Články / Seriály / / 3na3

3na3: Slush Fest

3na3: Slush Fest

redakce | Články / Seriály / / 3na3 | 03.06.2018

Slush Fest se odehraje na dvou místech a ve dvou různých měsících, a to v režii Slush Records a Slush Magazine. V Praze zahrají Cigarette Syndrome, Acid Row, Snyder nebo Dildo Boyz, v Plzni Arrogant Twins, Snyder, Acid Row a další. Vstup „do klobouku“? I tak se dá! Na otázky odpovídal CEO Venza Zlo a viceprezident Adam Porkijé Plzák za asistence Vzteklého Vydrýska a Jakuba Kubíčka. Poněkud bizarní partička, n'est-ce pas?

Jak si představujete ideální festival? Už jsi potkal nějaký, který se tomu blížil?

Příznivá cena, line-up, místo, kde člověk nechcípne, publikum na mrdku, dostupnost, příznivá cena alkoholických nápojů a všeobjímající lidské nadšení bez projevů extrémismu.

Ideál je festival, který dělají kamarádi pro kamarády. Nejblíž tomu je asi Magick Musick v Čermné na Šumavě. Někteří nacházejí též stopy zalíbení ve Fluff Festu a Žandovském dvorku.

Jak vypadá příprava vašeho festivalu? Kolik vás je, kdy začínáte s prvními pracemi, jaký největší problém jste řešili?

Příprava probíhá v podobě několika seancí již měsíce před akcí. Na festivalu se podílí spousta lidí, ale fakticky ho řeší jen jeden člověk, ke kterému se posléze přidají jeden, dva lidi (převážně z lítosti). Ostatní sedí, kouří, pijí a kecají do všeho, ale o to jsou plodnější, co se týče rad a verbálního kybicování.

Problém jsou vždycky peníze (je jich, samozřejmě, moc) a velikášské plány. Problém je taky zmiňovaná lenost a to, že na to spousta lidí sere.

Hlavní body vašeho festivalu?

1) Rock’n’roll.
2) Scénická propagace.
3) Vypni YouTube a pojď se podívat na živý lidi (alespoň z počátku).

Reflektujete coby festival nějak současnost, co se týká politických, společenských nebo ekologických problémů?

Obecně se snažíme vyhnout projevům přebujelého extrémismu, ať už politického nebo jiného. Bereme to tak, že hudba v nás má vyvolávat otázky, nutit tě k zamyšlení a ne ti servírovat odpovědi, natož jednoznačné. Přesto si myslíme, že z našich postojů je zřejmé, jaké jsou naše hodnoty.
Nepoužíváme jednorázová brčka (zabíjejí delfíny).
Nemáme rádi náckovství.

Info

Slush Fest – zrušeno
8. 6. 2018
(A)void Floating Gallery, Praha
fb událost

25. 8. 2018
Pohoda, Plzeň
(zatím bez eventu)

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

3na3: Jan Bárta (ve Swimu)

redakce 27.05.2019

Honza Bárta se v poslední době motá taky kolem čerstvého pražského klubu Swim, v němž působí částečně jako dramaturg a v němž chystá další party s plnotučným britským lajnapem. Rozhovor.

3na3: Kay (Mapa Hluku)

redakce 23.05.2019

Stále ještě čerstvý prostor, štvanický Fuchs2, bude zanedlouho hostit další lahůdku, a tentokrát se bude hrát strašně nahlas! Zpovídáme Kaye, který to celé vymyslel.

3na3: Jirza (Kabinet múz)

redakce 23.02.2019

Full Moon to má s Kabinetem múz jako s milenkou, love forever. Náš hlavní brněnský prostor, klub s velkým K, klub s rozhledem.

3na3: Zimnichaak 2019

redakce 17.01.2019

Futra + Chee Chaak = Zimnichaak, znáte tuhle rovnici? Jestli ne, máme pro vás pár záchytných bodů a ještě letní vodítko. Rozhovor.

3na3: Petr Osoba (Šrumec)

redakce 15.01.2019

V broumovském klubu Eden oslaví dvacetiny Šrumce celkem osm kapel. Petr Osoba o kulatém výročí i krásách místní krajiny.

3na3: Jan Kačena (HaDivadlo)

redakce 19.11.2018

Bláznivý pohled na uskutečňování Velké říjnový revoluce? Šílenější Švejk? Kačena? Na konci září měl v HaDivadle premiéru Čevengur podle zapomenutého klenotu ruské meziválečné literatury.

3na3: Kalle (k akustickému turné)

redakce 14.11.2018

Kalle možná víc než kdy předtím v roli komorní kapely pro velká pódia. Veronika a David o nápadu na akustické tour a nejen o něm.

3na3: Olomoucká klubová noc

redakce 13.11.2018

Nultý ročník Olomoucké klubové noci oživí během dvou nocí pět olomouckých klubových scén a běžně nepřístupný kryt civilní obrany. Povídání s pořadatelem.

3na3: Muzika pro nezaujaté uši

redakce 12.11.2018

Na hudebním programu jsou Kittchen, Nylon Jail a Budoár staré dámy. Muzika pro nezaujaté uši však nenabízí jen hudební dění. Rozhovor.

Barbora Johansson: Kolik toho o sobě nesmíme vědět, abychom zůstali přáteli

redakce 24.10.2018

Kinolab je nejen filmová, ale i diskuzní platforma zaměřená na současná socio-politická témata. Co chystají, co nám k tomu řekla kreativní šéfka Barbora Johansson?