Články / Seriály / / 3na3

3na3: Vložte kočku vs. Živá ulice

3na3: Vložte kočku vs. Živá ulice

redakce | Články / Seriály / / 3na3 | 14.08.2014

Živá ulice je největší multižánrový festival na západ od Prahy a jako takový veze do Plzně přes 600 umělců, tento týden představuje pouliční divadlo, ale i bohatý doprovodný program nebo i bohulibé myšlenky. Po Houpacích koních a Místních borcích jsme oslovili Vložte kočku, kteří sice nebyli tak sdílní, ale o to vyhraněnější. A tvrdší. O klávesnici se nakonec opřel jen Cyril Kaplan, stačilo to.

Jak podle vás vypadá živá ulice? Jak by vypadal obdobný festival podle Vložte kočku v Praze?
Já mám nejradši místa, kde nejsou ulice.

Vložte kočku mají talent a potřebu vyhledávat netradiční prostory ke hraní a nahrávání, koukali jste na kontext Živé ulice? Je pro vás důležité kde a pro koho hrajete, kdo koncert/festival organizuje? Odmítli jste už nějaké hraní?
Skoro se mi zdá, že to, co rozhoduje o tom, jaká je akce, je úsilí tomu věnované organizátorem. Mluvit o místech by bylo na samostatný rozhovor. Dobré je hrát pro lidi. Nějaké koncerty jsme odmítli z nejrůznějších důvodů, povětšinou úplně světských, ze zásady nehrajeme na akcích pro politiky a pro policii.

Promo Živé ulice říká: Festival zapojuje národnostní kultury a spojuje menšiny. Jakou menšinu mají nejraději Vložte kočku?
To jsou jenom nějaký kecy, ne? Takový rádoby angažování se, co ve svý podstatě skoro smrdí rasismem. Upozorňovat, že existují i jiná etnika, už snad dnes není úplně potřeba. A co se týče otázky, tu beru jako humor, který už je pro mě přes čáru.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

3 na 3: Matěj Černý (Letiště)

redakce 11.08.2021

Tradiční místo drahotušského letiště vymění za vnitřní a venkovní prostory komunitního centra Karnola. Co je dále nového, za čím přijet?

3na3: Jarda Krátký (Stodola Fest)

redakce 02.10.2020

Čím jsem starší, tím víc mě serou lidi, co dojdou na akci stylem „zaplatil jsem a očekávám, že mě budete bavit," říká pořadatel Stodola festu.

3 na 3: Otakar Veselý (Kamenka Open)

redakce 24.06.2020

Poslední víkend na louce u moravské metropole přinese jak hudební, tak filmový program. A partu veselých djs a vizualistů z kolektivu Equipe Animazione.

3na3: David Pospíšil, Honza Kasal (Šlinc fest)

redakce 09.06.2020

Kde začít open air sezonu, a nadto v Praze? Co takhle v areálu lesního divadla v Řevnicích? Vyměnili jsme si pár slov s organizátory.

3 na 3: Virtual Healing: Covid19 Antidote

redakce 15.05.2020

Před pár dny se pak objevila kompilace Virtual Healing: Covid19 Antidote, kterou dali dohromady Oliver Torr a Matěj Moravec.

3na3: Radek Pavlovič (Aerofilms)

redakce 25.09.2019

Radka Pavloviče můžete znát jako pražského promotéra nebo z kapel Decultivate a Flowers for Whores. Co dělá v civilu?

3na3: Dan Morávek (Shotgun Festival)

redakce 06.09.2019

Spousta z nás aktivně hraje, nebo se pohybuje okolo scény. Hudba je pro nás vždy na prvním místě a dramaturgie nás učí poznávat stále nové lidi a seskupení.

3na3: Michal Ortcykr (Coombal Open Air)

redakce 08.07.2019

Multižánrový festival Coombal Open Air v Lužné u Rakovníka pořádá Michal Ortcykr s přáteli už dvanáct let. Co nám k tomu řekl? Vezměte si s sebou knír...

3na3: Magdaléna Petráková (Luhovaný Vincent)

Jiří Přivřel 20.06.2019

Luhačovice se probudí z lázeňského klimbání a budou oživeny koncerty, divadlem, literaturou, výtvarným uměním a promítáním v letním kině. Zeptali jsme se ředitelky festivalu.

3na3: Jan Bárta (ve Swimu)

redakce 27.05.2019

Honza Bárta se v poslední době motá taky kolem čerstvého pražského klubu Swim, v němž působí částečně jako dramaturg a v němž chystá další party s plnotučným britským lajnapem. Rozhovor.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace