Články / Seriály / / 3na3

3na3: Landmine Alert uvádí Tricot

3na3: Landmine Alert uvádí Tricot

redakce | Články / Seriály / / 3na3 | 22.03.2016

Trojice kytaristek Tricot z japonského Kjóta není českému publiku neznámá. Mohli jste je vidět na Rock for People, s velkým úspěchem vystoupily na sousedním festivalu Pohoda, kde jejich set patřil k těm, který trhal nohavice jako vítr tenkou záclonku. Unikátní mix složený z jemného zpěvu v nepředvídatelných skladbách, které se pohybují mezi snovým postrockem, rytmickým math rockem a japonským popem. Anebo je to jinak? Zeptali jsme se Štěpána Drbohlava z Landmine Alert.

Měli jste s holkama Tricot nějakou osobní zkušenost, myslím koncertní nebo pracovní? Nebo máte jejich živáky nakoukané z interwebu a to stačí? Mám trochu pocit, že video neumí předat tu energii, který z nich sálá živě...
Z internetů je známe už od prvního alba z roku 2013, kde měli hitovku POOL, která se v mathrockové komunitě rychle rozšířila, a všem bylo jasný, že holky na kytary opravdu umí. V roce 2014 hráli na Pohodě, kde je viděl Tomáš z naší party, a byl z nich naprosto nadšený, popisoval je jako dokonalou kapelu. Na tom festivalu to muselo být magický, jelikož pak dokonce vznikla fb skupina, kde slovenští fanoušci plánovali, jak je dostat zpátky i další rok. To se nakonec povedlo a kapela zahrála v roce 2015 na Pohodě dokonce dvakrát. Pro mě osobně to bude dnes premiéra, na kterou se těším už dva roky, kdy jsem jim napsal poprvé, aby přijeli i do Prahy.


Chystáte nějaké japonské speciality, nebo kapela s tím moc nenadělá? Máte už nějakou dřívější zkušenost s japonskými skupinami?
Zkušenosti s japonskými kapelami nemáme, jednali jsme s Toe a aktuálně i s dalšími, ale zatím se úplně nedaří. Před pár lety jsme v Japonsku s Jakubem byli na výletě, a tak víme, jak slušně pozdravit a taky jak má vypadat správný Nomihodai (all-you-can-drink), který Tricot určitě ocení. Jinak kupodivu děvčata do backstage vůbec nechtějí nic japonského, ale spíš klasiku a hodně ovoce. K večeři jim nabídneme českou kuchyni z lokální hospody, kde doufejme budou mít něco i pro vegany.

Madebythefire jsou coby překapela dobrá volba a hodí se i stylově, dramaturgicky, ale jsou známí v hlavním městě? Uvažovali jste i o jiných jménech?
Madebythefire jsou už dvacet let plzeňský klenot, možná nejsou v Praze tak známí jako doma, ale i právě proto jim vždycky rádi uděláme koncert. Dnes navíc bude ve Futuru nainstalován zbrusu nový soundsystém, takže obě kapely by měli mít nejlepší možný zvuk. Uvažovali jsme o Červen a Depakine Chrono, pak padl návrh na slovenské Ills, ale nakonec nad všemi zvítězili „mejdi“.


Nejbližší plány?
Je toho hodně, takže jenom telegraficky. Už v neděli (27. 3.) bude v Klubu FAMU dánský hardcore Tvivler, což jsou kluci ze známých Obstacles. Další sobotu (2. 4.) se vrátíme k mathrocku s britskými Alright the Captain a Bear Makes Ninja, to bude v Basementu. V květnu nás pak čeká šílenství na Sedmičce spolu s Rolo Tomassi (7. 5.) a postrockoví mágové Toundra (13. 5.) opět ve FAMU. Na červen je do music baru Lucerny naplánováný kanadský Destroyer (22. 6.).

Info

Tricot (jp)
Support: Madebythefire
22. 3. 2016 19:30
Futurum Music Bar, Praha
Vstupné: 290,- v předprodeji / 350,- na místě

www.facebook.com/events/883491168432939
www.tricot.tv
www.facebook.com/futurum

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

3 na 3: Matěj Černý (Letiště)

redakce 11.08.2021

Tradiční místo drahotušského letiště vymění za vnitřní a venkovní prostory komunitního centra Karnola. Co je dále nového, za čím přijet?

3na3: Jarda Krátký (Stodola Fest)

redakce 02.10.2020

Čím jsem starší, tím víc mě serou lidi, co dojdou na akci stylem „zaplatil jsem a očekávám, že mě budete bavit," říká pořadatel Stodola festu.

3 na 3: Otakar Veselý (Kamenka Open)

redakce 24.06.2020

Poslední víkend na louce u moravské metropole přinese jak hudební, tak filmový program. A partu veselých djs a vizualistů z kolektivu Equipe Animazione.

3na3: David Pospíšil, Honza Kasal (Šlinc fest)

redakce 09.06.2020

Kde začít open air sezonu, a nadto v Praze? Co takhle v areálu lesního divadla v Řevnicích? Vyměnili jsme si pár slov s organizátory.

3 na 3: Virtual Healing: Covid19 Antidote

redakce 15.05.2020

Před pár dny se pak objevila kompilace Virtual Healing: Covid19 Antidote, kterou dali dohromady Oliver Torr a Matěj Moravec.

3na3: Radek Pavlovič (Aerofilms)

redakce 25.09.2019

Radka Pavloviče můžete znát jako pražského promotéra nebo z kapel Decultivate a Flowers for Whores. Co dělá v civilu?

3na3: Dan Morávek (Shotgun Festival)

redakce 06.09.2019

Spousta z nás aktivně hraje, nebo se pohybuje okolo scény. Hudba je pro nás vždy na prvním místě a dramaturgie nás učí poznávat stále nové lidi a seskupení.

3na3: Michal Ortcykr (Coombal Open Air)

redakce 08.07.2019

Multižánrový festival Coombal Open Air v Lužné u Rakovníka pořádá Michal Ortcykr s přáteli už dvanáct let. Co nám k tomu řekl? Vezměte si s sebou knír...

3na3: Magdaléna Petráková (Luhovaný Vincent)

Jiří Přivřel 20.06.2019

Luhačovice se probudí z lázeňského klimbání a budou oživeny koncerty, divadlem, literaturou, výtvarným uměním a promítáním v letním kině. Zeptali jsme se ředitelky festivalu.

3na3: Jan Bárta (ve Swimu)

redakce 27.05.2019

Honza Bárta se v poslední době motá taky kolem čerstvého pražského klubu Swim, v němž působí částečně jako dramaturg a v němž chystá další party s plnotučným britským lajnapem. Rozhovor.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace