Články / Reporty

Brutal Assault 2017: v oku bouře

Brutal Assault 2017: v oku bouře

ScreamJay | Články / Reporty | 16.08.2017

"Na zahrádce nihilismu narkoticky voní květ, přívrženci okultismu chodějí sem přivonět. Okultisto, nihilisto, vracejte nám konve na místo," zpívaj Master's Hammer. Tu konev někdo převrhnul přímo na Jaroměř, takže už ve čtyři ráno waterboarding do ksichtu. Stan nevydržel, my to vydržíme. Těžkopádnej slalom mezi provazy deště, důvěrný chvíle s neznámou Polkou pod jediným přístřeškem široko daleko. Chceš si spravit náladu hezkou holkou v bolerku a na Infected Rain, překvapivě, další rain. Spousta barevnejch copánků, vystoupení s přehledem i jistou pokorou. Technici Aversions Crown mění místo v programu s tuzemskou hardcorovkou Skywalker. "Jdem tančit a chovat se jako debilové," zní ze stejdže. Hovna, chcaní, sraní, zpívej, pokud znáš ty texty. Není to grind, ale je to ještě pořád sranda.

Začátek setu Wolfheart provází etuda mladýho metalovýho páru. On háže urputný pózy s vyplazeným jazykem a paroháčema, holka trpělivě fotí: "Tak co, zlato, jakej sem byl?" kouká se na náhledovky. "Mmm, nebyl sem dobrej, tak znova!" Klišé do rodinnýho alba, týpek, co vybrakoval železářství, melodický death o dvou hlasech a jednom roztleskávači s basou. Když si chceš osušit pleš, dej tam akustickou mezihru. Celkově to má říz, ale možná bych na jejich místě raděj viděl krajany Diablo. Crowbar s jistotou. Silácký sludge, hardcorovej základ a roky jako charismatickej přívažek. High Rate Extinction, Self-Inflicted v rychlým sledu, sázka na svižnější songy, vražedná hlasitost, králík v růžových elasťákách i dezorientovaný včely. Koření je tu daný, zacházejte s ním podle chuti, dokud to snesete.

fotogalerie z festivalu hledejte tady

Jakkoliv působí programový označení post death metal směšně, pro Ulcerate (stejně jako pro takovou Gojiru) je vlastně více než příznačný. U Novozélanďanů v tom extrémním slova smyslu. Nenápadná kapela s nápadně vypiplaným repertoárem, která dalece přerostla malej píseček vedlejší stage. Příště klidně ve velkém, po půlnoci a pak: "Dobrý večer, můžu tady někde chcípnout?!" Masa kopáků, sólo na činel, desetiminutová Shrines of Paralysis a naprosto epický defilé s příchodem té nejmohutnější bouře celýho dne. Výpadek proudu po celým městě, boj o trůny, kterej se mění v boj o volnou židli v press centru. Očekávání? Igorrr je magor a to se ví. Assault potřebuje breakcore, mosh s heligonkou, operu i lidojedy. Opět plnej dům, občas mě serou nekteří kuřáci, ten na levoboku má snad půlmetrový žváro, napravo s velbloudem a slamák přede mnou temuje klasickou dýmku. Vyuzenej. Senzační breakcore dubstepový finále, nad hlavama nafukovací krokodýl a nekonečný ovace.

Wrekmeister Harmonies? Hlubokej ponor, nízkej průlet, kázání, který bere tam, kam se Boris nedostali. Japonci nás drželi pod krkem, Američané jen zastínili dlaní obličej a tiše zašeptali skoč! "Máte rádi déšť?" zeptá se J.R. Robinson škodolibě. Minutu po minutě je mi víc a víc jasný, že by Nick Cave měl jednou nahrát doomovou desku. Ostatně J.R. stejně vypadá tak trochu jako Warren Ellis. Frivolní gesta, hájemství zavřených očí, bolavě pravdivá mše, hvězdy na nebi a noc za nehtama. Před rokem mě ve stejný čas a na stejným místě naporcovali Mono, letos patří nejsilnější prožitek právě Wrekmeisterům. Carcass suverénně diktují tempo, čekám na Electric Wizard. Jo, po tom všem to bude až druhej nejlepší doom večera. Time to Die v záklonu, holka, co v přítmí tančí hula hop, Clayton Burgess v džísce s Ozzákem a největší koncentrace marihuanovýho kouře na metr čtvereční. Se vší tou tíhou ve stavu beztíže, nejbarevnější světelná show a Clawfinger už jen jako kolotočářskou jednohubku před spaním. Hej, všimli jste si, že jsou ty hlavní pódia do kopce?

Info

Brutal Assault 22
9. - 12. 8. 2017, Pevnost Josefov, Jaroměř

foto © su

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Na Bojišti lítá pohoda (Obscene Extreme 2021)

Radka Bednarzová 19.07.2021

Freak festival, něco blití, naháčů a vůkolní přírody, a hlavně smrtící dávka hudby. Vděčně a s pokorou.

Fitko pod věží (Hotspot)

Veronika Mrázková 17.07.2021

Kde začít? Děsivou bouřkou, scénou v koksárenské baterii, králem diskoték nebo rovnou hlavní hvězdou Axelem Thesleffem? Ten večer měl všechno.

24 hodín (Pohoda on the Ground)

Richard Michalik 11.07.2021

Nevadí nám ani 37 stupňov a takmer žiadny tieň poskytujúci úkryt. Hlavné je, že sme na Pohode. Minulý pandemický rok niečo nemožné. Tentokrát možné len na 24 hodín.

Hradby Samoty: Prímajúci ostrov divnohudby

Lucia Banáková 05.07.2021

Desiaty ročník Hradieb Samoty pomaly, ale isto započal festivalovú sezónu.

Jiné hlasy, jiné (lázeňské) pokoje aneb Luhovaný Vincent

cyril kosak 01.07.2021

O létajících střechách, technických službách, lázeňském programu a Luhovaném Vincentovi, který nutí prožívat město jinak. Nově. O nejzajímavějších festivalu široko daleko.

Odhozené masky (Katarzia)

Michal Pařízek 25.06.2021

Katarzia křest svého Celibátu přesouvala na několikrát a bolestivě, nakonec ani ohledně finálního termínu nebylo nic jednoduché.

Pivo a zmrzlina aneb Krákor 2021

Adéla Polka 22.06.2021

Jestli je v celém okolí Brna úmorné vedro, tady je příjemný chládek, a když se člověk odpoledne zaposlouchá do potůčku, který střídmě teče za strany výčepu...

Nikdy to nikomu neřeknu: tandemová instalace v Galerii Průchod

Minka Dočkalová 01.05.2021

Autoři výstavy jsou partnery a v nově připravené výstavě se rozhodli zúročit svou zkušenost se závažnými zdravotními problémy v dětství.

Pouliční umění na krabicích od pizzy (Jan Vykypěl, Galerie Průchod)

Minka Dočkalová 02.04.2021

Součástí výstavy je kolekce pomalovaných obalů od pizzy. Využití odpadního materiálu ilustruje Vykypělův obvyklý způsob práce, jejíž jádro tkví v procesu tvorby.

Festival na dosah myši - SXSW 2021

David Čajčík, Michal Pařízek, su 25.03.2021

Jaké to je dívat se čtyři dny po nocích na kapely, filmy a moudré diskuze? Přinášíme report z online festivalu SXSW.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace