Články / Seriály / / 3na3

3na3: Olomoucký návrat Nylon Jail

3na3: Olomoucký návrat Nylon Jail

Jakub Šilhavík | Články / Seriály / / 3na3 | 27.05.2015

Málokterá kapela na české alternativní scéně zažila v posledních letech podobně překotný úspěch jako olomoučtí kovbojové Nylon Jail. Nic ale není zadarmo, nebývalý zápřah si na sklonku roku vyžádal oddechový čas. V kuloárech se hlasitě mluvilo o rozpadu, naštěstí parta kolem charismatického frontmana Jiřina Jiráka dobila potřebnou energii a znovu vyráží na turné, které odstartuje v sobotu 30. května v kultovní olomoucké hospodě Ponorka se spřátelenými Plastic People of the Universe.

Nylon Jail se vracejí po kratší pauze. Co bylo její příčinou?
Bylo toho na nás během krátkého období příliš. Ale hlavně jsme neměli čas a prostor pro sebe samé a k tomu, abychom všechny ty události vstřebali. Hlavně po Ukrajině to bylo hodně cítit. Jednu chvíli jsme se s tím dost prali, ale jsme bojovníci.

V roli hosta na olomouckém koncertu vystoupí undergroundové legendy Plastic People of the Universe. Jak vzniklo tohle mezigenerační spojení?
Pořádal jsem jejich koncert před dvěma lety a strávili jsme spolu dva dny. Padli jsme si do oka, slíbili si společný koncert a je čas splnit slib. Jednu dobu sedávali v Ponorce každý den, jsou tam v podstatě doma a my taky. Přesto tam budou hrát poprvé, takže to bude historická událost pro všechny „ponorkáře“.


Nedávno jste na internet vypustili ukázku připravovaného singlu. Pokračujete v cestě nastolené debutem, nebo chcete zvuk posunout někam dál?
Připravovaný singl vyjde během června, nové album v dubnu 2016. Posouváme se dál, zároveň ale stále ctíme píseň. Chceme zvuk posunout nejen na desce, ale i živě.

Info

Nylon Jail + Plastic People of the Universe
30. 5. 2015 (vyprodáno) a 31. 5. 2015, Hospoda U Musea neboli "PONORKA", Olomouc
Vstup: 250 Kč v předprodeji / 300 Kč na místě
www.facebook.com/events/463296940490009

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

3 na 3: Matěj Černý (Letiště)

redakce 11.08.2021

Tradiční místo drahotušského letiště vymění za vnitřní a venkovní prostory komunitního centra Karnola. Co je dále nového, za čím přijet?

3na3: Jarda Krátký (Stodola Fest)

redakce 02.10.2020

Čím jsem starší, tím víc mě serou lidi, co dojdou na akci stylem „zaplatil jsem a očekávám, že mě budete bavit," říká pořadatel Stodola festu.

3 na 3: Otakar Veselý (Kamenka Open)

redakce 24.06.2020

Poslední víkend na louce u moravské metropole přinese jak hudební, tak filmový program. A partu veselých djs a vizualistů z kolektivu Equipe Animazione.

3na3: David Pospíšil, Honza Kasal (Šlinc fest)

redakce 09.06.2020

Kde začít open air sezonu, a nadto v Praze? Co takhle v areálu lesního divadla v Řevnicích? Vyměnili jsme si pár slov s organizátory.

3 na 3: Virtual Healing: Covid19 Antidote

redakce 15.05.2020

Před pár dny se pak objevila kompilace Virtual Healing: Covid19 Antidote, kterou dali dohromady Oliver Torr a Matěj Moravec.

3na3: Radek Pavlovič (Aerofilms)

redakce 25.09.2019

Radka Pavloviče můžete znát jako pražského promotéra nebo z kapel Decultivate a Flowers for Whores. Co dělá v civilu?

3na3: Dan Morávek (Shotgun Festival)

redakce 06.09.2019

Spousta z nás aktivně hraje, nebo se pohybuje okolo scény. Hudba je pro nás vždy na prvním místě a dramaturgie nás učí poznávat stále nové lidi a seskupení.

3na3: Michal Ortcykr (Coombal Open Air)

redakce 08.07.2019

Multižánrový festival Coombal Open Air v Lužné u Rakovníka pořádá Michal Ortcykr s přáteli už dvanáct let. Co nám k tomu řekl? Vezměte si s sebou knír...

3na3: Magdaléna Petráková (Luhovaný Vincent)

Jiří Přivřel 20.06.2019

Luhačovice se probudí z lázeňského klimbání a budou oživeny koncerty, divadlem, literaturou, výtvarným uměním a promítáním v letním kině. Zeptali jsme se ředitelky festivalu.

3na3: Jan Bárta (ve Swimu)

redakce 27.05.2019

Honza Bárta se v poslední době motá taky kolem čerstvého pražského klubu Swim, v němž působí částečně jako dramaturg a v němž chystá další party s plnotučným britským lajnapem. Rozhovor.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace