Články / Rozhovory

Aaron Awolnation: Možná jsem byl posedlý

Aaron Awolnation: Možná jsem byl posedlý

Tereza Tůmová | Články / Rozhovory | 13.06.2014

Dělat rozhovory se zahraničními hvězdami je někdy legrace až k pláči, několik prostředníků, několik hlav, management, načasování horší než hlad, nakonec přijde jen polovina odpovědí hodinu před koncertem a vy nevíte, jestli je to jakože prdel nebo fakt. A někdy je to vlastně až srandovní. Rozhovor s Aaronem Brunem z Awolnation je nadčasový, takže je úplně jedno, kdy by vyšel (a jestli vůbec). Na druhou stranu i pár krátkých odpovědí může naznačit stín pochybnosti, démona umělce.

Aarone, tvoje přezdívka – Awol – vznikla už na střední škole, když jsi bez rozloučení opouštěl kamarády a mizel. Jaké jsi k tomu měl důvody? Preferuješ být sám, s muzikou? A jaké byly tvé koníčky?
Surfování a muzika byly vždycky moje největší koníčky, pořád jsou. Jsem rád sám jen se svými myšlenkami.

Pokud jsi tedy byl v pubertě tak nejistý, jak jsi se dostal ke crowdsurfingu a frontmanství obecně?
Nevím, možná jsem byl prostě tak posedlý způsobem, jakým jsem se díky muzice cítil, že jsem pochopil, jak odehrát show.

Singly z vašeho druhého alba se objevily ve videohře Injustice: Gods Among Us. Pokud jde o letošní rok, k jakému filmu by se ti líbilo udělat soundtrack?
?

Jak jste na tom s albem? Cítil jsi tlak po úspěchu songu Sail? Pokračujete v trendu popové muziky?
Album je téměř hotové. Sail nebyl nikdy zamýšlen jako pop song. Pop následoval Sail. Nové album bude to nejlepší, čeho jsem schopný.

Label Reb Bull Records, pod kterým jste, mi připomíná adrenalinové sporty. Bereš surfing jako adrenalinový, nebezpečný koníček?
Ano.

Jsi už jistější ohledně nápadů na písničky? Nebo se pořád cítíš „megaliticky“, jak jsi řekl dříve? Snažíš se nějak usměrňovat proud myšlenek?
Pořád megalitický, pořád v proudu myšlenek.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Filip Kršiak (Elbe Dock): Ústí (do) Evropy

Viktor Palák 20.09.2021

Přijedou i Buchty, elita jódlování a tvůrci nejlepších domácích dokumentů. Rozhovor s ředitelem Filipem Kršiakem o cestě z velkoměsta do města – a do Evropy.

VickiKristinaBarcelona: Milujeme blešáky

Adéla Polka 17.09.2021

Skupina jako by se svým vzezřením přenášely při vystoupení do trochu jiné doby. Třicátá léta, New York, špinavé pajzly, vajgly a chlast. A Tom Waits.

Peter „Ryby“ Rybár: Pravý underground je charita

Richard Kutěj 07.09.2021

Jak funguje slovenský undergroundový label, kterému se daří držet krok se světem, jak vypadaly devadesátky na dark elektronické scéně? Nejen o tom je tento rozhovor.

Tomm Prochazka (Dirty Old Dogs): Umět nechat odejít to krásné

Jiří Přivřel 31.08.2021

O inspiracích a tvůrčím procesu, který vedl ke vzniku alba, jsme si povídali s frontmanem Tommem Prochazkou.

Filip Kubelka (Fraj): Absentuje tu tradícia navštevovať festival tohto typu

Jarmo Diehl 24.08.2021

Znáte slovenský region Gemer? Dobrá příležitost, jak ho poznat, se naskytne tento víkend, kdy se v Rimavské Sobotě odehraje festival Fraj.

February: Každá kapela si myslí, že je žánrově rozteklá

Michaela Šedinová 20.08.2021

Skupina February vydává své druhé album. Jejich hudba se pochopitelně vyvíjí – na nové desce si zkouší prvky math-rocku.

Pořadatelská: Pavel Trčka (Fujaré)

redakce 19.08.2021

Fujaré je dobrovolná občanská aktivita, Fujaré to baví, Fujaré se zajímá o svět, Fujaré nemá vlastní prostor, Fujaré je neziskovka.

Ivan Bierhanzl (Ostravské dny): Nejde o výdrž s dechem, ale sluchem

Jarmo Diehl 16.08.2021

Ostravské dny nejsou jistě tak masovou záležitostí, jako třeba Colours, ale jejich publikum je zasvěcené. O festivalu i dalších věcech promluvil Ivan Bierhanzl.

Milan Tesař (Radio Proglas): Naslouchat a reagovat

Michal Pařízek 02.08.2021

Centrum world music v Brně? Může být. S Milanem Tesařem o nové scéně Maratonu hudby, důležitosti hudebních cen i pozitivním efektu covidu na rádio.

Duo Ruut: Inspirujeme se navzájem

Adéla Polka 20.07.2021

Získaly prestižní cenu Ethno Music Awards a letos se se svou citerou vypraví i do České republiky. Rozhovor o estonském zaříkávání i jednom nástroji pro dvě.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace