Články / Seriály / / 3na3

3na3: The Oscillation

3na3: The Oscillation

redakce | Články / Seriály / / 3na3 | 20.03.2016

The Oscillation - repetetivní hypnotické melodie, motorický, transoidní beat, melancholické zvukové stěny. Temnota, urputnost a nadhled. The Oscillation si zahrají na všechny vaše smysly, a to už za pár dní v Praze i s novou deskou Monographic, kterou si můžete poslechnout tady. Kapelu povede Damien Castellanos, výhradní autor hudby, která umí vsáknout kosmické zvuky Neu! a Tangerine Dream s nádechem experimentátorství Spacemen 3. Pokud jste je u nás prošvihli před pár lety, teď už stejnou chybu nedělejte. Na další podrobnosti jsme se zeptali Radka Pavloviče z pořádajících River Promotions.

Proč jste vybrali jako předkapelu Ghost River?
Ghost River by měli hrát před The Oscillation jednoduše proto, že nám to přišlo jako nejlepší řešení, a to nejen pro stylovou blízkost, ale taky z určitých praktických důvodů. Stylově se Ghost River přiblížili krautrocku/minimal technu. Takže repetitivní minimalismus, dvě instrumentální skladby a za dvacet minut hotovo. Jako otvírák večera by to mohlo fungovat.

Bylo těžké vyjednat koncertní zastávku v Čechách s The Oscillation? Proč zrovna oni?
Všechny koncerty The Oscillation v Čechách jsem vždycky promeškal. Ale v září 2014 jsem je viděl na jednom festivalu v Portugalsku. Celá akce měla tak brutální skluz, že se na The Oscillation dostalo až někdy v pět ráno. Byl jsem utahanej jak pes, ale nemohl jsem se odtrhnout od pódia. To, co pumpovali do lidí, byla čistá magie. Tam někde jsem si řek, že je chci udělat.

Bookování nebylo zas tak složitý, pamatuju si horší vyjednávání s jinýma kapelama. Zřejmě hraje roli, že už mají nemálo odehráno po všech čertech, tak nelicitujou o nesmysly. Pro změnu nám zase pomáhá, že jsme za rok existence River Promotions nasbírali pár referencí. Ty kapely si prostě řeknou, že děláme super catering a především boží domácí jablečnej koláč. (smích)

Mají něco zvláštního v požadavcích? Co nejpodivnějšího jste pro kapelu kdy zajišťovali?
Hospitality i technickej rider The Oscillation je standardní. Neřekl bych, že tam je něco zvláštního. Ve finále máme jedno jednoduchý pravidlo: vycházet kapelám natolik vstříc, aby věděly, že se o ně někdo stará. Koncert The Oscillation nebude výjimkou.

Co nejpodivnějšího jsme sháněli? Vyjednávat pro jednu nejmenovanou kapelu levnější vstup do nočního klubu Darling Cabaret bylo asi nejvíc. Jedna z kapel, kterou teprve budeme dělat, nás v rideru žádá o bong a pár gramů marihuany. Ačkoliv se to možná nezdá, ještě nikdy jsme nic takovýho nesháněli.

Info

The Oscillation (uk)
Support: Ghost River
23. 3. 2016 20:00
Klub 007 Strahov, Praha
Vstupné: 220,- v předprodeji / 250,- na místě

www.facebook.com/events/779049595573766
www.facebook.com/theoscillation
www.facebook.com/klub007strahov
www.riverpromotions.eu

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

3 na 3: Virtual Healing: Covid19 Antidote

redakce 15.05.2020

Před pár dny se pak objevila kompilace Virtual Healing: Covid19 Antidote, kterou dali dohromady Oliver Torr a Matěj Moravec.

3na3: Radek Pavlovič (Aerofilms)

redakce 25.09.2019

Radka Pavloviče můžete znát jako pražského promotéra nebo z kapel Decultivate a Flowers for Whores. Co dělá v civilu?

3na3: Dan Morávek (Shotgun Festival)

redakce 06.09.2019

Spousta z nás aktivně hraje, nebo se pohybuje okolo scény. Hudba je pro nás vždy na prvním místě a dramaturgie nás učí poznávat stále nové lidi a seskupení.

3na3: Michal Ortcykr (Coombal Open Air)

redakce 08.07.2019

Multižánrový festival Coombal Open Air v Lužné u Rakovníka pořádá Michal Ortcykr s přáteli už dvanáct let. Co nám k tomu řekl? Vezměte si s sebou knír...

3na3: Magdaléna Petráková (Luhovaný Vincent)

Jiří Přivřel 20.06.2019

Luhačovice se probudí z lázeňského klimbání a budou oživeny koncerty, divadlem, literaturou, výtvarným uměním a promítáním v letním kině. Zeptali jsme se ředitelky festivalu.

3na3: Jan Bárta (ve Swimu)

redakce 27.05.2019

Honza Bárta se v poslední době motá taky kolem čerstvého pražského klubu Swim, v němž působí částečně jako dramaturg a v němž chystá další party s plnotučným britským lajnapem. Rozhovor.

3na3: Kay (Mapa Hluku)

waghiss666 23.05.2019

Stále ještě čerstvý prostor, štvanický Fuchs2, bude zanedlouho hostit další lahůdku, a tentokrát se bude hrát strašně nahlas! Zpovídáme Kaye, který to celé vymyslel.

3na3: Jirza (Kabinet múz)

redakce 23.02.2019

Full Moon to má s Kabinetem múz jako s milenkou, love forever. Náš hlavní brněnský prostor, klub s velkým K, klub s rozhledem.

3na3: Zimnichaak 2019

redakce 17.01.2019

Futra + Chee Chaak = Zimnichaak, znáte tuhle rovnici? Jestli ne, máme pro vás pár záchytných bodů a ještě letní vodítko. Rozhovor.

3na3: Petr Osoba (Šrumec)

redakce 15.01.2019

V broumovském klubu Eden oslaví dvacetiny Šrumce celkem osm kapel. Petr Osoba o kulatém výročí i krásách místní krajiny.