Články / Profily

The Bots – syrový teenage rock?

The Bots – syrový teenage rock?

Veronika Miksová | Články / Profily | 03.07.2013

Asi každý teenager, obzvláště mužského pokolení, chce mít SVOU kapelu. Představte si, že po pár letech neskončíte u strejdy ve vysněné garáži, kde vás proklínají sousedi v okruhu tří kilometrů a největší fanynkou je babička, ale jako předkapela Yeah Yeah Yeahs nebo Blur. Ani jedna z představ se v případě černošského sourozeneckého dua Mikaiah a Anaian Leiových nevymyká skutečnosti. Možnost posoudit jejich talent budete mít zanedlouho třeba na Colours of Ostrava nebo slovenské Pohodě.

Když bylo Mikaiahovi patnáct a jeho bratrovi o dva roky méně, vydali debut Self-Titled Album u Paramountu. V něm bouřlivá směska jejich čínsko-karibských genů vybuchla v syrový koktejl punkrockového ražení, za který by se nemusely stydět ani Pistole. Hudební kritici je často přirovnávali k Black Keys, což pokulhává, protože znalí posluchači jistě doplní další insiprační zdroje, mj. Ramones, the xx, Kings of Leon či Bob Marley. Už si dovedete představit, jak Bots zní? Pořád ne? Tak si je přibližme ještě víc.

Kytarové vazbení hodné rockových veteránů a lehce mutující hlas staršího z dvojice. Za ním pak ďábelsky rychlé bicí Anaiana a už jsme pomalu doma. Vokál vás sice bude možná zpočátku jejich diskografie iritovat, což u někoho jistě vyvolá nepříjemné vzpomínky na Hanson Brothers a spol., s každým dalším rokem a singlem se ale zvyšuje jak vokální, tak instrumentální úroveň. Dnes jsou kluci o tři roky starší a je to znát. Věk se odrazil v melodiích a přechodech, které naostřili jako Sweeney Todd svoje břitvy, což dokáží ocenit zejména zkušení rockeři. Bots jsou zkrátka odkojení rockem a kombinovat školu s koncerty jim evidentně nedělá problém.

Jak už bylo zmíněno, mlaďoši mají na kontě jedenáctitrackový debut Self-Titled Album (2009), jehož nejbouřlivějšími vrcholy jsou bezesporu My Apparatus a I Like Your Style. Zaryté nu-punkery potěší také uječený cover Art Star (Yeah Yeah Yeahs) a baladisty dokonale melancholická Old Days. Přijde řada i na mix klasického amerického rock´n´rollu, hardcoreu a sedmdesátek, říznutý Pixies, Sex Pistols a Nirvanou. V dalších dvou letech pak Bots navázali dvěma singly, jež zdobí znamenité nápady. Kontrastní název prvního z nich Black & White Lights (2009) se odráží i ve struktuře a formě songů Notre Monde a No One Knows, kam se sourozenecká tvorba posunula. Třaskavý singl Ladies & Gentlemen (2011), kde už po mutování není ani stopy, zas vyvolává přání, aby jim fazóna vydržela i na připravovaném albu a letních festivalech. Vzhledem k jejich odhodlání účastnit se těch větších o nich nepochybně uslyšíme. A kdo nechce čekat na album, ať už balí stan na Colours nebo k sousedům na Slovensko.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Slast digitálního purismu (Raster((Noton))

Karel Veselý 21.09.2021

Jedno z nejdůležitějších vydavatelství pro experimentální elektroniku posledního čtvrtstoletí oslaví své narozeniny na letošním festivalu Lunchmeat.

Liraz aneb retropop s příčinou

Jiří Moravčík 12.07.2021

Zatímco v izraelském seriálu Tehran hraje zpěvačka Liraz Charhi agentku Mossadu, na pop-rockovém albu Zan dokazuje, jak napínavé může být tajné natáčení s íránskými hudebníky.

Nejlepší texty Full Moonu 2020: Co je to dneska videoklip? (Na vlastní oči: David Kořínek)

Karel Veselý 07.01.2021

David Kořínek (Rafani) současnou hudbu sleduje se stejným zájmem jako umění a to mu dává šanci oba světy, které se v mnohém ovlivňují, zodpovědně srovnávat.

Nejlepší texty Full Moonu 2020: Z okraje společnosti do kulturního kánonu (Grime)

Jakub Šíma 07.01.2021

Prošel cestu, na které dokázal dát hlas lidem z okraje společnosti, aktivizoval je a nabídnul vzory, s kterými se mohli ztotožnit. Grime.

Nejlepší texty Full Moonu 2020: Buď řeznickej pes (Michael's Uncle)

mxm 06.01.2021

Někdy v jednadevadesátém kdosi zazvonil za dveřmi v paneláku uprostřed hornického sídliště... Maxim týrá paměť v rubrice Kult. Michael’s Uncle.

Full Moon Stage 2021: The Membranes

redakce 06.12.2020

Comebacky jsou módou i prokletím posledních let. Jeden takový budeme mít na Full Moon stage na Colours. A bude to nejvíc.

Full Moon Stage 2021: The Sweet Release Of Death

redakce 05.12.2020

Strhující koláž, křišťálově čisté melodie i výbuchy surového hluku. Máte rádi Sonic Youth?

Full Moon Stage 2021: Lonker See

redakce 04.12.2020

Lonker See si zakládají na neustálém překvapování posluchačů i sama sebe, své dobrodružné kompozice staví na improvizovaných základech. Vyzkoušíme na nadcházející Full Moon Stage.

Full Moon Stage 2021: I Like Trains

redakce 03.12.2020

Neúnavný taneční beat a angažované a buřičské texty, to je čtvrtá kapela naší Full Moon Stage.

Full Moon Stage 2021: Repetitor

redakce 02.12.2020

Radost z hluku. Srbská formace Repetitor představuje to nejlepší z bělehradské alternativní rockové scény.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace