Články / Recenze

Baby! Freedom! !!!

Baby! Freedom! !!!

Jiří Akka Emaq | Články / Recenze | 11.12.2015

OHODNOŤTE DESKU

Na !!! jsem narazil, když jsem se probíral nekonečným balastem písní s tematikou měsíce pro online seriál Písně /z/ měsíce. Jejich šlapající hitovka Must Be the Moon mě rozsekala na kousíčky a vůbec celá deska Myth Takes z roku 2007 funguje naprosto skvěle. Na její odkaz se třem vykřičníků ovšem zatím navázat nedaří a výjimkou není ani poslední nahrávka As If.

Její aranže jsou sice prosvětlené, zvuky optimističtější a elektrifikované podklady ji ženou kupředu jak laciný motůrek diskokouli. Celý dojem se ale ztrácí pod tanečním zvukem imitujícím sedmdesátkový funk. Do stejné slepé uličky nadbytečných simulací zabloudilo před pár lety talentované uskupení Hercules & Love Affair. Ti najeli na mělčinu klubové house music, o útes dál se nyní protrhla příď lodi s kapitánem Nicem Offerem na přídi. Hnáni za bílou velrybou dokonalého zvuku si nevšimli formálních mělčin a najeli na ně plnou rychlostí. Nedobrovolný azyl na ostrově funku je ale nechtěnou zastávkou. Na dně zátoky zřejmě vyhandloval krabici s funkem od Old Gregga, ovšem těžko říct, zdali na tuto soudobou imitaci Sly & The Family Stone ještě publikum naletí.

Je nicméně možné, že až někomu najede kolem druhé ráno v chilloutu tanečního klubu extáze, pak by, naplněn láskou ke všemu, mohl ocenit jistou bezstarostnost a zesoučasnění zvuků minulosti. Rezidentní DJ ale stejně pustí spíš něco jako Gus Gus.

Za třemi vykřičníky tak nadále zůstávají tři veliké otazníky.

Info

!!! - As If (Warp, 2015)
www.chkchkchk.net

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Trefa do černého (Punisher MAX 2: Bullseye)

3DDI3 22.02.2020

Bullseye je díl, ve kterém Aaron malinko ustoupil od akce a přidal na psychologické hutnosti. Celek připomíná střet kladiva s trhavinou.

Vesmír ľudskej mysle (Pandorama)

Milan Hrbek 26.01.2020

Rozbiehajúci sa label Tabačka records z Košíc priniesol na slovenskú hudobnú scénu vskutku originálne a netradičné zjavy...

Ponor do minulosti i současnosti taneční scény (808 State)

Jaroslav Myšák 12.01.2020

808 State jsou na nové desce jednoznačně jistější v dříve prozkoumaných oblastech. Skladby, které nevybočují ze zavedených postupů, mají na desce kvalitativně navrch.

Agresívnejší, prieraznejší (Flash the Readies)

Radoslav Lakoštík 04.01.2020

Duna je neskrývane druhým postrockovým albumom skupiny Flash the Readies, ktorá si prešla za svoju existenciu zaujímavým vývojom.

Nejlepší texty Full Moonu roku 2019: Tři metry nad zemí (Kult: Vlasta Třešňák)

Akana 02.01.2020

Málokdo asi bude zpochybňovat, že jeho Zeměměřič je jednou z nejoriginálnějších a nejryzejších nahrávek našeho před- i porevolučního folku. Kult, texty z tištěného Full Moonu, to nej online.

Posmutnělý, ale konstruktivní (Pan American)

Tomáš Kouřil 29.12.2019

Diskografie Pan American je někde v půli mezi kytarovými mágy Labraford a téměř čistě ambientní dvojicí Anjou, v níž Marc Nelson také působí.

Cesta do zářivé mlhy (Michal Ajvaz, Města)

Jiří Zahradnický 25.12.2019

V knize není ani běžná veteš současné prózy – psychopati, devianti, masoví vrazi, ani drogoví dealeři. Ajvaz má letitou slabost pro...

Sluníčkové koláže Ariela Pinka

Bára Jurašková 19.12.2019

Po dvou řadových deskách – Pom Pom (2014) a Dedicated to Bobby Jameson (2017), vydává Ariel Pink první trojici ze série Ariel Archives.

Peneři prastrýčka Homeboye (Debut)

Honza Nosek 17.12.2019

Vladimír 518 to nakousl v podcastu Ladislava Sinaie – v určitou chvíli se člověk přestane cítit součástí scény a přestává si s ní rozumět.

Můžete bez obav zůstat (Chromatics)

Tomáš Kouřil 16.12.2019

Retro estetika je pro ně prostředkem, výraznou, ale ne omezující kulisou pro vyjádření něčeho hlubšího, než je záliba v syntezátorovém zvuku a neonových světlech.