Články / Seriály / / 3na3

3na3: MišMaš party

3na3: MišMaš party

redakce | Články / Seriály / / 3na3 | 19.06.2018

25. ročník MišMaš party se blíží. Jako tradičně okolo slunovratu na starém statku Ústsko na okraji obce Bojkovice. Letos přivítá mimo jiné Paramount Styles, Mueran Humanos, E, Zvíře jménem podzim, Kalle, Tomáš Palucha nebo Rány těla. Za pořadatele nám k tomu něco pověděl Broněk Slezák.

Jak si představuješ ideální festival? Místo, čas, kapely, jídlo a pití, publikum, merch?

Ideální festival je takový, ze kterého je vidět, že je dělaný primárně pro radost a že to návštěvníci vnímají stejně a jedou na stejné vlně. Pak je jedno, jestli je to akce pro třicet nebo pro třicet tisíc lidí. V případě festivalů se mluví o atmosféře, což je plus mínus průnik všech těch věcí, na které se ptáš. Je to nepřenositelné a nepopsatelné a každý to vnímá jinak, ale prostě jsou místa, kde si můžeš říct: „Jo to je ono, příště zase.“

Jak vypadá příprava Mišmaše? Kolik vás je, kdy začínáte s prvními pracemi, jaký největší problém jste řešili?

Promýšlení dramaturgie a vůbec toho, jak akci dělat nebo nedělat, je nejenom u mě nekonečný proces. Pokaždé, když se s ostatními organizátory potkáme, tak o MišMaši mluvíme, co se udělalo špatně, co dobře, co udělat jinak a podobně. Jen se proměňuje způsob i intenzita těchto diskuzí v průběhu roku. V létě hodnotíme a děláme první plány, podzim začíná booking, po Novém roce pak první cílené schůzky organizačního týmu. Práce přímo na místě v aktuálních letech začínají tři týdny před akci, od víkendu před akcí do středy po akci pak jedeme nonstop. Nejužší organizační tým čítá deset lidí, pak to postupně narůstá na cca osmdesát lidí. Pro mě jsou v týmu všichni, co nějakým způsobem pomáhají s organizací, nikoho od prodeje vstupu nebo z baru nepovažuji za „brigádníka“. Problémy jsou pořád, ale vichřice týden před akcí, která lámala stromy a shazovala tašky ze střechy, byla velký test a varování zároveň.

Hlavní body festivalu?

MišMaš by měl symbolizovat bourání hranic nejenom mezi hudebními styly, ale vůbec škatulkováním, kdo kam patří a co hraje; dovětek „párty“ značí, že víc než samotný festival by tato akce měla být oslava toho, že přichází léto, oslava potkávání starých známých a oslava života vůbec. Termín slunovratu je vybraný záměrně: začátek léta, čas ohňů, kytar a historek starých přátel, kteří se zase po roce sešli a kteří si mají co říct.

Reflektujete coby festival nějak současnost, co se týká politických, společenských nebo ekologických problémů?

Pětadvacet let existence se na MišMaši prodává výhradně veganské a vegetariánské jídlo. Neprodáváme čepované pivo i kvůli zbytečným plastovým kelímkům. Nicméně nic z toho si „na štít” nedáváme. Naše politické a občanské postoje promítáme navenek tak maximálně v profilech pozvaných kapel na webu. Věříme, že většině našich návštěvníků jsou z toho všeho naše postoje jasné a mají to úplně stejně. To je ta synergie ideálního festivalu.

Info

MišMaš party no. 25
22.-23. 6. 2018
Statek Ústsko, Bojkovice
fb událost

foto © Vlastik Vojáček

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

3na3: Radek Pavlovič (Aerofilms)

redakce 25.09.2019

Radka Pavloviče můžete znát jako pražského promotéra nebo z kapel Decultivate a Flowers for Whores. Co dělá v civilu?

3na3: Dan Morávek (Shotgun Festival)

redakce 06.09.2019

Spousta z nás aktivně hraje, nebo se pohybuje okolo scény. Hudba je pro nás vždy na prvním místě a dramaturgie nás učí poznávat stále nové lidi a seskupení.

3na3: Michal Ortcykr (Coombal Open Air)

redakce 08.07.2019

Multižánrový festival Coombal Open Air v Lužné u Rakovníka pořádá Michal Ortcykr s přáteli už dvanáct let. Co nám k tomu řekl? Vezměte si s sebou knír...

3na3: Magdaléna Petráková (Luhovaný Vincent)

redakce 20.06.2019

Luhačovice se probudí z lázeňského klimbání a budou oživeny koncerty, divadlem, literaturou, výtvarným uměním a promítáním v letním kině. Zeptali jsme se ředitelky festivalu.

3na3: Jan Bárta (ve Swimu)

redakce 27.05.2019

Honza Bárta se v poslední době motá taky kolem čerstvého pražského klubu Swim, v němž působí částečně jako dramaturg a v němž chystá další party s plnotučným britským lajnapem. Rozhovor.

3na3: Kay (Mapa Hluku)

redakce 23.05.2019

Stále ještě čerstvý prostor, štvanický Fuchs2, bude zanedlouho hostit další lahůdku, a tentokrát se bude hrát strašně nahlas! Zpovídáme Kaye, který to celé vymyslel.

3na3: Jirza (Kabinet múz)

redakce 23.02.2019

Full Moon to má s Kabinetem múz jako s milenkou, love forever. Náš hlavní brněnský prostor, klub s velkým K, klub s rozhledem.

3na3: Zimnichaak 2019

redakce 17.01.2019

Futra + Chee Chaak = Zimnichaak, znáte tuhle rovnici? Jestli ne, máme pro vás pár záchytných bodů a ještě letní vodítko. Rozhovor.

3na3: Petr Osoba (Šrumec)

redakce 15.01.2019

V broumovském klubu Eden oslaví dvacetiny Šrumce celkem osm kapel. Petr Osoba o kulatém výročí i krásách místní krajiny.

3na3: Jan Kačena (HaDivadlo)

redakce 19.11.2018

Bláznivý pohled na uskutečňování Velké říjnový revoluce? Šílenější Švejk? Kačena? Na konci září měl v HaDivadle premiéru Čevengur podle zapomenutého klenotu ruské meziválečné literatury.