Články / Seriály / / 3na3

3na3: VlčkoviceFest

3na3: VlčkoviceFest

redakce | Články / Seriály / / 3na3 | 14.07.2016

Věhlasný, regionální a hlavně každý rok neopakovatelný VlčkoviceFest je opět tady a hlásí se i pro rok 2016. Hudba, divadla, projekce filmů, workshopy, fotbalový turnaj, klid, pohoda a příjemná atmosféra - na to vše se můžete těšit i letos. Festival VlčkoviceFest je každoroční benefiční víkendovou multižánrovou akcí. Na tři otázky odpovídal Dalibor Hála.

Jaký je váš festival? Čím je zvláštní, originální, proč ho děláte?
Festival VlčkoviceFest 2016 je již dvanáctý ročník festivalu, který si vybudoval svou stabilní fanouškovskou základnu. Kromě hudby máme na programu i divadla, promítání filmů, workshopy, programy pro děti a závěrem festivalu je bohoslužba. Náš festival je originální naprosto nezaměnitelnou atmosférou. Nemáme žádné ploty se security službou za nimi, žádné kontrolování batohů, žádné padesátimetrové fronty - prostě nám jde jen o to, aby se návštěvníci cítili příjemně a rádi se vraceli, což se nám vede. Velmi důležitou stránkou našeho festivalu je, že všichni jeho organizátoři pracují na festivalu dobrovolně, bez nároku na finanční odměnu. Všechny vybrané finanční prostředky tak putují do rozvoje pořádající neziskové organizace a tím i následujícího festivalu.


Na které méně známé kapely se mají návštěvníci nejvíc těšit?
Letos máme v programu kapely Vlože Kočku, slovenské Živé Kvety, Please the Trees, Monikino Kino, Longital, Hi-Fi či pražskou indiepopovou formaci Lanugo. Pro kompletní výčet kapel doporučujeme navštívit naše stránky.

Můžeme očekávat i novinky a změny v oblasti služeb, ubytování, občerstvení nebo mimohudební zábavu?
Naše přirozené organizátorské vnitřní nucení nám velí všechny "mimoprogramové" části festivalu rok od roku zlepšovat. Chystáme jako každý rok novinky v občerstvení i jinde, ale konkrétně je dopředu nespecifikujeme, aby to bylo pro návštěvníky překvapení. Jen v ubytování zatím nic nového nechystáme. Trávu v prostorách stanového městečka zatím posekáme stejnou sekačkou jako každý rok.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

3na3: Dan Morávek (Shotgun Festival)

redakce 06.09.2019

Spousta z nás aktivně hraje, nebo se pohybuje okolo scény. Hudba je pro nás vždy na prvním místě a dramaturgie nás učí poznávat stále nové lidi a seskupení.

3na3: Michal Ortcykr (Coombal Open Air)

redakce 08.07.2019

Multižánrový festival Coombal Open Air v Lužné u Rakovníka pořádá Michal Ortcykr s přáteli už dvanáct let. Co nám k tomu řekl? Vezměte si s sebou knír...

3na3: Magdaléna Petráková (Luhovaný Vincent)

redakce 20.06.2019

Luhačovice se probudí z lázeňského klimbání a budou oživeny koncerty, divadlem, literaturou, výtvarným uměním a promítáním v letním kině. Zeptali jsme se ředitelky festivalu.

3na3: Jan Bárta (ve Swimu)

redakce 27.05.2019

Honza Bárta se v poslední době motá taky kolem čerstvého pražského klubu Swim, v němž působí částečně jako dramaturg a v němž chystá další party s plnotučným britským lajnapem. Rozhovor.

3na3: Kay (Mapa Hluku)

redakce 23.05.2019

Stále ještě čerstvý prostor, štvanický Fuchs2, bude zanedlouho hostit další lahůdku, a tentokrát se bude hrát strašně nahlas! Zpovídáme Kaye, který to celé vymyslel.

3na3: Jirza (Kabinet múz)

redakce 23.02.2019

Full Moon to má s Kabinetem múz jako s milenkou, love forever. Náš hlavní brněnský prostor, klub s velkým K, klub s rozhledem.

3na3: Zimnichaak 2019

redakce 17.01.2019

Futra + Chee Chaak = Zimnichaak, znáte tuhle rovnici? Jestli ne, máme pro vás pár záchytných bodů a ještě letní vodítko. Rozhovor.

3na3: Petr Osoba (Šrumec)

redakce 15.01.2019

V broumovském klubu Eden oslaví dvacetiny Šrumce celkem osm kapel. Petr Osoba o kulatém výročí i krásách místní krajiny.

3na3: Jan Kačena (HaDivadlo)

redakce 19.11.2018

Bláznivý pohled na uskutečňování Velké říjnový revoluce? Šílenější Švejk? Kačena? Na konci září měl v HaDivadle premiéru Čevengur podle zapomenutého klenotu ruské meziválečné literatury.

3na3: Kalle (k akustickému turné)

redakce 14.11.2018

Kalle možná víc než kdy předtím v roli komorní kapely pro velká pódia. Veronika a David o nápadu na akustické tour a nejen o něm.