Články / Seriály / / 3na3

3na3: MEZiPROSTOR

3na3: MEZiPROSTOR

redakce | Články / Seriály / / 3na3 | 07.07.2016

MEZiPROSTOR alias "Setkání mezi nebem a podzemím" je čtyřdenní letní akce na Skalákově Mlýně s bohatým programem a dobrovolným vstupným. Na tři otázky odpovídal Martin Kopecký.

Jaký je váš festival? Čím je zvláštní, originální, proč ho děláte?
Otázkou je, jestli to vůbec je festival. Od začátku jsme si totiž říkali, že nechceme tvořit další hudební festival. Říkáme tomu Setkání, kvůli tomu to děláme. Chceme se primárně sejít, otevřít prostor pro sdílení názorů a diskusi o hranicích, které nás obklopují. Chceme z Meziprostoru vytvořit místo, kde svoboda není jen prázdný pojem a kde náboženství, politikaření a masová kultura nenahrazují hledaní pravdy, sociální spravedlnost a umění. To vše je doplněno hudebním i nehudebním programem a všeobecným veselím.

Na které méně známé kapely se mají návštěvníci nejvíc těšit?
I když hudba není alfou a omegou celé akce, kapely a interprety si vybíráme opravdu pečlivě. Určitě u nás nenajdete klubový mainstream. Zaměřujeme se především na DIY scénu a umělce, kteří jsou svým sdělením s myšlenkou Meziprostoru nějak nakloněni. Pokud máme říct nějaká konkrétní jména, tak třeba Safenat Paneach, Unna nebo Memento Mori. Na první pohled jsou to tři různé hudební světy.


Můžeme očekávat i novinky a změny v oblasti služeb, ubytování, občerstvení nebo mimohudební zábavu?
Loni jsme Meziprostor dělali poprvé. O něčem jsme měli poměrně jasnou představu a v organizačním týmu se sešli lidé, kteří už se na nějakých jiných festivalech a akcích podíleli, a asi i díky tomu to klaplo. A možná nejen to, byli jsme doslova nadšeni z atmosféry, kterou se nám společně s návštěvníky povedlo vytvořit. To určitě chceme zachovat. Svůj podíl na celkové podobě akce má taky místo konání - Skalákův mlýn – to se prostě musí zažít!

Info

MEZiPROSTOR
14. - 17. 7. 2016 18:00
Skalákův mlýn, Meziříčko u Želetavy

www.facebook.com/events/438214686382298
www.facebook.com/meziprostor
www.meziprostor.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články