Články / Recenze

Black Music? Black Queen!

Black Music? Black Queen!

waghiss666 | Články / Recenze | 22.05.2016

Pevnost Josefov, 66°C, behind the wall, rozhovor s Gregem Puciatem:
„Kdy uslyšíme tvůj projekt Black Music?“
„BLACK QUEEN! V Americe takhle nazýváme hippitty-hop.“

CHA!

Sáhneme do svědomí. Cítíte ten nádor? Že by pokrytectví? Musíme nechat oči dokořán, jinak to nepůjde. Zhýralí mladí neustojí ani nejhitovější potenciál vaty z Option Paralysis a černokněžníci zvrací za zvuku synťáků. Double-agent, kam se ohlédneš.

The Dillinger Escape Plan ční. A vždycky budou. Neberou rukojmí, dělají, co se jim znelíbí, a z nějakého důvodu jim to prochází žaludkem. Indie-noise No Machine, nevyhraněný kolektiv srdcařů Party Smasher, metalová all-star hydra Killer Be Killed… letos tanečky. Greg Puciato měl vždycky hlas jako zvon a slabost pro muziku sametově černou, tu z opačné strany spektra. Nikdo se nediví. Hlavní role se zhostila elektronika, sekundují Josh Eustis a Steve Alexander (krycí jméno NIИ!). Žádný egotrip, hudební podmaz je (ne)překvapivě minimalistický, hlavně u roztančených juchand. Až poté, co se rozvibrují Gregoryho hlasivky, nevypnete desku dřív, než se podrážky rozpustí (refrén singlu Ice to Never najdete za pultem rybářských potřeb, konkuruje mu jedině klávesová sekaná v Secret Scream). Paralela ke všemu rachotu zkracuje čekání na novou desku domovských (nahráno v únoru, šestá studiovka Dylyndžrů vyjde v létě, varovali jsme vás.)

Chyťte protějšek za ruku. Prosit se smí.

Netrpělivě vyhlížím, s čím přijde basák TDEP Liam. Šušká se něco o black metalu. A pak že černá není barva. Long live the Queen!


PS: Kdo mi tuhle desku sežene na vinylu, tomu budu do smrti hrát na přání. Cokoliv.

Info

The Black Queen - Fever Daydream (DIY, 2016)
www.theblackqueen.com

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Hiphopový blockbuster Tylera, the Creatora

Martin Šmíd 16.09.2021

Na červený koberec Grammy se Tyler Okonma ohákl do růžového obleku à la lobby boy, inspirovaného filmem Grand Budapest Hotel Wese Andersona a navrženého jeho vlastní značkou...

Hudba k láske (Vec & Švidraň)

Kristína Valachová 08.09.2021

Z albumu cítiť kreatívnu hravosť a hľadanie spoločnej tvorivej cesty. Úprimný výsledok necieli dohnať aktuálne rapové trendy.

Šílený závod šťastné melancholie (Tim Dup)

Adéla Polka 05.09.2021

Jeho síla spočívá především v rozněžnělé melancholii, skrze níž opěvuje svůj svět za doprovodu prakticky klasického klavíru.

Boj i smíření (Gojira)

Jiří Procházka 03.09.2021

Gojira rozvíjí svá obvyklá témata jako životní koloběh, osobní rozvoj a dopady lidského chování na životní prostředí a stav společnosti.

Ve skleněné kouli (Glaare)

Jiří Vladimír Matýsek 02.09.2021

Co Glaare odlišuje od masy kapel, které se k oběma směrům v jakési retro vlně hlásí, je působivý vokál, v němž najdeme smutek i dravost, často najednou.

Soustavný sonický nátlak (Part Chimp)

Dantez 25.07.2021

Britští Part Chimp se dosud věnovali noise rocku, který se inspiroval Sonic Youth i zběsilými Lightning Bolt.

Po jaké době je vhodné lidem říkat, že je milujeme? (Moontype)

David Stoklas 10.07.2021

Moontype, ačkoliv by mohli, se neohánějí technikou, ale intelektuálnímu math rocku naopak trochu srazili hrany.

Že by ten správný čas vytáhnout kytaru? (Flock of Dimes)

Veronika Jastrzembská 29.06.2021

Do toho se ještě přidá rozpačité porozchodové období, kdy člověk neví, co sám se sebou, jak znovu začít, z čeho se poučit...

Historie kapitalocénu a možnosti znovustvoření

prof. Neutrino 28.06.2021

Vydavatelství Neklid přichází s obsáhlou studií o zrodu a strategiích „kapitalistické ekologie“ aneb jak si člověk dokázal zotročit člověka a zplundrovat ekosystém planety ve jménu mamonu.

Snivě i do hloubky (Susheela Raman)

Akana 26.06.2021

Její fúze západních písničkářských postupů s východními prvky nepůsobí ani trochu povrchně nebo podbízivě.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace