Články / Recenze

Baby! Freedom! !!!

Baby! Freedom! !!!

Jiří Akka Emaq | Články / Recenze | 11.12.2015

OHODNOŤTE DESKU

Na !!! jsem narazil, když jsem se probíral nekonečným balastem písní s tematikou měsíce pro online seriál Písně /z/ měsíce. Jejich šlapající hitovka Must Be the Moon mě rozsekala na kousíčky a vůbec celá deska Myth Takes z roku 2007 funguje naprosto skvěle. Na její odkaz se třem vykřičníků ovšem zatím navázat nedaří a výjimkou není ani poslední nahrávka As If.

Její aranže jsou sice prosvětlené, zvuky optimističtější a elektrifikované podklady ji ženou kupředu jak laciný motůrek diskokouli. Celý dojem se ale ztrácí pod tanečním zvukem imitujícím sedmdesátkový funk. Do stejné slepé uličky nadbytečných simulací zabloudilo před pár lety talentované uskupení Hercules & Love Affair. Ti najeli na mělčinu klubové house music, o útes dál se nyní protrhla příď lodi s kapitánem Nicem Offerem na přídi. Hnáni za bílou velrybou dokonalého zvuku si nevšimli formálních mělčin a najeli na ně plnou rychlostí. Nedobrovolný azyl na ostrově funku je ale nechtěnou zastávkou. Na dně zátoky zřejmě vyhandloval krabici s funkem od Old Gregga, ovšem těžko říct, zdali na tuto soudobou imitaci Sly & The Family Stone ještě publikum naletí.

Je nicméně možné, že až někomu najede kolem druhé ráno v chilloutu tanečního klubu extáze, pak by, naplněn láskou ke všemu, mohl ocenit jistou bezstarostnost a zesoučasnění zvuků minulosti. Rezidentní DJ ale stejně pustí spíš něco jako Gus Gus.

Za třemi vykřičníky tak nadále zůstávají tři veliké otazníky.

Info

!!! - As If (Warp, 2015)
www.chkchkchk.net

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Temné, minimalistické i taneční okamžiky (Dead Janitor)

redakce 11.07.2019

Výsledkem soudobé IDM elektroniky mixované s industriální špínou a syrovostí je zvukově pestré album, které přináší temné, minimalistické i taneční okamžiky.

Bez práce není budoucnost? (Práce na budoucnosti)

redakce 07.07.2019

V brněnské Fait Gallery právě probíhá rozsáhlá výstava uměleckého i partnerského dua Pavly Scerankové a Dušana Zahoranského s názvem Práce na budoucnosti.

Vzpomínání pouze s úsměvem (Keb' Mo')

redakce 04.07.2019

Keb' Mo' je nejsilnější v podobě, která je předložena na aktuální nahrávce. Hudba je to nanejvýš hravá, má v sobě nostalgii po starých časech, auru vzpomínání.

Rokec par excellence (Arrogant Twins)

redakce 29.06.2019

Tahle deska je prostě sakra zábavná i bez nadstavby historek z podsvětí, i když právě ta ji ale v ringu často zvedá z průměru.

Košické morské panny vracajú úder (Business Mermaid)

redakce 26.06.2019

Album Light Delight zhudobňuje práve pocity stiesnenosti, všadeprítomnej šedivosti všedných dní, stereotypného kolobehu a stresu z nezvládania valiacich sa deadlinov.

Kde jsem tohle naposledy slyšela? (Jungle)

redakce 25.05.2019

Nahrávka míchající soul, disco a funk prestižní cenu sice nevyhrála, ale i nominace zajistila jejím autorům nemalý zájem.

Porouchané rádio Devina Townsenda

redakce 15.05.2019

V jedinečném bodě se celý Townsendův neuspořádaný vesmír sjednotí a vznikne řád. Novinka Empath trápí i překvapuje.

Hauschka v lese bez nástrah?

redakce 07.05.2019

Technika „připraveného klavíru“ se stala brzy proslulou a německého tvůrce dokázala bezpečně odlišit od dalších pianistů, jako jsou Nils Frahm nebo Ólafur Arnalds.

Vykouzlit ten okamžik (Anna von Hausswolff)

redakce 03.05.2019

Vyslovit se proti vykořeněné současnosti, prožít kouzlo přítomnosti. Zmrazit čas a vnímat sama sebe v celé svojí zranitelnosti.

Kronika spomienok Maggie Rogers

redakce 02.05.2019

Celé to odštartovalo video z jej hodiny na New York University, kde prezentovala svoje demo jednému z najúspešnejších producentov pop music, Pharellovi.