Články / Seriály / / 3na3

3na3: Jan Foukal vs. Živá ulice

3na3: Jan Foukal vs. Živá ulice

redakce | Články / Seriály / / 3na3 | 03.08.2015

Do Plzně se nevyplatí jet jenom za vychlazenou plzní, Plzeň můžete v létě poznat ze všech úhlů, jak říká festival Živá ulice, největší multižánrová akce na západ od Prahy. Od 14. do 23. srpna se tam bude konat 4. ročník letní fiesty a podívat se pojede i režisér a hudebník Jan Foukal aka Johannes Benz.

Jak si představuješ živou ulici?
Živou ulici si představuji hlavně bez aut a v duchu všeobecné radosti, že je to společenský prostor - třeba jako kavárna, ale bez placení. Připomíná mi to akce typu Korzo Krymská nebo Cyklojízdy.

Když se coby muzikant díváš na koncert jiného umělce/kapely, čeho si všímáš nejvíce, sleduješ prstoklady, nebo schopnost zaujmout? Choreografii?
Nejlepší je být tak pohlcen hudbou, že se interpret i s kapelou stanou jen její kulisou.

Jak důležité je pro vás, kdo na té které akci/koncertu/festivalu vystupuje? Máte chuť nebo čas jít si poslechnout něco dalšího?
Těžko si dovedu představit, že bych vystupoval třeba na šermířských oslavách piva. Je jistě důležité, na kterých akcích zahrajete, a proto je třeba sledovat hudební dění.

Pokud bys měl udělat písničku ve dvou – s kým by to bylo?
Například Joan Baez.

Nejlepší nahrávka, kterou jsi slyšel za poslední rok?
Spirit of Eden od Talk Talk - je z roku 1988.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

3 na 3: Matěj Černý (Letiště)

redakce 11.08.2021

Tradiční místo drahotušského letiště vymění za vnitřní a venkovní prostory komunitního centra Karnola. Co je dále nového, za čím přijet?

3na3: Jarda Krátký (Stodola Fest)

redakce 02.10.2020

Čím jsem starší, tím víc mě serou lidi, co dojdou na akci stylem „zaplatil jsem a očekávám, že mě budete bavit," říká pořadatel Stodola festu.

3 na 3: Otakar Veselý (Kamenka Open)

redakce 24.06.2020

Poslední víkend na louce u moravské metropole přinese jak hudební, tak filmový program. A partu veselých djs a vizualistů z kolektivu Equipe Animazione.

3na3: David Pospíšil, Honza Kasal (Šlinc fest)

redakce 09.06.2020

Kde začít open air sezonu, a nadto v Praze? Co takhle v areálu lesního divadla v Řevnicích? Vyměnili jsme si pár slov s organizátory.

3 na 3: Virtual Healing: Covid19 Antidote

redakce 15.05.2020

Před pár dny se pak objevila kompilace Virtual Healing: Covid19 Antidote, kterou dali dohromady Oliver Torr a Matěj Moravec.

3na3: Radek Pavlovič (Aerofilms)

redakce 25.09.2019

Radka Pavloviče můžete znát jako pražského promotéra nebo z kapel Decultivate a Flowers for Whores. Co dělá v civilu?

3na3: Dan Morávek (Shotgun Festival)

redakce 06.09.2019

Spousta z nás aktivně hraje, nebo se pohybuje okolo scény. Hudba je pro nás vždy na prvním místě a dramaturgie nás učí poznávat stále nové lidi a seskupení.

3na3: Michal Ortcykr (Coombal Open Air)

redakce 08.07.2019

Multižánrový festival Coombal Open Air v Lužné u Rakovníka pořádá Michal Ortcykr s přáteli už dvanáct let. Co nám k tomu řekl? Vezměte si s sebou knír...

3na3: Magdaléna Petráková (Luhovaný Vincent)

Jiří Přivřel 20.06.2019

Luhačovice se probudí z lázeňského klimbání a budou oživeny koncerty, divadlem, literaturou, výtvarným uměním a promítáním v letním kině. Zeptali jsme se ředitelky festivalu.

3na3: Jan Bárta (ve Swimu)

redakce 27.05.2019

Honza Bárta se v poslední době motá taky kolem čerstvého pražského klubu Swim, v němž působí částečně jako dramaturg a v němž chystá další party s plnotučným britským lajnapem. Rozhovor.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace