Články / Recenze

Baby! Freedom! !!!

Baby! Freedom! !!!

Jiří Akka Emaq | Články / Recenze | 11.12.2015

OHODNOŤTE DESKU

Na !!! jsem narazil, když jsem se probíral nekonečným balastem písní s tematikou měsíce pro online seriál Písně /z/ měsíce. Jejich šlapající hitovka Must Be the Moon mě rozsekala na kousíčky a vůbec celá deska Myth Takes z roku 2007 funguje naprosto skvěle. Na její odkaz se třem vykřičníků ovšem zatím navázat nedaří a výjimkou není ani poslední nahrávka As If.

Její aranže jsou sice prosvětlené, zvuky optimističtější a elektrifikované podklady ji ženou kupředu jak laciný motůrek diskokouli. Celý dojem se ale ztrácí pod tanečním zvukem imitujícím sedmdesátkový funk. Do stejné slepé uličky nadbytečných simulací zabloudilo před pár lety talentované uskupení Hercules & Love Affair. Ti najeli na mělčinu klubové house music, o útes dál se nyní protrhla příď lodi s kapitánem Nicem Offerem na přídi. Hnáni za bílou velrybou dokonalého zvuku si nevšimli formálních mělčin a najeli na ně plnou rychlostí. Nedobrovolný azyl na ostrově funku je ale nechtěnou zastávkou. Na dně zátoky zřejmě vyhandloval krabici s funkem od Old Gregga, ovšem těžko říct, zdali na tuto soudobou imitaci Sly & The Family Stone ještě publikum naletí.

Je nicméně možné, že až někomu najede kolem druhé ráno v chilloutu tanečního klubu extáze, pak by, naplněn láskou ke všemu, mohl ocenit jistou bezstarostnost a zesoučasnění zvuků minulosti. Rezidentní DJ ale stejně pustí spíš něco jako Gus Gus.

Za třemi vykřičníky tak nadále zůstávají tři veliké otazníky.

Info

!!! - As If (Warp, 2015)
www.chkchkchk.net

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Lana Del Rey a divoká, hladová srdce

Tomáš Kouřil 20.04.2021

Ze vzpomínek na navštívená místa, minulé partnery a kamarády je sice možné snad donekonečna těžit další a další motivy a vzpomínky.

Když se svět dusí, nejde přitopit (Post-hudba)

Sabina Coufalová 12.04.2021

Zmatení muži a vyčerpané ženy sice stále bloumají městem jako na předchozích albech Post-hudby, ale svá osobní dramata a smutky zasazují do traumat spojených s...

Po krvavých stopách velkého nivelizátora

prof. Neutrino 10.04.2021

Walter Scheidel kromě detailní analýzy nabízí i některé pokojnější recepty na splasknutí „bubliny nerovnosti“.

Another Michael a ďalšia oáza pokoja

Michal Mikuláš 30.03.2021

New Music and Big Pop je jeden krásny výtvor plynúci v intenciách najlepších indiepopových tradícií.

Nikdo nemládneme (The National)

Jiří Přivřel 21.03.2021

Zremasterovaný debut The National přináší syrovou jednoduchost nezatíženou očekáváním.

Společnost mrtvých básníků (a Milan Děžinský)

Valentýna Žišková 20.03.2021

Hotel po sezóně, sedmá kniha laureáta Magnesie litery za rok 2017, Milana Děžínského představuje na poli současné české poezie...

Pestrá místa podle Places

Filip Rabenseifner 19.03.2021

Působí velice přirozeně, nenuceně, energicky, místy až jako improvizace, čemuž napomáhá způsob, jakým byla nahrávka pořízena, což podtrhuje její živý feeling.

Drunk Tank Pink (Shame)

Veronika Jastrzembská 18.03.2021

Shame zpívají o světě dospělých, kde lidé poslušně zapadají do systému a kde je každý den stereotypní nuda, bez vyhlídky konce.

Více než důstojné sbohem (Janis Joplin)

Akana 13.03.2021

Stejně bych ale řekl, že ty skutečně zázračné chvilky na albu přicházejí tehdy, když se Janis v písních angažuje víc než „jen“ jako zpěvačka.

Kokakola stokar (Frayer Flexking)

Kristína Valachová 13.03.2021

Z reakcií je zjavné, že väčšina chápe ako žart nielen hudobný počin, ale i samotný Flexkingov zjav na poli odfarbených vlasov a vždyprítomnej zimnej bundy.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace