Články / Rozhovory

Body Count: Sračky pořád jedou

Body Count: Sračky pořád jedou

Martina Wes | Články / Rozhovory | 11.06.2015

Všichni lokální gangstaz a thrash metal headz vezměte si své zápisníky na rok 2015 a mačetou si do nich vyryjte jedno velké datum. 17. června do Prahy dorazí rap-metalová legenda v podobě kalifornské kapely Body Count v čele s frontmanem, ikonou gangsta rapu, hercem a textařem Ice-T. Je otázka, jestli mají gangstaz a thrash metal headz mačety i zápisníky nebo alespoň jednu z těch věcí, nicméně událost to je. A ještě větší by byla, kdyby Ice-T dával rozhovory, ale to on ne. Nicméně basák Vince Price a kytarista Ernie C taky nebyli špatná volba. Jeden mlčel jako dub, druhý pálil jako smrt.

Mixování hip hopu a hardcore je něco, co vzniklo už před dvaceti a více lety. Kde berete pořád nápady udržovat tenhle styl živý?
Obecně řečeno je hip hop hardcore jak hudebně, tak textově. Jestli chceš říct, že jsme crossoverová kapela nebo něco podobného, tak nejsme. Nic jako Limp Piškot, Shootyz Groove, Jay nebo Snoop s živou kapelou. Jsme prostě Body Count. Kapela, která zabíjí.

Jak velký posun cítíte v současné sestavě, co se týká nové tvorby a pódiové prezentace?
Nová sestava je zapálená pro věc a nedá se to srovnávat. Po koncertě mi řekni, jaký to bylo - vidět tuhle sestavu, vidět, co dovedem bez ohně a triků. Ale bylo by cool to aspoň jednou zkusit...někdy.

Čím jste byli na počátku kariéry inspirováni, jakými kapelami, ať už hrály rock, metal, punk nebo hardcore?
Promiň, ale nerozumím. My jsme punk rock.

Jak se díváte na stav dnešní hip-hop/hc/metal scény oproti době, kdy jste začínali?
Pro současný kapely a muzikanty je typická spousta nenávisti a závisti. Nenáviděj tě, když to zabalíš nebo začneš hrát s jinou kapelou. A taky internet dneska hraje velkou roli, nikdo nechodí na koncerty.

A když už teda někdo na vaše koncerty přijde, v jakém počtu je zastoupená mladá generace. Přijdou spíš znalci a pamětníci?
Wow, naši fanoušci jsou různě starý! Mámy s taťkama vezmou děcka na koncert a stávají se z nich fanoušci. Nebo jen neseženou hlídání? Ne, dělám si srandu. Věk fanoušků od devíti do šedesáti je krásná věc.

Vy jste byli vždycky silně politicky a svobodomyslně postavená kapela, kritizující například policejní brutalitu. Změnily se nebo posunuly Spojené státy od dob vašich hitů jako Cop Killer?
Podívej, tyhle sračky začaly v šedesátých a sedmdesátých letech, když byly jenom noviny, v osmdesátých a devadesátých letech k tomu přibyly lokální zprávy, po roce 2000 v novinách, v televizi, na počítači a všude jinde. Nejenom že to teď můžou lidi vidět na celým světě... Nic se nezměnilo, ty sračky se pořád dějí, noční můra pokračuje!

Info

Body Count (us) + City Lights
17. 6. 2015 19:00
Roxy, Praha

www.facebook.com/events/711457298932449/
www.bodycountband.com
www.roxy.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nela Klajbanová (LITR): Nechceme suplovat existující formáty

Jarmo Diehl 24.09.2021

Tradiční olomoucká událost nabízí to nejzajímavější ze světa nezávislé knižní tvorby a zaměřuje se na autorské a umělecké publikace a my se ptáme její šéfky.

Filip Kršiak (Elbe Dock): Ústí (do) Evropy

Viktor Palák 20.09.2021

Přijedou i Buchty, elita jódlování a tvůrci nejlepších domácích dokumentů. Rozhovor s ředitelem Filipem Kršiakem o cestě z velkoměsta do města – a do Evropy.

VickiKristinaBarcelona: Milujeme blešáky

Adéla Polka 17.09.2021

Skupina jako by se svým vzezřením přenášely při vystoupení do trochu jiné doby. Třicátá léta, New York, špinavé pajzly, vajgly a chlast. A Tom Waits.

Peter „Ryby“ Rybár: Pravý underground je charita

Richard Kutěj 07.09.2021

Jak funguje slovenský undergroundový label, kterému se daří držet krok se světem, jak vypadaly devadesátky na dark elektronické scéně? Nejen o tom je tento rozhovor.

Tomm Prochazka (Dirty Old Dogs): Umět nechat odejít to krásné

Jiří Přivřel 31.08.2021

O inspiracích a tvůrčím procesu, který vedl ke vzniku alba, jsme si povídali s frontmanem Tommem Prochazkou.

Filip Kubelka (Fraj): Absentuje tu tradícia navštevovať festival tohto typu

Jarmo Diehl 24.08.2021

Znáte slovenský region Gemer? Dobrá příležitost, jak ho poznat, se naskytne tento víkend, kdy se v Rimavské Sobotě odehraje festival Fraj.

February: Každá kapela si myslí, že je žánrově rozteklá

Michaela Šedinová 20.08.2021

Skupina February vydává své druhé album. Jejich hudba se pochopitelně vyvíjí – na nové desce si zkouší prvky math-rocku.

Pořadatelská: Pavel Trčka (Fujaré)

redakce 19.08.2021

Fujaré je dobrovolná občanská aktivita, Fujaré to baví, Fujaré se zajímá o svět, Fujaré nemá vlastní prostor, Fujaré je neziskovka.

Ivan Bierhanzl (Ostravské dny): Nejde o výdrž s dechem, ale sluchem

Jarmo Diehl 16.08.2021

Ostravské dny nejsou jistě tak masovou záležitostí, jako třeba Colours, ale jejich publikum je zasvěcené. O festivalu i dalších věcech promluvil Ivan Bierhanzl.

Milan Tesař (Radio Proglas): Naslouchat a reagovat

Michal Pařízek 02.08.2021

Centrum world music v Brně? Může být. S Milanem Tesařem o nové scéně Maratonu hudby, důležitosti hudebních cen i pozitivním efektu covidu na rádio.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace