Články / Reporty

Zničující jogging s Parkway Drive

Zničující jogging s Parkway Drive

Martin Řezníček | Články / Reporty | 01.04.2017

Jestli někdo čekal, že se Forum Karlín bude jen pozvolna zahřívat a z první kapely si obecenstvo odnese leda tak zalehlé uši, byl na omylu. Ve vzduchu to prostě smrdělo jarem a mosh pitem.

Američané Stick to Your Guns nejsou českým metalistům zdaleka tak známí jako dvě zbylé kapely, přesto se ve Foru našlo dost fanoušků, kteří si nimi zanotovali aspoň pár nejchytlavějším refrénů. Už s prvními údery kopáku se taky začal formovat kotel, co chvíli přerůstající v circle pit. Skočit do něj bylo dobrým způsobem, jak se vyrovnat se zvukem, který jako by vycházel z míchačky.

Asking Alexandria v Praze vystoupili naposledy v srpnu loňského roku, od koncertu v Lucerna Music Baru se však hodně změnilo. Před rokem vydané album The Black, natočené se zpěvákem Denisem Stoffem, se s návratem původního zpěváka Dannyho Worsnopa odporoučelo do temnot pekelných a naživo už ho nikdy nikdo neuslyší; ve třičtvrtěhodinovém setu dostaly prostor jen starší pecky. Zvuk zpočátku opět na pikachu a místo očekávané extáze leda tak svrbění kolenou. Tak znova do kotle! Během posledních čtyř, pěti písní se ale konečně všechno srovnalo a sborově řvané „Oh my God!“ v závěrečné The Final Episode dostalo ty správné koule.

Jestliže první dvě kapely vyhecovaly publikum k barbarskému joggingu, Parkway Drive rozpoutali naprosto zničující nekontrolovatelný hurikán těl, mániček, conversek, pivních sprch a rozdupaných kontaktních čoček. Mosh pit, co sežere každýho a na tři ťuknutí ho vyflusne na protilehlém konci – s ponožkama naruby a mastným ksichtem. Dvojšlapka, ohně, cover od Rage Against the Machine, prostě všechno, co od nekorunovaných králů metalcoru při jejich velkolepé show očekáváte. O největší wow! efekt se ale postaral bubeník, který byl celou dobu upoután v kruhové konstrukci, připomínající křeččí kolotoč. Zatímco rozjížděl sólo, začala se konstrukce natáčet, až nakonec zůstal viset vzhůru nohama.

Těžko počítat, kolikrát v průběhu večera publikum skandovalo „Parkway Drive“, ovace ale byly zasloužené a sympatie oboustranné. Parkway Drive nevypustili jediný takt a naprosto strhující energickou show odrovnali obě předchozí kapely a odsunuli je do role předskokana.

Info

Parkway Drive (au), Asking Alexandria (uk), Stick to Your Guns (us)
29. 3. 2017, Forum Karlín, Praha

foto © martinezzz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Mezi Smetanou a music clubem (Bez ambicí)

Michaela Šedinová 09.09.2020

Ve skvělém prostředí – venkovní Smeták stage stála u Smetanova domu a vnitřní v industriálním klubu Kotelna.

Setkání v sadu: Sedmá pečeť, rok nejtemnější (Pelhřimovy 2020)

Václav 04.09.2020

Posledních několik let jsem měl pochybnosti o přínosnosti celé akce. Proč dělat něco, čeho je v Čechách nyní dosti. Hluboce jsem se mýlil.

Něco nadčasového (Tata Bojs & Filharmonie Brno & „mladí Mozarti“)

Adéla Polka 04.09.2020

Funguje to. Nenásilně a vkusně.

Darkshire v jeskyni skrývá budoucnost

Vadim Petrov 01.09.2020

Nová vlna dnb. Tady nejde o formality v rámci jednoho žánru, ale o estetiku nastupující generace.

„Tam, odkud jsme, krásně zpívají ptáci, a vzduch je naplněný hudbou.“ (Vivat vila)

Michal Pařízek 30.08.2020

Malé akce jako festival Vivat vila jsou strašně potřebné a důležité, tady i díky komunitnímu přesahu, nejde jen o hudbu.

Když se rozestoupilo nebe (Jednota Kalvárie)

Jakub Šíma 25.08.2020

Cestou z Úštěku do Blíževedel nespouštím oči z kalvárie, kterou na obzoru nejde přehlédnout. Majestátně se vypíná mezi okolními kopci a i ze vzdálenosti několika kilometrů.

Dobršská brána 2020: Pánubohu pod okny

Jan Starý 19.08.2020

Ondřej Bezr označil „brněnský Trutnov“ za „jednu z mála akcí, které se letos konají“. To je hodně daleko od pravdy.

Vybraná slova po B: Hviezdne noci Bytča

David Čajčík 19.08.2020

„Vedeli ste, že Bytča je podľa jedného sociológa najtypičtejšim malomestom na Slovensku?“ Ne tak úplně. Smack my Bytča!

Filmová nakládačka (Letní filmová škola)

Aneta Kohoutová 15.08.2020

„Pojď, je to takovej temnej ruskej film, co má asi sto padesát tři minut, prej je to hodně intenzivní a drsný.“ Čil a dril.

Mistři krásných splínů (Letní filmová škola)

Aneta Kohoutová 13.08.2020

Vzpomíná, jak při návštěvě Ruska někdo odmontoval kliku z pokoje Františka Vláčila, aby se nemohl dostat ven, nebo vypráví o hrůzách poválečných odsunů...