Články / Sloupky/Blogy

Bizár, nebo jsem stará?

Bizár, nebo jsem stará?

Tereza Kunderová | Články / Sloupky/Blogy | 15.11.2016

Když jsem se blížila k Lucerně... rychle jsem se blížit přestala. Ono nebylo kudy. Asi jdu pozdě. Asi je vyprodáno. Sakra, úplně všichni se blejskaj. A já se neblejskám. No kam jsem to vlezla... Fajn. Snad je to jen pocit, že mám v kapse u kalhot něčí ruku. Trnu pokaždý, když dívka přede mnou pod přívalem náhlého nadšení poskočí a zabodne si můj objektiv přímo do hlavy. Au. Pardon. Jsme si tu všichni tak nějak blízko. „Já se tyvole normálně asi zamilovala!“ ozývá se odněkud zpovzdálí, když zpěvák předskakujících Alvarez Kings prosí diváky, aby dotvořili atmošku světýlkama svých mobilních telefonů. Báječný. Romantika. Mám křeč v noze.

A když jsme u tý křeče... na pódiu právě štelujou obří maketu dortu. Se svíčkama. Hezky jednu po druhý tam znaveně přináší týpci, kteří vypadaj, jako by právě nyní probíhala jejich první a těžce nedobrovolná konfrontace s popovou hudbou a růžovou barvou. Ach, ti laxní bedňáci! Přitom minimálně devadesát pět procent publika by dalo cokoli za to, aby si místo nich mohlo šmátnout na látkovou šlehačku... No a konečně Melanie. Melanie, kterou nebylo vidět, jelikož každý napřáhl ruku a jal se pořizovat kvalitní audiovizuální záznam koncertu. Melanie, kterou nebylo místy ani moc slyšet, protože měla problémy s hlasem. Melanie, která by asi potřebovala dovču, ale to nejde, z něčeho ty dva chlapíky v kostýmech oslíků přeci zaplatit musí. Páč ti budou dozajista požadovat i speciální oslí přirážku za újmu na cti... Melanie, která se snažila, ovšem trochu to celý drhlo. A telefony. Telefony všude. Ukamenujte mě s nima, ale prosím, ať už je konec...

fotogalerie z koncertu tady

V pasáži před sálem posedávají desítky zpruzených rodičů. Ze dveří vychází rozzářená skupinka divactva, která se jednohlasně zajíká radostným: „Ona je úplně BOŽÍ!“ Byl to koncert, kde primárně a možná ani sekundárně nešlo o hudbu. Nic víc, nic míň.

Info

Melanie Martinez + Alvarez Kings
12. 11. 2016 Lucerna Music Bar, Praha

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Pod pultem Kabinetu #2

cyril kosak 28.11.2020

V Kabinetu múz se sice nehraje, ale zavřeno nemají. Proč by taky zavírali, když se uvnitř pořád něco děje. Hrabeme se ve vinylech, jedem asfalt do hlavy.

Řecká mytologie a (český) rap

Zdeněk Brdek 25.11.2020

Starořecká mytologie v rapu s důrazem na české prostředí. Barracuda, Cole, Smack i další, Kyklop, Orfeus i Pandořin box.

Preview: Le Guess Who? 2020: Televize na víkend

Michal Pařízek 11.11.2020

Do Utrechtu letos nepojedeme! Opakuji to tak často, že už si mě kvůli tomu dobírají i editoři. Neví, o čem je řeč, ale nevadí.

Novinky na české scéně: Když prubneš řeč Thoma Artwaye aneb z Vinohrad do Ostravy

Jarmo Diehl 08.11.2020

Denní přísun nových českých písniček si vyžádal nový formát, někdo se tím musí prodrat. LawD, Durchumdurch, Teepee, Lowmoe i Artway. Bohatě.

Pod pultem Kabinetu #1

Michal Pařízek 02.11.2020

Noříme se pod pult brněnských Kabinet Records, tedy do míst, kam one and only Jirza dokáže nastražit takové množství lákadel, že se nestačíme divit.

Preview: Nouvelle Prague

redakce 30.10.2020

Z bohatého programu streamovaných diskuzí vybíráme několik bodů.

Preview: Bazaar festival

redakce 05.10.2020

Režisér, dramaturg a produkční Ewan McLaren zve na říjnový Bazaar Festival.

Polemika nad novými Idles

redakce 25.09.2020

Dnes vyšla nová deska Idles. Titulní téma nového Full Moonu doplňujeme poznámkou Johnnyho Násilníka a překladem textu Liase Saoudiho z Fat White Family.

Preview: Ostrava Kamera Oko

redakce 21.09.2020

Oko se letos odehraje ve dvou víkendových blocích, v podmínkách stísněných celospolečenskou situací, přesto garantuje, že se bude na co dívat.

Kam na rajz s Tomášem Poštulkou (Jeden svět)

redakce 07.09.2020

Která z kulturních povyražení si ve zbytku roku 2020 nenechá ujít dramaturg lidskoprávního dokumentárního festivalu Jeden svět?