Články / Seriály / / 3na3

3na3: Magick Musick open air festival

3na3: Magick Musick open air festival

redakce | Články / Seriály / / 3na3 | 08.06.2018

Nezávislý DIY festival Magick Musick vstupuje do desátého roku své existence. Místo konání je tradiční, tedy areál Boudy a přilehlé pozemky v Čermné u Sušice, Jižní Čechy. Na dotazy odpovídal Berry, majitel online krámu a labelu sdružených pod společnou značkou Magick Disk Musick. Alternativní scéna s přesahy do metalu a hardcore? Příroda.

Jak si představuješ ideální festival? Už jsi potkal takový, který se tomu blížil?

V hluboké přírodě, mimo hlavní sezónu, s originálními kapelami, instrumentálně zručnými, emotivními, respektive srdcaři, s jídlem bez utrpení, pitím bez utrpení nebo s následným utrpením, jak kdo chce a potřebuje. Ideální festival zřejmě nelze potkat, ale lze jej tvořit. Ideální je subjektivní, ale jak tohle vnímat jinak? Nicméně je vždycky fajn, když se k vašemu subjektivnímu pohledu, uchopení a pojetí přidají další spřízněné duše a těší se na výsledek spolu s vámi. Toho si velmi vážím a všechny návštěvníky Boudy maximálně respektuju.

Jak vypadá vaše příprava?

Příprava je řízena spíše pocitem než nějakým pevně daným systémem a řádem. Neumíme (a nechceme se naučit) oslovovat kapely rok před událostí, raději je oslovujeme i jen měsíc předem, i když to už je stran úspěchu vysloveně o držku. Na dramaturgii jsem sám, na ostatní věci je to nezbytná parta deseti a více lidí, bez nichž by akce neměla šanci zdárně proběhnout. S prvními pracemi začínáme skutečně záhy po skončení toho kterého ročníku, potvrzujeme termín, zvuk, a dokonce už první kapely, přičemž teda skřípeme zubama, protože to nejsou praktiky malých, svobodomyslných festivalů... Během roku je práce vlažná, ale ne nepotřebná, průběžně sledujeme scénu, co se kde šustne na vinylu, sem tam se připomeneme na sociálních sítích, uděláme nový design kmenového webu a jak se termín začne přibližovat, začneme řešit ostatní záležitosti. Týden předem už to začíná vřít, dáváme si brigády typu úklid pódia (letos ho dokonce budeme muset porovnat a uzpůsobit pro dvě bicí soupravy na chystaný společný set kapel Masáž a Massola), sekání trávy, nátěr laviček u ohně, atd. Nicméně všechno probíhá v relativním klidu, snažíme se ničím zbytečně nestresovat, děláme to pro potěchu ducha, nezávodíme, prostě se bavíme a všichni, kdo přijedou, pak společně s námi.

Hlavní body festivalu?

Magická příroda, multižánrový výběr kapel na ose alternative/hardcore/metal, perfektní zvuk, neobyčejná zábava, která nad ránem nevyprchá. Malý velký festival, kam se chceš vracet. A velmi pravděpodobně si z něj odvezeš nějaký krásný desky.

Reflektujete nějak současnost, co se týká politických, společenských nebo ekologických problémů?

Výběrem kapel a jejich texty či filozofií víceméně jednoznačně, sami za pořadatele nijak víc v tomhle směru aktivně nevystupujeme. Bylo by to prvoplánové a nepovažujeme příchozí za nesvéprávné, kterým je třeba vše sdělovat polopaticky. Sdělujeme to přirozeným vyběrem kapel, který je - plně věříme - dostatečně výmluvný.

Info

Magick Musick 2018 open air festival
16. 6. 2018 14:00
Bouda, Čermná u Sušice
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

3 na 3: Matěj Černý (Letiště)

redakce 11.08.2021

Tradiční místo drahotušského letiště vymění za vnitřní a venkovní prostory komunitního centra Karnola. Co je dále nového, za čím přijet?

3na3: Jarda Krátký (Stodola Fest)

redakce 02.10.2020

Čím jsem starší, tím víc mě serou lidi, co dojdou na akci stylem „zaplatil jsem a očekávám, že mě budete bavit," říká pořadatel Stodola festu.

3 na 3: Otakar Veselý (Kamenka Open)

redakce 24.06.2020

Poslední víkend na louce u moravské metropole přinese jak hudební, tak filmový program. A partu veselých djs a vizualistů z kolektivu Equipe Animazione.

3na3: David Pospíšil, Honza Kasal (Šlinc fest)

redakce 09.06.2020

Kde začít open air sezonu, a nadto v Praze? Co takhle v areálu lesního divadla v Řevnicích? Vyměnili jsme si pár slov s organizátory.

3 na 3: Virtual Healing: Covid19 Antidote

redakce 15.05.2020

Před pár dny se pak objevila kompilace Virtual Healing: Covid19 Antidote, kterou dali dohromady Oliver Torr a Matěj Moravec.

3na3: Radek Pavlovič (Aerofilms)

redakce 25.09.2019

Radka Pavloviče můžete znát jako pražského promotéra nebo z kapel Decultivate a Flowers for Whores. Co dělá v civilu?

3na3: Dan Morávek (Shotgun Festival)

redakce 06.09.2019

Spousta z nás aktivně hraje, nebo se pohybuje okolo scény. Hudba je pro nás vždy na prvním místě a dramaturgie nás učí poznávat stále nové lidi a seskupení.

3na3: Michal Ortcykr (Coombal Open Air)

redakce 08.07.2019

Multižánrový festival Coombal Open Air v Lužné u Rakovníka pořádá Michal Ortcykr s přáteli už dvanáct let. Co nám k tomu řekl? Vezměte si s sebou knír...

3na3: Magdaléna Petráková (Luhovaný Vincent)

Jiří Přivřel 20.06.2019

Luhačovice se probudí z lázeňského klimbání a budou oživeny koncerty, divadlem, literaturou, výtvarným uměním a promítáním v letním kině. Zeptali jsme se ředitelky festivalu.

3na3: Jan Bárta (ve Swimu)

redakce 27.05.2019

Honza Bárta se v poslední době motá taky kolem čerstvého pražského klubu Swim, v němž působí částečně jako dramaturg a v němž chystá další party s plnotučným britským lajnapem. Rozhovor.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace