Články / Recenze

Baby! Freedom! !!!

Baby! Freedom! !!!

Jiří Akka Emaq | Články / Recenze | 11.12.2015

OHODNOŤTE DESKU

Na !!! jsem narazil, když jsem se probíral nekonečným balastem písní s tematikou měsíce pro online seriál Písně /z/ měsíce. Jejich šlapající hitovka Must Be the Moon mě rozsekala na kousíčky a vůbec celá deska Myth Takes z roku 2007 funguje naprosto skvěle. Na její odkaz se třem vykřičníků ovšem zatím navázat nedaří a výjimkou není ani poslední nahrávka As If.

Její aranže jsou sice prosvětlené, zvuky optimističtější a elektrifikované podklady ji ženou kupředu jak laciný motůrek diskokouli. Celý dojem se ale ztrácí pod tanečním zvukem imitujícím sedmdesátkový funk. Do stejné slepé uličky nadbytečných simulací zabloudilo před pár lety talentované uskupení Hercules & Love Affair. Ti najeli na mělčinu klubové house music, o útes dál se nyní protrhla příď lodi s kapitánem Nicem Offerem na přídi. Hnáni za bílou velrybou dokonalého zvuku si nevšimli formálních mělčin a najeli na ně plnou rychlostí. Nedobrovolný azyl na ostrově funku je ale nechtěnou zastávkou. Na dně zátoky zřejmě vyhandloval krabici s funkem od Old Gregga, ovšem těžko říct, zdali na tuto soudobou imitaci Sly & The Family Stone ještě publikum naletí.

Je nicméně možné, že až někomu najede kolem druhé ráno v chilloutu tanečního klubu extáze, pak by, naplněn láskou ke všemu, mohl ocenit jistou bezstarostnost a zesoučasnění zvuků minulosti. Rezidentní DJ ale stejně pustí spíš něco jako Gus Gus.

Za třemi vykřičníky tak nadále zůstávají tři veliké otazníky.

Info

!!! - As If (Warp, 2015)
www.chkchkchk.net

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Feministický pop-protest Pussy Riot

prof. Neutrino 08.12.2022

Ruské anarcho-aktivistky Pussy Riot mají obdobnou strategii jako hackerská skupina Anonymous. Poslechněte si jejich poslední mixtape Matriarchy Now.

Nasaďte si anarchistické brýle a uvidíte svět jinak (Dvakrát sláva anarchismu)

prof. Neutrino 19.11.2022

Další kniha z nakladatelství Neklid, tentokrát práce Jamese. C. Scotta Dvakrát sláva anarchismu, která přináší jiný pohled na organizaci věcí.

Záhadný Bitcoin a průvodce světem krypta (Bitcoin a jiné kryptopeníze budoucnosti)

prof. Neutrino 27.10.2022

Kniha Dominika Stroukala a Jan Skalického o fenoménu alternativní decentralizované měny Bitcoin a dalších kryptopenězích budoucnosti.

Nový vesmír, nový zvuk (Snarky Puppy)

Karolina Veselá 15.10.2022

Snarky Puppy zahrají v říjnu hned dvakrát v Česku. Čtěte recenzi a vyražte na koncert. Nebo naopak!

Beznaděj svobodných otroků (Zeal & Ardor)

Daniel Šimáček 22.09.2022

Nová deska dává volnější průchod agresivitě, je vokálně expresivnější, jako by nezbývalo nic jiného, než se z krvavé historie i současnosti vyřvat.

Tak trochu jiné rádio (Gleb)

Veronika Viková 08.09.2022

Big Boy FM je v pořadí už třetím albem bratislavského rapera Gleba. Od jeho posledního alba Gauč Storytelling uplynuly tři roky.

Najít si svý místo (Anki)

Helena Domanská 06.09.2022

O čem Anki sní? Už nechce pracovat za kasou. V tracku Asian Dream líčí ponuré prostředí, nekonečné směny a dramatická setkání.

Kultura vydupaná ze země (Kartografie (Eko)systémů)

Jiří Přivřel 04.09.2022

Dobré zprávy z regionů. Víc než jen průvodce.

Otcovský vzor (Criminal II & III)

3DDI3 03.09.2022

Criminal II & III jsou o racionalizaci všeho, co většina lidí považuje za nenormální, až psychopatické.

... nikdy nevyjde z módy (Metronomy)

Jonáš Sudakov 01.09.2022

Hodinová štopáž, odkaz vecnosti kapely a farebnosť produkcie. Na novom albume to všetko škrtli výmenou za jednoduchosť a pomalosť.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace