Články / Seriály / / 3na3

3na3: The Oscillation

3na3: The Oscillation

redakce | Články / Seriály / / 3na3 | 20.03.2016

The Oscillation - repetetivní hypnotické melodie, motorický, transoidní beat, melancholické zvukové stěny. Temnota, urputnost a nadhled. The Oscillation si zahrají na všechny vaše smysly, a to už za pár dní v Praze i s novou deskou Monographic, kterou si můžete poslechnout tady. Kapelu povede Damien Castellanos, výhradní autor hudby, která umí vsáknout kosmické zvuky Neu! a Tangerine Dream s nádechem experimentátorství Spacemen 3. Pokud jste je u nás prošvihli před pár lety, teď už stejnou chybu nedělejte. Na další podrobnosti jsme se zeptali Radka Pavloviče z pořádajících River Promotions.

Proč jste vybrali jako předkapelu Ghost River?
Ghost River by měli hrát před The Oscillation jednoduše proto, že nám to přišlo jako nejlepší řešení, a to nejen pro stylovou blízkost, ale taky z určitých praktických důvodů. Stylově se Ghost River přiblížili krautrocku/minimal technu. Takže repetitivní minimalismus, dvě instrumentální skladby a za dvacet minut hotovo. Jako otvírák večera by to mohlo fungovat.

Bylo těžké vyjednat koncertní zastávku v Čechách s The Oscillation? Proč zrovna oni?
Všechny koncerty The Oscillation v Čechách jsem vždycky promeškal. Ale v září 2014 jsem je viděl na jednom festivalu v Portugalsku. Celá akce měla tak brutální skluz, že se na The Oscillation dostalo až někdy v pět ráno. Byl jsem utahanej jak pes, ale nemohl jsem se odtrhnout od pódia. To, co pumpovali do lidí, byla čistá magie. Tam někde jsem si řek, že je chci udělat.

Bookování nebylo zas tak složitý, pamatuju si horší vyjednávání s jinýma kapelama. Zřejmě hraje roli, že už mají nemálo odehráno po všech čertech, tak nelicitujou o nesmysly. Pro změnu nám zase pomáhá, že jsme za rok existence River Promotions nasbírali pár referencí. Ty kapely si prostě řeknou, že děláme super catering a především boží domácí jablečnej koláč. (smích)

Mají něco zvláštního v požadavcích? Co nejpodivnějšího jste pro kapelu kdy zajišťovali?
Hospitality i technickej rider The Oscillation je standardní. Neřekl bych, že tam je něco zvláštního. Ve finále máme jedno jednoduchý pravidlo: vycházet kapelám natolik vstříc, aby věděly, že se o ně někdo stará. Koncert The Oscillation nebude výjimkou.

Co nejpodivnějšího jsme sháněli? Vyjednávat pro jednu nejmenovanou kapelu levnější vstup do nočního klubu Darling Cabaret bylo asi nejvíc. Jedna z kapel, kterou teprve budeme dělat, nás v rideru žádá o bong a pár gramů marihuany. Ačkoliv se to možná nezdá, ještě nikdy jsme nic takovýho nesháněli.

Info

The Oscillation (uk)
Support: Ghost River
23. 3. 2016 20:00
Klub 007 Strahov, Praha
Vstupné: 220,- v předprodeji / 250,- na místě

www.facebook.com/events/779049595573766
www.facebook.com/theoscillation
www.facebook.com/klub007strahov
www.riverpromotions.eu

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

3 na 3: Matěj Černý (Letiště)

redakce 11.08.2021

Tradiční místo drahotušského letiště vymění za vnitřní a venkovní prostory komunitního centra Karnola. Co je dále nového, za čím přijet?

3na3: Jarda Krátký (Stodola Fest)

redakce 02.10.2020

Čím jsem starší, tím víc mě serou lidi, co dojdou na akci stylem „zaplatil jsem a očekávám, že mě budete bavit," říká pořadatel Stodola festu.

3 na 3: Otakar Veselý (Kamenka Open)

redakce 24.06.2020

Poslední víkend na louce u moravské metropole přinese jak hudební, tak filmový program. A partu veselých djs a vizualistů z kolektivu Equipe Animazione.

3na3: David Pospíšil, Honza Kasal (Šlinc fest)

redakce 09.06.2020

Kde začít open air sezonu, a nadto v Praze? Co takhle v areálu lesního divadla v Řevnicích? Vyměnili jsme si pár slov s organizátory.

3 na 3: Virtual Healing: Covid19 Antidote

redakce 15.05.2020

Před pár dny se pak objevila kompilace Virtual Healing: Covid19 Antidote, kterou dali dohromady Oliver Torr a Matěj Moravec.

3na3: Radek Pavlovič (Aerofilms)

redakce 25.09.2019

Radka Pavloviče můžete znát jako pražského promotéra nebo z kapel Decultivate a Flowers for Whores. Co dělá v civilu?

3na3: Dan Morávek (Shotgun Festival)

redakce 06.09.2019

Spousta z nás aktivně hraje, nebo se pohybuje okolo scény. Hudba je pro nás vždy na prvním místě a dramaturgie nás učí poznávat stále nové lidi a seskupení.

3na3: Michal Ortcykr (Coombal Open Air)

redakce 08.07.2019

Multižánrový festival Coombal Open Air v Lužné u Rakovníka pořádá Michal Ortcykr s přáteli už dvanáct let. Co nám k tomu řekl? Vezměte si s sebou knír...

3na3: Magdaléna Petráková (Luhovaný Vincent)

Jiří Přivřel 20.06.2019

Luhačovice se probudí z lázeňského klimbání a budou oživeny koncerty, divadlem, literaturou, výtvarným uměním a promítáním v letním kině. Zeptali jsme se ředitelky festivalu.

3na3: Jan Bárta (ve Swimu)

redakce 27.05.2019

Honza Bárta se v poslední době motá taky kolem čerstvého pražského klubu Swim, v němž působí částečně jako dramaturg a v němž chystá další party s plnotučným britským lajnapem. Rozhovor.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace