Články / Seriály / / 3na3

3na3: Okolojeles

3na3: Okolojeles

redakce | Články / Seriály / / 3na3 | 16.07.2018

Čtvrtý ročník tak trochu alternativního festivalu Okolojeles se koná v dubovém hájku u Náramče v okrese Třebíč. Pořádá ho skupina nezištných dobrovolníku s touhou oživit region Vysočiny nemainstreamovou hudbou. Na letošní premiérově dvoudenní program zvou Sabina Coufalová a Tomáš Palát.

Jak si představujete ideální festival?

Od srdíčka, v přírodě v zajímavém prostředí s geniem loci, bez omezení, plný svobody, lásky, míru, ohleduplný k místu a planetě, bez pochybných finančních zdrojů. Mezi naše nejoblíbenější a pravidelně navštěvované patří Mišmaš, Fotbal proti rasismu nebo Beseda u Bigbítu.

Jak vypadá příprava Okolojelesa? Kolik vás je, kdy začínáte s prvními pracemi, jaký největší problém jste řešili?

Celý rok obrážíme koncerty, festivaly a různé pochybné události, abychom odkoukali, jak se co dělat má a jak nemá. Jádro tvoří pět, šest lidí. Letos jsme se do přípravy obuli a začali kolem nového roku, předtím to byl víc punk. Aktuální problém je, že jsme se tak trochu po hlavě pustili do dvoudenní akce a musíme sehnat hodně dobrovolníků, kteří nám skoro zadarmo budou pracovat na baru a u vstupu (toto chápejte jako inzerát a neváhejte se nám ozvat!).

Hlavní body festivalu?

Hlavně pohoda a kámošství. Kvalitní kapely, které máme rádi a které si podle nás zaslouží více prostoru. Zásadní je rozšíření na dva dny a vznik druhé stage v šapitó v režii labelu Nona Records, mezinárodní platformy přátel experimentální elektronické hudby, kteří jsou spojení například s Bastl Instruments. V doprovodném programu dáme prostor nadějným rozervaným umělcům.

Reflektujete coby festival nějak současnost, co se týká politických, společenských nebo ekologických problémů?

Významný prvek je pro nás ekologie – používáme vratné kelímky, v nabídce je veganské občerstvení, třídíme odpad, celkově se snažíme omezit jeho produkci, pořádáme blešák, vystoupí biodivadlo Napříč, máme přednášky s ekologickou tematikou. Snažíme se o zapojení lokality – místních spolků a zdrojů, včetně lidských. Rádi bychom, aby si návštěvníci odnesli inspiraci v co nejvíce sférách společenského a kulturního života, a podpořili jsme tak vzájemnou toleranci.

Info

Festival Okolojeles
27. – 28. 7. 2018 15:00
Doubí, Nárameč u Třebíče
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

3na3: Jarda Krátký (Stodola Fest)

redakce 02.10.2020

Čím jsem starší, tím víc mě serou lidi, co dojdou na akci stylem „zaplatil jsem a očekávám, že mě budete bavit," říká pořadatel Stodola festu.

3 na 3: Otakar Veselý (Kamenka Open)

redakce 24.06.2020

Poslední víkend na louce u moravské metropole přinese jak hudební, tak filmový program. A partu veselých djs a vizualistů z kolektivu Equipe Animazione.

3na3: David Pospíšil, Honza Kasal (Šlinc fest)

redakce 09.06.2020

Kde začít open air sezonu, a nadto v Praze? Co takhle v areálu lesního divadla v Řevnicích? Vyměnili jsme si pár slov s organizátory.

3 na 3: Virtual Healing: Covid19 Antidote

redakce 15.05.2020

Před pár dny se pak objevila kompilace Virtual Healing: Covid19 Antidote, kterou dali dohromady Oliver Torr a Matěj Moravec.

3na3: Radek Pavlovič (Aerofilms)

redakce 25.09.2019

Radka Pavloviče můžete znát jako pražského promotéra nebo z kapel Decultivate a Flowers for Whores. Co dělá v civilu?

3na3: Dan Morávek (Shotgun Festival)

redakce 06.09.2019

Spousta z nás aktivně hraje, nebo se pohybuje okolo scény. Hudba je pro nás vždy na prvním místě a dramaturgie nás učí poznávat stále nové lidi a seskupení.

3na3: Michal Ortcykr (Coombal Open Air)

redakce 08.07.2019

Multižánrový festival Coombal Open Air v Lužné u Rakovníka pořádá Michal Ortcykr s přáteli už dvanáct let. Co nám k tomu řekl? Vezměte si s sebou knír...

3na3: Magdaléna Petráková (Luhovaný Vincent)

Jiří Přivřel 20.06.2019

Luhačovice se probudí z lázeňského klimbání a budou oživeny koncerty, divadlem, literaturou, výtvarným uměním a promítáním v letním kině. Zeptali jsme se ředitelky festivalu.

3na3: Jan Bárta (ve Swimu)

redakce 27.05.2019

Honza Bárta se v poslední době motá taky kolem čerstvého pražského klubu Swim, v němž působí částečně jako dramaturg a v němž chystá další party s plnotučným britským lajnapem. Rozhovor.

3na3: Kay (Mapa Hluku)

waghiss666 23.05.2019

Stále ještě čerstvý prostor, štvanický Fuchs2, bude zanedlouho hostit další lahůdku, a tentokrát se bude hrát strašně nahlas! Zpovídáme Kaye, který to celé vymyslel.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace