články / Seriály / / 3na3

3na3: Eurotrialog Mikulov

3na3: Eurotrialog Mikulov

redakce | Články / Seriály / / 3na3 | 17.08.2016

Závěr festivalové sezóny bude o posledním srpnovém víkendu tradičně patřit Eurotrialogu Mikulov s podtitulem Festival nepopulární hudby. Jako jeden z mála u nás poskytuje prostor hudbě, která se vyhýbá tradičnímu mainstreamu. Příznivcům alternativní scény dává bez žánrových předpojatostí možnost poslechnout si nadějné objevy i stálice české, slovenské a rakouské hudební scény – to vše zasazené v kulisách jednoho z nejkrásnějších jihomoravských měst. Na tři otázky odpovídal Romek Hanzlík.

Jaký je váš festival? Čím je zvláštní, originální, proč ho děláte?
Zásadní rozdíl je už v titulu: festival nepopulární hudby. Uvádíme ryze nemainstreamovou hudbu a stojíme o poučeného diváka, kterého zajímá muzika. Na našem festivalu také nenajdete pouťové atrakce, kolotoče, které by odváděly pozornost, protože pozornost si zaslouží výjimečná hudba a také krásná inspirativní atmosféra a prostředí města Mikulova.

Na které méně známé kapely se mají návštěvníci nejvíc těšit?
Každý rok dojde na překvapení a něco nečekaně silně zafunguje. Letos se osobně těším na kapely ze stáje Silver Rocket: Planety a Leto, překvapit můžou i táborští Kalle. A pochopitelně na Lenku Dusilovou nebo Už jsme doma, kteří si pro Mikulov připraví vždy něco extra.


Můžeme očekávat i novinky a změny v oblasti služeb, ubytování, občerstvení nebo mimohudební zábavu?
Žádné velké změny. Stanovat možno v okolí areálu zcela volně, ale doporučuji hlídaný kemp. Stejně jako doporučuji všem, aby se prošli po městě, zašli na Svatý kopeček a nadechli se génia loci Mikulova.

Info

Eurotrialog Mikulov
26. - 27. 8. 2016 18:00
Amfiteátr, Mikulov

www.facebook.com/events/158868587813098
www.facebook.com/eurotrialog
www.eurotrialog.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

3 na 3: Matěj Černý (Letiště)

redakce 11.08.2021

Tradiční místo drahotušského letiště vymění za vnitřní a venkovní prostory komunitního centra Karnola. Co je dále nového, za čím přijet?

3na3: Jarda Krátký (Stodola Fest)

redakce 02.10.2020

Čím jsem starší, tím víc mě serou lidi, co dojdou na akci stylem „zaplatil jsem a očekávám, že mě budete bavit," říká pořadatel Stodola festu.

3 na 3: Otakar Veselý (Kamenka Open)

redakce 24.06.2020

Poslední víkend na louce u moravské metropole přinese jak hudební, tak filmový program. A partu veselých djs a vizualistů z kolektivu Equipe Animazione.

3na3: David Pospíšil, Honza Kasal (Šlinc fest)

redakce 09.06.2020

Kde začít open air sezonu, a nadto v Praze? Co takhle v areálu lesního divadla v Řevnicích? Vyměnili jsme si pár slov s organizátory.

3 na 3: Virtual Healing: Covid19 Antidote

redakce 15.05.2020

Před pár dny se pak objevila kompilace Virtual Healing: Covid19 Antidote, kterou dali dohromady Oliver Torr a Matěj Moravec.

3na3: Radek Pavlovič (Aerofilms)

redakce 25.09.2019

Radka Pavloviče můžete znát jako pražského promotéra nebo z kapel Decultivate a Flowers for Whores. Co dělá v civilu?

3na3: Dan Morávek (Shotgun Festival)

redakce 06.09.2019

Spousta z nás aktivně hraje, nebo se pohybuje okolo scény. Hudba je pro nás vždy na prvním místě a dramaturgie nás učí poznávat stále nové lidi a seskupení.

3na3: Michal Ortcykr (Coombal Open Air)

redakce 08.07.2019

Multižánrový festival Coombal Open Air v Lužné u Rakovníka pořádá Michal Ortcykr s přáteli už dvanáct let. Co nám k tomu řekl? Vezměte si s sebou knír...

3na3: Magdaléna Petráková (Luhovaný Vincent)

Jiří Přivřel 20.06.2019

Luhačovice se probudí z lázeňského klimbání a budou oživeny koncerty, divadlem, literaturou, výtvarným uměním a promítáním v letním kině. Zeptali jsme se ředitelky festivalu.

3na3: Jan Bárta (ve Swimu)

redakce 27.05.2019

Honza Bárta se v poslední době motá taky kolem čerstvého pražského klubu Swim, v němž působí částečně jako dramaturg a v němž chystá další party s plnotučným britským lajnapem. Rozhovor.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace