Články / Reporty

Acidová bouře The Warlocks

Acidová bouře The Warlocks

Ondřej Chytil | Články / Reporty | 29.08.2019

Minulou sobotu zahráli v berlínském Privatclubu neo-psychedelici z L.A. The Warlocks. Zvuk tří masivních kytar, fenderových komb a reverbu se během evropského turné zastaví i za pár dní v brněnském Kabinetu múz.

Klub byl téměř plný, když The Warlocks nastoupili na pódium a spustili. Už během prvních tónů písně Disfigured Figure z nového alba Mean Machine Music bylo zřejmé, že nepřivezli žádný hippie oceánský zefír z minulých let, ale hurikán, který zrovna míří na Floridu.

The Warlocks jsou psychedelickou indie kapelou, která patří mezi nejpopulárnější ve svém žánru. Kytarové efekty reflektují současný vliv elektroniky na muziku vůbec, přesto si kalifornští surfaři zachovávají silně kytarové jádro. Stále vedou uvolněné, dlouhé kytarové riffy a průzračný zpěv Bobbyho Heckshera.

To, co naživo zanechává hluboký dojem, je jedinečný styl všech tří kytaristů i basáka. Žádný úder do strun není identický. Akordy se opakují, lámou, násobí, rvou, ale všemu dává mantinely pevná basa. Současně The Warlocks dokazují, že to lze lehce „kysele“ přehnat a obejít se i bez melodie, aniž by celek přestal působit kompaktně. Navazují na tradici žánru, ale zůstávají naprosto aktuální. To není vůbec málo.

Info

The Warlocks (us)
24. 8. 2019 Privateclub, Berlín, Německo

živě: The Warlocks (us)
w/ The Stevenson Ranch Davidians (us) + Václav Havelka III
3. 9. 2019 Kabinet múz, Brno
fb událost

foto © The Warlocks

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Z predátora obětí. A naopak (Panthera, 420PEOPLE)

redakce 11.09.2019

Pět šelem v kleci pomalu krouží a soustředěně, hladově vyhlíží. Přichází Panthera...

Netančilo se: HTRK

redakce 09.09.2019

Začalo to drtivým duněním pomalých basů. Kytara jen probleskovala, zpěv se blížil spodní hranici slyšitelnosti. Tak HTRK znít neměli...

Neobyčejně obyčejná Courtney Barnett

redakce 07.09.2019

Sebeironická vypravěčka i zuřivá punkerka. Ultrasympatická bytost, s níž byste moc rádi strávili noc. A spíš než co jiného tím mám na mysli...

Ty už odcházíš? (Courtney Barnett)

redakce 07.09.2019

To není její věta, neodpustila jsem si říct nahlas. Patří snad Carrie Fischer a mně se příčí, když je cizí věta tou nejzajímavější částí textu...

V tempu. Ariana Grande

redakce 06.09.2019

Průhledná ledvinka za osm dolarů, se stejnou cenovkou průhledná taška i kabelka. Nad nabídkou oficiálního webshopu s merchandise Ariany Grande se nelze než pousmát.

Ve spleti harfy, na pláni cella: Mary Lattimore, Julia Kent

redakce 06.09.2019

Svým oblíbeným vtipem uváděla americká harfenistka Mary Lattimore kompozici nazvanou The Warm Shoulder, prý romantickou.

Jiná opera, jiné zvuky: Ostravské dny 2019

redakce 02.09.2019

Když Morton Feldman oslovil Samuela Becketta s žádostí o libreto, oba se okamžitě shodli na tom, že operu nesnáší. Úměrně tomu v Neither absentuje většina jejích specifik, například děj.

Magická krajina blikající žárovky (Aluk Todolo)

redakce 30.08.2019

Aluk Todolo aneb jak z mála vydolovat hodně. Platí to o jejich hudbě, platí to i o vizuální stránce koncertu. A sklepní ráj Underdogs' tomu dal ideální prostor.

Tohle není jen další písničkář (Hozier)

redakce 29.08.2019

Když zazní rozvážná Talk z letošní desky, v duchu si říkám „To je ono! Právě za to ho mám ráda – za ty temné polohy, z nichž mrazí v zádech“.

Ostravské dny 2019: Stará radikalita, nová otevřenost

redakce 26.08.2019

... a to je dobře, protože Ostravské dny mají v rámci republiky výjimečnou pozici a bylo by škoda je omezit na pár desítek insiderů. Dlouhá noc v Ostravě. Report.