Články / Seriály / / 3na3

3na3: Slap Fest

3na3: Slap Fest

redakce | Články / Seriály / / 3na3 | 26.06.2018

Druhý ročník DIY festivalu Slap Fest, který se zaměřuje na hardcore a alternativní hudbu, proběhne 7. července v klášterní zahradě za Muzeem Českého lesa v Tachově. Za organizátory Benji a Viktor byli těmi, kteří nám o festivalu řekli o něco více. Proč zrovna tam?

Jak si představujete ideální festival? Místo, čas, kapely, jídlo a pití, publikum, merch? Už jsi potkal nějaký, který se tomu blížil?

Viktor: DIY, malá akce, nejlépe v přírodě, kvalitní muzika, nová muzika. Magick Musick – ideální festival, parádní místo, Beseda u Bigbítu – skvělá dramaturgie, Falcon Burns Fest – silné lineupy, atmosféra.

Benji: Nejvíc jsem se vždycky zabavil tam, kde byli super lidi, a to mi většinou v dřívějších letech splnil Fluff. Ty zbylé dotazy taky splňuje. Bezva byly přednášky ve stanech např. od Sea Shepherd. Teď jsem pár let absentoval, dříve rozhodně jednička.

Jak vypadá příprava Slap Festu? Kolik vás je, kdy začínáte s prvními pracemi, jaký největší problém jste řešili?

Viktor: Za festivalem jsme dva, ale bez nadšení a spolehlivosti přátel to dělat nejde. Festival připravujeme každý den, žijeme tím, pořád je co zlepšovat ke štěstí návštěvníků i našemu. Chodíme na koncerty, jezdíme na festivaly, podporujeme rozumné pořadatele a kapely, objevujeme, poznáváme nová místa a lidi, to je základ všeho.

Benji: Co se týká přímo příprav areálu, začínáme tři, čtyři dny před Slapem. Takhle z patra mě napadá největší a nejspíš i jediný problém asi to, že nám loni nepřišli lidi právě k přípravám a stavěli jsme stage ve čtyřech. Masakr a obrovský dík všem zúčastněným. Na něco takového se nezapomíná.

Hlavní body festivalu?

Viktor: Kapely vybíráme velmi pečlivě. Každé jméno na plakátu je pro nás stejně důležité.

Reflektujete coby festival nějak současnost, co se týká politických, společenských nebo ekologických problémů?

Viktor: Slap je o hudbě a radosti z ní. O setkání podobně smýšlejících lidí, s čímž tak nějak počítáme. Výběr kapel mluví za vše.

Benji: Za mě nejen o hudbě, ale to my s Viktorem máme takhle nastavené. Letos proběhne dobrovolná sbírka na místní psí útulek, kde odvádí (nejen) svoji práci opravdu skvěle, ovšem dochází kapacity a bude třeba pořídit nové domečky pro hafany, tak snad něco vybereme. V areálu bude nově k vidění trošku té tematiky k životnímu prostředí, hlavně vlivu člověka na své okolí, a zkusíme tak posunout název Slap zase trošku blíže k tomu, co bylo od začátku zamýšleno.

Info

Slap Fest
7. 7. 2018 14:00
Klášterní zahrada, Tachov
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

3 na 3: Matěj Černý (Letiště)

redakce 11.08.2021

Tradiční místo drahotušského letiště vymění za vnitřní a venkovní prostory komunitního centra Karnola. Co je dále nového, za čím přijet?

3na3: Jarda Krátký (Stodola Fest)

redakce 02.10.2020

Čím jsem starší, tím víc mě serou lidi, co dojdou na akci stylem „zaplatil jsem a očekávám, že mě budete bavit," říká pořadatel Stodola festu.

3 na 3: Otakar Veselý (Kamenka Open)

redakce 24.06.2020

Poslední víkend na louce u moravské metropole přinese jak hudební, tak filmový program. A partu veselých djs a vizualistů z kolektivu Equipe Animazione.

3na3: David Pospíšil, Honza Kasal (Šlinc fest)

redakce 09.06.2020

Kde začít open air sezonu, a nadto v Praze? Co takhle v areálu lesního divadla v Řevnicích? Vyměnili jsme si pár slov s organizátory.

3 na 3: Virtual Healing: Covid19 Antidote

redakce 15.05.2020

Před pár dny se pak objevila kompilace Virtual Healing: Covid19 Antidote, kterou dali dohromady Oliver Torr a Matěj Moravec.

3na3: Radek Pavlovič (Aerofilms)

redakce 25.09.2019

Radka Pavloviče můžete znát jako pražského promotéra nebo z kapel Decultivate a Flowers for Whores. Co dělá v civilu?

3na3: Dan Morávek (Shotgun Festival)

redakce 06.09.2019

Spousta z nás aktivně hraje, nebo se pohybuje okolo scény. Hudba je pro nás vždy na prvním místě a dramaturgie nás učí poznávat stále nové lidi a seskupení.

3na3: Michal Ortcykr (Coombal Open Air)

redakce 08.07.2019

Multižánrový festival Coombal Open Air v Lužné u Rakovníka pořádá Michal Ortcykr s přáteli už dvanáct let. Co nám k tomu řekl? Vezměte si s sebou knír...

3na3: Magdaléna Petráková (Luhovaný Vincent)

Jiří Přivřel 20.06.2019

Luhačovice se probudí z lázeňského klimbání a budou oživeny koncerty, divadlem, literaturou, výtvarným uměním a promítáním v letním kině. Zeptali jsme se ředitelky festivalu.

3na3: Jan Bárta (ve Swimu)

redakce 27.05.2019

Honza Bárta se v poslední době motá taky kolem čerstvého pražského klubu Swim, v němž působí částečně jako dramaturg a v němž chystá další party s plnotučným britským lajnapem. Rozhovor.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace