Články / Recenze

Baby! Freedom! !!!

Baby! Freedom! !!!

Jiří Akka Emaq | Články / Recenze | 11.12.2015

OHODNOŤTE DESKU

Na !!! jsem narazil, když jsem se probíral nekonečným balastem písní s tematikou měsíce pro online seriál Písně /z/ měsíce. Jejich šlapající hitovka Must Be the Moon mě rozsekala na kousíčky a vůbec celá deska Myth Takes z roku 2007 funguje naprosto skvěle. Na její odkaz se třem vykřičníků ovšem zatím navázat nedaří a výjimkou není ani poslední nahrávka As If.

Její aranže jsou sice prosvětlené, zvuky optimističtější a elektrifikované podklady ji ženou kupředu jak laciný motůrek diskokouli. Celý dojem se ale ztrácí pod tanečním zvukem imitujícím sedmdesátkový funk. Do stejné slepé uličky nadbytečných simulací zabloudilo před pár lety talentované uskupení Hercules & Love Affair. Ti najeli na mělčinu klubové house music, o útes dál se nyní protrhla příď lodi s kapitánem Nicem Offerem na přídi. Hnáni za bílou velrybou dokonalého zvuku si nevšimli formálních mělčin a najeli na ně plnou rychlostí. Nedobrovolný azyl na ostrově funku je ale nechtěnou zastávkou. Na dně zátoky zřejmě vyhandloval krabici s funkem od Old Gregga, ovšem těžko říct, zdali na tuto soudobou imitaci Sly & The Family Stone ještě publikum naletí.

Je nicméně možné, že až někomu najede kolem druhé ráno v chilloutu tanečního klubu extáze, pak by, naplněn láskou ke všemu, mohl ocenit jistou bezstarostnost a zesoučasnění zvuků minulosti. Rezidentní DJ ale stejně pustí spíš něco jako Gus Gus.

Za třemi vykřičníky tak nadále zůstávají tři veliké otazníky.

Info

!!! - As If (Warp, 2015)
www.chkchkchk.net

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Emotivní žalořevy Esazlesa

redakce 18.09.2019

Azyl v jeskyni skončil. Na malé formáty už není čas. Dává to smysl?

Když prach z cesty skřípe v zubech... (Gravelroad)

redakce 17.09.2019

Crooked Nation už při pohledu na přebal postrádá psychedelickou barevnost předchozích desek, zdobí ji černobílý obraz kostlivce v obleku.

Příliš dlouhá cesta k příliš prchavé nostalgii (Deafheaven)

redakce 16.09.2019

Ordinary Corrupt Human Love je stejnou měrou tvůrčí svoboda jako okázalá vypočítavost.

Cesta do hlubin dánské duše (Søren Bebe)

redakce 13.09.2019

Bebeho skladby na albu Echoes nejsou pouhou ozvěnou, ale vlastním hlasem, který Bebeho řadí k nejslibnějším talentům nejen skandinávské hudební scény.

Nelítostná dekompozice klubového elektra (Blanck Mass)

redakce 12.09.2019

Krutá atmosféra nelítostně tepající do posluchačových spánků je jasným testamentem doby. Reflexe environmentálního žalu, deprese, dekontrukce a kompozice naděje?

Improvizační dialog (Haco, Takako Minekawa, Dustin Wong, Tarnovski)

redakce 05.09.2019

Kannazuki je tradiční japonské pojmenování pro říjen v lunárním kalendáři. Nahrávka totiž vznikla právě 1. října loňského roku.

Uprostřed božského aroma (HTRK)

redakce 04.09.2019

Melancholické písně australského dua HTRK dýchají osamělostí. Platí to i pro novou nahrávku, kterou zítra představí v Praze?

Stopující chlápek u silnice (Bruce Springsteen)

redakce 04.09.2019

Springsteenův přímočarý autorský styl zůstal neobroušen a na Western Stars se mu po letech opět dostává adekvátní formy.

Vana plná extáze (Hot Chip)

redakce 03.09.2019

A Bath Full of Ecstasy je zatím tím nejpopovějším albem Hot Chip, ostatně dva roky nazpět psali Goddard a Taylor písně pro Katy Perry.

Tady není místo pro slabost (Bolehlav)

redakce 01.09.2019

Michal Milko poslal francouzskému labelu Audiotrauma písně s dotazem, zda by si nemohl zahrát na jejich každoročním pražském festivalu. Co se stalo?