Články / Profily/retro

The Bots – syrový teenage rock?

The Bots – syrový teenage rock?

Veronika Miksová | Články / Profily/retro | 03.07.2013

Asi každý teenager, obzvláště mužského pokolení, chce mít SVOU kapelu. Představte si, že po pár letech neskončíte u strejdy ve vysněné garáži, kde vás proklínají sousedi v okruhu tří kilometrů a největší fanynkou je babička, ale jako předkapela Yeah Yeah Yeahs nebo Blur. Ani jedna z představ se v případě černošského sourozeneckého dua Mikaiah a Anaian Leiových nevymyká skutečnosti. Možnost posoudit jejich talent budete mít zanedlouho třeba na Colours of Ostrava nebo slovenské Pohodě.

Když bylo Mikaiahovi patnáct a jeho bratrovi o dva roky méně, vydali debut Self-Titled Album u Paramountu. V něm bouřlivá směska jejich čínsko-karibských genů vybuchla v syrový koktejl punkrockového ražení, za který by se nemusely stydět ani Pistole. Hudební kritici je často přirovnávali k Black Keys, což pokulhává, protože znalí posluchači jistě doplní další insiprační zdroje, mj. Ramones, the xx, Kings of Leon či Bob Marley. Už si dovedete představit, jak Bots zní? Pořád ne? Tak si je přibližme ještě víc.

Kytarové vazbení hodné rockových veteránů a lehce mutující hlas staršího z dvojice. Za ním pak ďábelsky rychlé bicí Anaiana a už jsme pomalu doma. Vokál vás sice bude možná zpočátku jejich diskografie iritovat, což u někoho jistě vyvolá nepříjemné vzpomínky na Hanson Brothers a spol., s každým dalším rokem a singlem se ale zvyšuje jak vokální, tak instrumentální úroveň. Dnes jsou kluci o tři roky starší a je to znát. Věk se odrazil v melodiích a přechodech, které naostřili jako Sweeney Todd svoje břitvy, což dokáží ocenit zejména zkušení rockeři. Bots jsou zkrátka odkojení rockem a kombinovat školu s koncerty jim evidentně nedělá problém.

Jak už bylo zmíněno, mlaďoši mají na kontě jedenáctitrackový debut Self-Titled Album (2009), jehož nejbouřlivějšími vrcholy jsou bezesporu My Apparatus a I Like Your Style. Zaryté nu-punkery potěší také uječený cover Art Star (Yeah Yeah Yeahs) a baladisty dokonale melancholická Old Days. Přijde řada i na mix klasického amerického rock´n´rollu, hardcoreu a sedmdesátek, říznutý Pixies, Sex Pistols a Nirvanou. V dalších dvou letech pak Bots navázali dvěma singly, jež zdobí znamenité nápady. Kontrastní název prvního z nich Black & White Lights (2009) se odráží i ve struktuře a formě songů Notre Monde a No One Knows, kam se sourozenecká tvorba posunula. Třaskavý singl Ladies & Gentlemen (2011), kde už po mutování není ani stopy, zas vyvolává přání, aby jim fazóna vydržela i na připravovaném albu a letních festivalech. Vzhledem k jejich odhodlání účastnit se těch větších o nich nepochybně uslyšíme. A kdo nechce čekat na album, ať už balí stan na Colours nebo k sousedům na Slovensko.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Full Moon Stage 2019: The Kill Devil Hills

redakce 14.04.2019

Australský Divoký západ v Ostravě? The Kill Devil Hills představí na Full Moon Stage svou aktuální desku.

Full Moon Stage 2019: Holy Motors

redakce 12.04.2019

Čarovnou náladu a cinematické westernové motivy násobí mohutný zvuk tří kytar, zkreslený spoustou efektů a reverbu.

Full Moon Stage 2019: Uniform

redakce 11.04.2019

O nejtvrdší koncert letošního festivalového programu, jak Full Moon Stage, tak celých Colours, se postarají američtí Uniform.

Full Moon Stage 2019: Bo Ningen

redakce 10.04.2019

Čtyři Japonci a létající kytary? Bo Ningen a jeden z vrcholů Colours of Ostrava? Na Full Moon Stage zcela nepochybně.

Full Moon Stage 2019: Tęskno

redakce 09.04.2019

Fascinace jak komorní hudbou, tak skandinávským popem? Polský projekt Tęskno druhým jménem pro Full Moon Stage na Colours.

Full Moon Stage 2019: Shilpa Ray

waghiss666 08.04.2019

Energická zpěvačka s nakřáplým hlasem, který vám roztrhne srdce v půli. Shilpa Ray prvním jménem Full Moon Stage na Colours.

Full Moon Stage 2018: kompletní line-up

redakce 25.04.2018

Všechny odstíny i stíny na letošní Full Moon Stage. Kromě ohlášených jmen se můžete těšit na Modré hory, Bilow, Jaro a další.

Full Moon Stage 2018: Jane Weaver

redakce 24.04.2018

Hutné klávesové plochy, klasické sci-fi a obskurní soundtrack. Dalším jménem pro letošní Full Moon Stage je Jane Weaver.

Full Moon Stage 2018: Trupa Trupa

redakce 23.04.2018

Osobitý mix punku, psychedelie, popu nebo noiseu. Třetím jménem na menu letošní Full Moon Stage bude polská formace Trupa Trupa.

Full Moon Stage 2018: King Khan & The Shrines

redakce 20.04.2018

King Khan je virtuálním dítětem Jamese Browna a Iggyho Popa. Od druhého jména na soupisce Full Moon Stage můžete čekat cokoliv.