Články / Seriály / / 3na3

3na3: Jirka Imlauf vs. Živá ulice

3na3: Jirka Imlauf vs. Živá ulice

redakce | Články / Seriály / / 3na3 | 10.08.2015

Do Plzně se nevyplatí jet jenom za vychlazenou plzní, Plzeň můžete v létě poznat ze všech úhlů, jak říká festival Živá ulice, největší multižánrová akce na Západ od Prahy. Od 14. do 23. srpna se tu bude konat 4. ročník letní fiesty a podívat se tam pojede i frontman Houpacích koní Jiří Imlauf.

Je město, ve kterém jsi viděl živou ulici?
Živá ulice je živá, protože žije, lidi z ní neutíkají do nákupních hangárů, grilovat na zahrádky, do obýváků, ale je jim na ní dobře, je jim na ní dobře spolu, ať tam dělaj to nebo ono. Lidi u nás v Ústí a nejen tam na ulici nežijou, přesouvají se po ní z místa A na místo B nebo na ní čekají na trolejbus. Živé jsou ulice třeba v drážďanském Neustadtu.

Když se coby muzikant díváš na jiný koncert, čeho si všímáš nejvíce, sleduješ prstoklady, nebo schopnost zaujmout? Choreografii? Choreografie je slovo do Národního, na koncertě toho/těch, které mám rád, mě zalívaj vlny blaha, smutku, touhy, koukám na prsty, do očí, na výstřih, nápis na triku, barvu košile, na to jak ty lidi fungujou na pódiu spolu, toho je... hltám to všechno najednou, slívá se to dohromady, hlavní je pro mě lidskej hlas, rytmus, sex vespod.

Řešíte s kapelou, kdo na té které akci/koncertu/festivalu vystupuje?
Je to pro nás skoro zásadní. To, kolik tam přijde lidí, je důležitý taky, ale je to až na druhým místě. To místo a typ akce dohromady skládají smysl: jestli je barman přívětivej, jestli zvukařka pustí po zvukovce Joni Mitchell, nebo Helloween, jak jsou dlouhý fronty u stánků s pivem a jak u krámku s deskama a knížkama, kdo tam hraje a jaký kmeny na něj přišly. Vždycky nás zajímá, jak to zní jinejm, chodíme se kouknout.

S kým bys chtěl udělat písničku ve dvou, když by na to přišlo?
S Wabim Daňkem nebo Katarziou.

Nejlepší nahrávka za poslední rok?
Je jich několik. Kluci by jmenovali někoho jiného, mě dokola oddělává Under the Westway od Blur.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

3 na 3: Matěj Černý (Letiště)

redakce 11.08.2021

Tradiční místo drahotušského letiště vymění za vnitřní a venkovní prostory komunitního centra Karnola. Co je dále nového, za čím přijet?

3na3: Jarda Krátký (Stodola Fest)

redakce 02.10.2020

Čím jsem starší, tím víc mě serou lidi, co dojdou na akci stylem „zaplatil jsem a očekávám, že mě budete bavit," říká pořadatel Stodola festu.

3 na 3: Otakar Veselý (Kamenka Open)

redakce 24.06.2020

Poslední víkend na louce u moravské metropole přinese jak hudební, tak filmový program. A partu veselých djs a vizualistů z kolektivu Equipe Animazione.

3na3: David Pospíšil, Honza Kasal (Šlinc fest)

redakce 09.06.2020

Kde začít open air sezonu, a nadto v Praze? Co takhle v areálu lesního divadla v Řevnicích? Vyměnili jsme si pár slov s organizátory.

3 na 3: Virtual Healing: Covid19 Antidote

redakce 15.05.2020

Před pár dny se pak objevila kompilace Virtual Healing: Covid19 Antidote, kterou dali dohromady Oliver Torr a Matěj Moravec.

3na3: Radek Pavlovič (Aerofilms)

redakce 25.09.2019

Radka Pavloviče můžete znát jako pražského promotéra nebo z kapel Decultivate a Flowers for Whores. Co dělá v civilu?

3na3: Dan Morávek (Shotgun Festival)

redakce 06.09.2019

Spousta z nás aktivně hraje, nebo se pohybuje okolo scény. Hudba je pro nás vždy na prvním místě a dramaturgie nás učí poznávat stále nové lidi a seskupení.

3na3: Michal Ortcykr (Coombal Open Air)

redakce 08.07.2019

Multižánrový festival Coombal Open Air v Lužné u Rakovníka pořádá Michal Ortcykr s přáteli už dvanáct let. Co nám k tomu řekl? Vezměte si s sebou knír...

3na3: Magdaléna Petráková (Luhovaný Vincent)

Jiří Přivřel 20.06.2019

Luhačovice se probudí z lázeňského klimbání a budou oživeny koncerty, divadlem, literaturou, výtvarným uměním a promítáním v letním kině. Zeptali jsme se ředitelky festivalu.

3na3: Jan Bárta (ve Swimu)

redakce 27.05.2019

Honza Bárta se v poslední době motá taky kolem čerstvého pražského klubu Swim, v němž působí částečně jako dramaturg a v němž chystá další party s plnotučným britským lajnapem. Rozhovor.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace