Články / Sloupky/Blogy

Buď promotérkou na Flédě, část 1: Aftermath

Buď promotérkou na Flédě, část 1: Aftermath

apx | Články / Sloupky/Blogy | 26.04.2015

Věříte v rovnováhu? Že když je něco strašně super, něco jinýho hned vedle je strašně na hovno? Štěstí ve hře, smůla v lásce? Že košili vám David Eugene Edwards věnuje, až když vám shoří vaše nejoblíbenější tričko? Tenhle blog měl být, po delší době, běžným zákulisním plkáním, chlast, kurvy, chlebíčky jako vždycky, ale nakonec je z toho samostatná kapitola, navazující na větu ze smlouvy "Uživatel je povinen chránit dobrou pověst Klubu Fléda", která se na provozního a personál naštěstí nevztahuje.

Spousta lidí by mi asi řekla (a někteří to v podobným duchu napsali), že se na to mám vykašlat a že to za to nestojí. Dovolím si nesouhlasit. Vzhledem k aktuálnímu shitstormu, který navíc jen tak neskončí, je tohle jediná satisfakce, které se mi od klubu (sic!) dostane. Jistou zábavnou a poučnou rovinu ale nepopírám.

Čili promotérkou na Flédě. Na event jsem po akci napostovala mj. poznámku, že Fléda by si "především měla pořídit kávovar pro kapely", na což mi šéf klubu Lukáš Stara napsal: "Co me vadi, ze z tvyho jednani mam, bez urazky, pocit, ze sme vse posrali, protože tam nebyl kavovar:). Toz zase stve me." Jestli existuje poslední kapka, tohle byla ona.

Komentář [v hranatých závorkách].From: apx
Sent: Thursday, April 23, 2015 11:20 PM
To: Lukas; k.y.e.o. hq
Cc: 'Ondřej Bača'; Ondrej Sturma; Michal Parizek
Subject: wovenhand aftermath II.

[...] Chci uzavřít naši skrznaskrz nešťastnou spolupráci komentářem k službám klubu. Zvažovala jsem, jestli to vzhledem k situaci taky nenechat plavat, ale zdá se, že feedback od náročnějšího promotéra potřebujete, abychom se nebavili o kávovaru a neuzavírali věty emotikonama. Není nutný reagovat, vím, že na to nemáte sílu/náladu/nic. A ano, už je to jedno. Michal a Ondřejové v kopii.

Kávovar, ok. To je čirej diletantismus. Za ten jsem draze, doslova i obrazně, zaplatila. Pojďme dál.

[To make a short story long. Pokud jste sedmičlenná kapela, která nocuje měsíc v nightlineru, oceníte v den koncertu jen dvě věci: sprchu a kafe. Na můj ranní dotaz, kde je kávovar, Ondřej Bača zamumlal něco na způsob, že je rozbitý - moc jsem nerozuměla - a zpoza dveří do dimenze X vytáhl špinavou olezlou mašinku na tzv. pody. Jeden pod, zřejmě z roku 1995, byl zaschlý v páce přístroje. Ondřej našel další dva někde ve skladu. Dva pody jsou, ano, dvě kafe. Modlila jsem se, ať kapela zaspí. Bylo mi doporučeno, abych se po podech poohlídla v nedalekém Albertu a v kavárně, ale že jinak někdo skočí do Makra. Po zcela zbytečné anabázi se skutečně jelo do Makra a trvalo to jen asi dvě hodiny. Přičemž borec koupil jednu krabici, kde bylo 18 podů. To bych ten den vypila sama za půl hodiny. Co čert nechtěl, za půl hodiny psal nervózní manažer kapely, jestli bych mohla doplnit kafe. Haha! Psala jsem Ondřejovi, třikrát, načež mi odpověděl, že OK a že za dvě hodiny to tam bude. Borec přijel kolem třetí s jednou krabicí s tím, že pody jsou vyprodané. V mezičase jsem pro kafe chodila vedle do trafiky. Odpovídalo ceně 22 Kč. Děsila jsem se večera. Svědkyně neštěstí, kámoška Jitka, se nabídla, že z kanclu půjčí normální kávovar. Mlel kafe!!! Bylo highlightem večera. Všichni žili šťastně až do smrti.]

Komunikace byla strašlivá od začátku. O tom, kdy jsem dostala do ruky smlouvu a finální náklady, nemluvě (ty zmíněné nejvyšší možné, jaképak počítání světel, že). Něco jsme si už vyříkali, jasně, ale byl to velmi trapný a zbytečný moment. Až do dne koncertu se nic nezměnilo. Držela jsem zobák, další přesun by byl problém (přestože rozumná nabídka byla), ale u agenta bych si už zřejmě neškrtla a hlavně, nijak bych si neulehčila, ani nepomohla. Takže jsem si jen tak pro sebe skřípala zubama. Co mi zbývalo.

Příklad. Flašku skotské mi nikdo nepotvrdil, resp. nějaký Laďa napsal orientační cenu po týdnu od chvíle, kdy jsem o ty informace (a jiné důležité) prosila. To už byla láhev koupená, takže když ji někdo od vás vítězoslavně postavil v pondělí ráno v backstagi na stůl, trochu mě to překvapilo. A takhle to u vás chodí: odepíšete po týdnu, nepotvrdíte nic, polovinu proseb/otázek ignorujete. Podobně zajebanejch mejlů můžu přeposlat deset. Nikdo mi nenapíše, že pokud chci - vlastního - DJe, bude mě PA stát další extra litr navíc. Proč? Psala jsem to v předstihu, žádná reakce. Ivoš si mě zkásl po koncertě a ještě si pohonil triko, jakou jsem dostala slevu, protože to "ukecal". Totální kocourkov.

V den koncertu mi volal člověk, že si chtěl koupit lístek, a u vás mu bylo řečeno, že je to vyprodané. Říkali jste zájemcům o lístky, že je to vyprodané? WTF? "Plakáty v klubu normálně nelepíme" (tak proč mi doprdele Ondřej řekl, ať jich přivezu dvacet??), "předprodeje neděláme". V den koncertu jste sdíleli event Luno, video "coloradský poltergeist Wovenhand a jeho kombinace neofolku, alternative country, post-rocku, punku, industrialu a folkrocku" (WTF?) a ani ne půl hodiny nato jste to zabili "Hokejem na Flédě". WTF? Skroluju dolů a nevidím, nevidím nic, týdny, ani fň. Plakáty v hale jsem lepila v pátek.

[Mejl od Ondřeje z 5. února: "Ahoj, OSA nijak paušálně neřešíme, tak to musíte sami, my normálně nahlásíme průměrnou cenu vstupenky a počet prodaných. Předprodej u nás už neděláme. Nejvíc prodáváme Sms ticket, goout, Ticketportal a Indies na Poštovské. Nechápu jak by jste si představovali podmínky, teď to máte za náklady, nemáme na tom ani korunu, navíc jde za náma energie, úklid, poměrný nájem klubu atd. Možná se zeptej Adama Pitrochy jaký by jste dostali podmínky v Sonu." a od Lukáše: "Předprodeje – opravdu nechápu smysl 'exkluzivní ředprodej online' – znám náchylnost Prahy ke Go outu, ano jsou šikovní, pokud chceš prodávat jen tam, zachovat k nim loajalitu a prodat méně vstupenek, prodávej jen tam. Z vlastní zkušenosti ti radím kombinaci sms ticket, go out a portal – čím více míst a možností, tím lepší prodej přece logicky, ale je to tvoje volba. My prodáváme všude a můžu ti říct, že tady jasně vede SMS ticket. Go out a portal jsou sice zajimavé, ale podružné. Nevím, lidi jsou tady tak asi naučení. Kamenný předprodej – můžeme ti nasadit do Indies. Dodáš nám lístky? Nebo je máme vytisknout a dát je tam? V jakém počtu? Za kolik atd? – cena za náš čas 500 Kč, lístek za 0 kč." Moje reakce byla, že si to pořeším sama, což se stalo. V Indies se prodalo 99, SMS Ticket 24, Goout 271.]

Backstage. Z ručníků jsem vyklepávala prach, seriózně. Ubrusy? Nemáte. Ok, nevadí, oboje jsem šla koupit. Šest hrnků na kafe a pár olezlých lžiček. Sklenice, talíře, příbory? Kde? (Všechno bylo v rideru, na všechno jsem se ptala dopředu, všechno jsem připomínala před akcí, bylo to dokonce v příloze smlouvy.) Špinavá malá konvice s rozbitým zapínáním. V druhé backstagi se netopilo a byla mi milostivě otevřena po třech urgencích kolem poledne. Aby kapela mohla být na internetu, vytvářela jsem mobilem celej večer hotspot.

Z legrace jsem se při podpisu smlouvy po akci zeptala, jestli když chcete 10% po brejku, budete se stejnýma procentama podílet na provaru. Věděla jsem, že ne, taktně jsme o tom mlčeli, ale udělala jsem to jenom proto, abych viděla, jaký Ivoš udělá obličej. Jako když sníš kyselou okurku, zrovna když ve zprávach ukážou full frontal popravy v Iráku. Udělal ho. Přišlo mi to fakt legrační. Koncert se povedl, 447 lidí je sukces, jakkoliv nemálo zadotujeme, protože OSA. Kapela byla skvělá - i v souvislosti s tím, že mi den před koncertem shořely všechny věci. Bylo příjemný vidět, že na tom někomu záleží. Ptali se, proč jsem koncert nezrušila. Zvláštní, to mě nenapadlo.

Za cenu, kterou jsem vám zaplatila, bych měla jakejkoliv klub v Praze (vyjma Archy), včetně kvalitního PA, světel, zvukaře, crew, proma i předprodeje. A paušálu za OSA. Některý bych měla i dvakrát a Kobzovic i třikrát. A v každým klubu švihaj jak švýcarský hodinky, přestože mají akce/koncerty každej den, a na konci děkujou, protože jim promotér dělá zajímavej program, dostane jim na bar lidi a o všechno se postará, takže si můžou celý den dělat svý věci a večer si odskočit na koncert. A nevymlouvejte se na to, že něco děláte blbě/nestíháte/nemáte lidi (jak jsi mi vysvětloval do telefonu). To není argument. Já se kapele taky nevymlouvám na vás. Veškerý vaše lapsy jsou MOJE lapsy. JÁ kapele garantuju jak prachy, tak rider. Smluvně. Takže podivování se, že "pořád něco chci", není na místě.

J.

[Aby to nezapadlo, viděla jsem samozřejmě i horší backstage. Ondřej Kobza nemá zrovna diplom z architektury, v Matrixu to vypadalo jako v mrazáku jatek, což je legrační, protože to skutečně byl mrazák jatek, možná si pamatujete kobku ve starým Chapeau Rouge. Taky nemůžu říct, že bych vycházela s každým. Suchoš, zvukař Podniku, mě posledně tak vytočil, že jsem celou riderovou komunikaci s ním přehodila na Mládka, tourmanažera Russian Circles. A když jsem se v den koncertu zeptala, Mládě, pořešili jste ty chybějící mikrofony?, odpověděl, Nóó, já jsem se na to vysral. Takže LOL. Jenže Mládek je šéf a kapela o něm skládá písničky, takže bylo úplně jedno, jestli přijedou a budou hrát na zesák magnetofonu ze sklepa. Zvuk koncertu dälek, taky v Podniku, mají pod palcem /-\, a mám zhruba toto info: "V Podniku sranda, Suchos psal ze a) ten den hraje s kapelou v klubo a za b) bude cast apce na Cinemaroyal, nonetheless mi tvrdi, ze 'ono to vsechno vzdycinky nejak vyjde.'" / "Ne ze by me tim upe uklidnil, je dnes mimo praci, nezveda mi tele a zatim neodpovedel nejakyma detailama, zitra ho vyhrotim, jak to teda bude." / "Suchoš se stále nedostal ke kompu aby to poslal :(" Normálně tady sedím, čtu to a slzím. Ale ono to všechno vždycinky nějak vyjde. A kromě toho, Suchomel má opravdu kvalitní custom PA. Nemůžu si stěžovat ani popel. Tak snad tam pro dälek nějaký bude.]Subject: RE: wovenhand aftermath II.
Date: Fri, 24 Apr 2015 09:38:05 +0200
From: Lukas Stara (Fleda) To: 'apx', 'k.y.e.o. hq'
CC: 'Ondřej Bača', 'Ondrej Sturma', 'Michal Parizek', 'Živan Novotný', 'Ladislav Veleba', 'Premysl Stepanek - Indies Scope', 'Veronika Duchoňová', 'Kozumplík Martin', levelb@fleda.cz

Teď si budu trošku protiřečit s tím, co jsem napsal v tomhle mailu 21.4., ale čeho je moc, toho je příliš. Kupám hnoje, které na nás opakovaně kydáš, se dá jen těžko bránit. Ale jsou situace jako tato a tvůj nehorázný lživý mail nejde jen tak přejít. Všechny, které jsi dala do kopie a které znám jen podle jména zdravím. Nepychybně jim je má odpověď ukradená, neznáme se, ale zkusím to za nás nějak slušně shrnout. Moji odpověď posílám také lidem, jejichž jméno si dole bereš do úst, aby měli možnost pochopit s kým měli tu čest a jestli je pravda to co píšeš. Přikládám také Martina, protože už mám dost očerňování našeho podniku, které se k němu jistě donese.

Tak zaprvé, tahle komunikace začala proto, abychom se potkali den po koncertu, protože večer v den koncertu jsem musel likvidovat následky požáru, byl jsem špinavej jako prase a pěkně mě štvalo, že nemůžu jít na koncert, na kterej jsem se dlouho těšil. Což si mi nezapomněla připomenout když jsem slezl z půdy, abych se v klubu radši neukazoval, jelikož bych ho dostatečně nereprezentoval…děkuji za tvou všímavost, i bez ní jsem se na to necítil.

[Nejsem si jistá, o čem je řeč, ale zpětně jsem se omluvila. V noci proběhlo krátký extempore, kdy po mně Lukáš chtěl - skrze manažera Ivoše -, abych mu nechala podepsat tři plakáty a vinyl, což jsem odmítla, jelikož vím, že Wovenhand autogramiády nesnáší a sama jsem sbírala odvahu, aby mi David podepsal ohořelou knížku Black of the Ink. Ale podepsal! Vypadá to jako Kniha mrtvých s věnováním od samotného Lucifera. Ale i veřejná autogramiáda nakonec proběhla a Ivoš všechno nechal podepsat. Konec dobrý, brekeke.]

Ke kávovaru – dostala jsi jej, barman jel nakupovat 2x pody do Makra, viz příloha, cestu ti nikdo neúčtoval. Presovač, který je normálně na Bárečku, je v opravě. Z podů se dělá catering všech festivalů a jsou jím vybavené všechny backstage po republice a jak si sama řekla, kafe bylo dobrý. To vše ti je zřejmě málo. Jak si se o to prosimtě postarala ty? Co lžeš? Pojďme dál. Ondřeje jsem málem zabil, když jsem zjistil, že ti dal klíče od klubu, aby si tam mohla operovat v době, kdy má být klub pod zámkem a kódem v neděli. To svědčí o tom, jak ti produkční „nechtěl“ vycházet vstříc. Co podělal od začátku, že neodpovídal včas na desítky mailů, kterými si ho/nás zahrnovala neustále. Proto vznikla řada šumů. Bohužel.

[Klíč mi půjčili, abych mohla v neděli ráno vytáhnout kapele kabel k napájení autobusu. Manažer kapely ho pak používal na uzamčení backstage. Vtipný je, a nikdo na to zatím nepřišel, že si ho odvezl s sebou. Pošle ho přímo Flédě a já mezitím vymyslím, co říct, až tam dorazí. Asi neřeknu nic.]

Smlouva, náklady, nájem – uvedu to na pravou míru. Pořád opakuješ jak se bráníme, co všechno ti neříkáme a naopak říkáme pořád dokola, když tě to nezajímá, nadruhou stranu na nás pořád útočíš a všechno dokolečka opakuješ sama. Naposledy říkám, ty jsi neplatila ŽÁDNŹ NÁJEM. Klub si měla zdarma. Platila jsi pouze služby, které sis objednala dle rideru a to ne ani všechny, zlob se na kapelu, tzn zvuk, zvukaře, osvětlovače, osvětlení, ochranku, zábor a catering. Ti tě stali ty peníze. Nic jiného si neplatila. Nájem byl NULA, nebo případně 10% ze zisku, ale nad break si se nedostala. Sleva z nuly, kterou máš sjednávat s jednatelem – se mnou, nebo produkčním – Ondřejem, nejde dát. Proč sis nás teda vybrala, když na nás neustále útočíš a pořád mi to opakuješ dokola jako mantru???!!! Proč u nás děláš koncert, když mi neustále se svou hrdou drzostí a nepochybností ve své promotérské schopnosti opakuješ, že bys to jinde měla dvakrát třikrát levnější? Tak si to tam měla udělat! My se tě o to neprosili. Nás nařkneš z toho, že neustále něco omlouváme, že se vymlouváme že toho máme hodně, že věci opakujeme dokola že tě to nezajímá ať makáme, ve skutečnosti ale děláš přesně tohle Ty sama! Proš zkoušíš nočního manažera na slevu, byť je z nuly? Zřejmě to svědčí o tvé profesionalitě. Mohla si se zeptat rovnou barmana, nebo uklizečky. Ten noční manžer Ivoš viděl smlouvu poprvé večer v den koncertu, on ji nepotřebuje znát dopředu, tohle není jeho práce. Tak proč to dole píšeš a očerňuješ nás a komentuješ to „kyselýma okurkama“ apod.?

[Je fakt, že jsem se mohla na cokoliv zeptat barmana nebo uklizečky.]

Laphroaig whiskey – NELŽI! V neděli po požáru v poledne jsme se bavili na pavlači jak s Laďou (o kterém píšeš – „nějaký Laďa se mi po týdnu ozval“), tak s barmanem, který ti ráno měl asistovat a asistoval o tom, že tam flaška samozřejmě bude a jestli ji nechcou už teď do města do náhradního ubytování. Říkala jsi, že to je v pořádku, že zítra stačí. Jak můžeš takhle bezostyšně lhát? Třepala si se jako osika a jediné co tě zajímalo byl shořelý telefon kamarádů z Go outu a tvůj disk. Na to jsem ti řekl, že ti samozřejmě napíšu co potřebuješ, tak proč na nás střílíš takovou kadencí SVINSTVA, že s tebou „vyjebáváme“ (v dalším mně adresovaném mailu který ostatní nemají v kopii) apod??!!

[Reakce: "K whisky. 17. dubna (týden poté, co jsem o to info prosila) mi přišel tento mejl: 'Na skladu mame Laphroiaig 10 y.o. rozdíl mezi touhle jako zakladní a select reserve je asi 80 korun, a cena desetileté je 935,- kacek. Vybavení : máme kávovar a konvici , sklo a porcelán( talíře), a příbory jsou kovový......' Bylo to v době, kdy už jsem měla láhev koupenou, takže jsem nereagovala (= nic nepotvrdila). V mejlu chyběly další informace (pominu, že uvedené nebyly úplné, resp. nebyla to pravda) a kompletní předchozí komunikace, neměla jsem čas ani chuť to dohledávat. Matně si vybavuju, že se mě na pavlači bezprostředně po požáru někdo zeptal, jestli chce kapela "flašku do města" nebo něco podobně absurdního, ale nevěnovala jsem tomu pozornost, z pochopitelných důvodů. Popravdě řečeno si na to ani moc nepamatuju, byla jsem v šoku a neměla jsem tušení, o co všechno jsem v té chvíli při požáru přišla. Pokud mi budeš vyčítat, že jsem se 'třepala jako osika', prosím o redefinici termínu neomalenost a hulvátství."]

WIFI – v celém klubu dole běží. Proč jsi se nezeptala? Jediný výpadek mohl být způsobený rozvodem, který jde přes 3 NP, kde musel revizák kvůli požáru vyhodit jističe. To je snad pochopitelné.

[Ptala jsem se Ondřeje, který řekl, že v kanclu to taky padá a že to může být provider. Pak odešel domů.]

Plakáty – chtěli jsme ti vyjít vstříc a vylepit to i přes to, že v klubu normálně nelepíme – bordel na stěnách z lepek apod…chtěli jsme ti prostě vyjít vstříc. A ty nám to vmeteš do ksichtu. NELŽI že jsi to lepila pouze v pátek před koncertem. Kontroloval jsem to před tím a lepilo se to. Každopádně vždycky když je akce v klubu, tak ti lidi nebo potom uklizečky strhávají a následně se to obnovuje, tak nás laskavě křivě NEOSOČUJ. Je to brutální atak z tvé strany jako v mnoha dalších případech, kterému se jen těžko brání.

Lístky, vyprodanost apod – věříš lidem, které neznáš a volají ti, místo aby ses snažila spolupracovat s námi – JASNĚ jsem ti řekl, kam máš dát lístky do předprodejů, že ti j tam můžeme dát, kde to je nejlepší apod. GARANTUJI ti, že kdybys to dala do SMS ticket, máš tam o sto lidí víc. Neposlechla si, chtěla jsi být hrdá profesionálka a držet s předprodejem, který v Brně tak nejde jako v Praze, tvoje chyba! Škodíš si sama. Místo toho jsi to dala do obchodu s deskama, kde na to není nikdo zvyklej a do GO Out, který v Brně nejde tak jako SMS Ticket. Že ti huba neupadne nyní tvrdit, že jsem ti nenabízel, že se ti o předprodej POSTARÁME – ODMÍTLA JSI tak co zase lžeš?! O všech předprodejích i tak jsem ti radil. Můžu doložit v mailech.

Do kanceláře lidi volali a my je ujišťovali, že koncert vyprodaný není. Lidi z kanclu to potvrdí. Volali i k nám proto, že v některým předprodeji došly lístky. Tvoje chyba. Takto vzniká fáma dost často. Laskavě si nech své „WTF“ u všeho a vyprošuji si, aby ses s náma takto bavila! My jim nic takového neřekli, nejsme blbí. To jsi tak hloupá, že si myslíš, že nechceme lidi v klubu? To snad nemyslíš vážně?! S těmito fámami sami vždy zápasíme. Tvoje hulvátství a napadení nás na základě telefonátu cizí osoby mě zaráží.

PR – Přemku, Veroniko můžete se prosím vyjádřit, tahle slečna nás bezostyšně uráží a rozhlašuje o nás lživé informace (Veronika je nyní v Řecku, vrátí se v pondělí, tak nečekej odpověď za 5 minut, nejsme tvý zaměstnanci).

Laďo můžeš se prosím vyjádřit k tomu cateringu?

OSA – jen jestli tvá profesionalita a hrdost a přesvědčení o své neomylnosti dovolí, rád bych tě ponaučil o tom, že jsi neprodělala kvůli OSA, ale kvůli tomu že nepřišel dostatek platících návštěvníků a například kvůli jedné z položek - OSA poplatkům, které si kapela celé z OSA tak jak je zaplatíš stáhne. Zřejmě systém nechápeš. Paušál u nás není možný, X krát jsem se ho snažil vyjednat, nejde to, NENAPADEJ MĚ a radši to dělej v klubech, kde to jde.

Požár – začalo hořet v pokoji, kde se v tu dobu pohybovali lidi – v tvém pokoji. Nikde jinde v hostelu nebyli. Proč si dávala klíče lidem, kteří tam neměli co dělat je tvůj problém. „Ten pokoj dle vyšetřovatele chytl zcela jistě od cigaret, ale dokázat to nemůžeme“, nám nyní na inspekci sdělili. To máš velké štěstí ty i kapela. Zároveň ty i kapela kouříte jako fabriky. Svůj názor na to jsem ti řekl, tak nevím opět proč na mě v jiným mailu znovu útočíš a říkáš, abychom s tebou přestali „vyjebávat“? Kdo s tebou vyjebává? Jakým právem s náma takto hulvátsky jednáš? Proč volíš takový slova? Naprosto to nechápu. Jsi zlá. Pokud jsi potřebovala sprchu pro kapelu, měla jsi říct dopředu nám, nebo recepční. Měla jsi poprosit recepční, aby je tam pustili se vysprchovat a nemuseli od tebe dostat žádné klíče od pokoje. Podívej se laskavě na hodnocení našeho personálu na bookingových servrech. Jsou velmi ochotní a vstřícní.

[Musím potvrdit, že recepční byli fakt super. Bez ironie. Akorát mi někdo z hostelu naúčtoval storno polatek za "no show" 29 + 58 eur. Požádala jsem přes formulář o vratku s tím, že hostel byl uzavřen, protože tam hořelo. Druhý den mi volal zákaznický servis Booking.com, čuměl jak vejr a nabídl mi finanční kompenzaci.]

[Co se náhrady škody týče, s věcmi, co shořely v pokoji, se při nahlašování pojišťovně nějak... nepočítalo. S tím souvisel termín "vyjebávat", konkrétně v kontextu několika ignorovaných proseb o informace ohledně pojišťovny: "Chápu, že jsem vám nepřinesla nic dobrýho. Ani skrze koncert, ani na hostelu. Ale neudělala jsem nic schválně, tak se mnou, prosím, přestaňte vyjebávat."]

[Mimochodem moje tchyně si taky myslí, že jsem zlá. Přezdívá mě "zlá holka" a nedělá si legraci.]

A závěrem můj pohled na tvou práci a jednání. Přes to všechno co se stalo, jsem šťastný, že nikdo neuhořel. Škoda 500 000,- Kč doufejme uhradí pojišťovna, pokud ne, budu trvat na prošetření. Klub a hostel nám snad kvůli požáru nezavřou – což nyní hrozí, minimálně velká pokuta nás nemine. Kapela byla dle jejich slov spokojená, což mě těší, lidi si to taky pochvalovali, to mě taky těší. Mrzí mě, že od tebe jsem slyšel za celou dobu pouze ataky, osočování a lži i přesto, že jsme se ti ve všem snažili vyjít vždy vstříc, i když se to nedá nikdy a nikde 100% garantovat. Ano, jsi náročná, to ale neznamená, že jsi profesionálka. Tvým přístupek ke kapele určitě profesionálka budeš (i když u tebe profesionalita hraničí s otravností), Tvým přístupem k promotérovi klubu jsi naprostá hulvátka a amatérka. Sebejistá, neomalená, nevychovaná, postrádáš naprosto lidskost, jsi jako mašina, jako stroj negativní energie, bezcitná egoistka bez pochopení. Obávám se, což je špatné pro tebe, že to není jen můj názor. Při pořádání koncertu, jak jsem tě sledoval, působíš jako dvacetiletá studentka pobýhající z jednoho místa na druhé při organizaci své první akce v životě, roznášející rozpaky a nerovzitu na všechny strany. Možná si o sobě myslíš, že jsi „velká profesionálka“, ale podle mě by měl profesionál aspoň umět poděkovat, poprosit a normálně komunikovat, nejančit, nenervovat lidi kolem sebe a hlavně nelhat. To jsem u tebe ani jednou nezaznamenal. Promotéring klubu by jsi naprosto nezvládla, jelikož musíš dělat 20 akcí zároveň a to s časem, který si věnovala této jedné akci, není možné. Den by musel mít 48 hodin, přesto najdeš kuráž mě neustále poučovat. Ani jednou jsem neslyšel prosté „děkuji“, a to jsem se to z tebe snažil, přísahám, tahat. Vidíš špínu jen kolem sebe a sama jsi přitom bezchybná. Jsem hrozně rád, že ten koncrt u nás byl, moc si toho vážím a děkuji za něj, na druhou stranu mě totálně konsternuje ta deka, jakou na to házíš. Měla by ses častěji podívat do zrcadla.

Je mi už úplně jedno, jestli s námi kdy budeš něco dělat. Teď už o to vůbec nestojím.

A ještě jedna věc závěrem, možná by ses po nocích měla věnovat spánku a svému příteli a nevypisovat do mailu věcí, kterých by soudný člověk mohl litovat.

Perlička závěrem: od pondělního koncertu nefungují horny na Y series DNB, je jich osm, každá bedna stojí 150 tisíc korun. Máš opět štěstí, že to je v záruce.

[Skoro bych si tipla, že výše zmíněná pokuta bude 8×150 tisíc.]

Shrnuto podtrženo, opravdu nezapomenutelný koncert a ještě jednou DÍKY ZA NĚJ!

Doufám, že tohle je naše poslední komunikace, o žádnou další už nestojím.

Lukáš Stara

[Edit. Přidávám ještě vyjádření Flédy z komentáře na fcb.]

Ahoj, jak jsem slíbila, přikládám shrnutí a trochu toho povídání za Flédu. Je to náš pohled na dosud zveřejňované materiály na facebooku a na Full Moon Zine i komentář okolností, které se odehrály.

Ráda bych nejdříve chtěla uvést čtenáře do sledu událostí, které nejsou z dosud publikovaných informací úplně zřejmé. Bez jejich znalosti totiž nelze to vše rozklíčovat a pochopit.

Od ledna jsme spolu s k.y.e.o. shows připravovali koncert kapely Wovenhand. Společnost k.y.e.o. byla pořadatelem akce, která se na Flédě měla odehrát v režimu „pronájem“. Na koncert jsme se moc těšili, protože to byla zajímavá položka do našeho programu a standardně pracovali na zdárném průběhu akce. Klub jsme pronajímali v dobré víře za čistě režijní náklady a za Flédu na něm pracovalo zhruba 5 lidí od provozního manažera po PR.

V neděli 19. dubna přijela do Brna kapela a začaly přípravy koncertu. Kolem poledne vznikl bohužel v pokoji, v který měla pronajatý agentura K.y.e.o. nad klubem Fléda, požár. Příčiny a zdroj požáru nejsou dosud známy a vše je v šetření. Nejednalo se o triviální záležitost. Pokoj kompletně shořel, klub musel zrušit tradiční nedělní program a všichni si oddechli, že se nikomu nic nestalo a že škoda byla odhadnuta „jen“ na půl milionu korun. Po profesionálním zásahu několika hasičských sborů (poklona!) a pomoci řady přátel (velký dík!), se nám ještě v neděli podařilo zprovoznit zázemí klubu a zajistit jeho bezpečný chod. Za Flédu jsme si všichni oddechli, vyřešili jsme to nejnutnější a pokračovali po dohodě a konzultaci nezbytných změn s pořadatelem v přípravách pondělní akce.

V pondělí 20. dubna u nás nakonec zdárně konal koncert Wovenhand. Slovo „zdárně“ používám záměrně. Kapela i návštěvníci byli spokojení a vše proběhlo (vzhledem k výše zmíněným okolnostem) bez vážnějších komplikací. O to více nás zaskočily nespokojené komentáře od zástupců agentury k.y.e.o. prezentované veřejně bez snahy uvést věci do souvislostí. Na FB události, byť jsme na ni byli vedeni jako správci, jsme ale nakonec nijak neintervenovali, především z respektu k pořadateli a faktu, že událost byla založena pod hlavičkou k.y.e.o. [Jednalo se o komentář "Fléda by si především měla pořídit kávovar pro kapely" v návaznosti na komentář jiného uživatele "Fléda by měla vyměnit zvuk. Nebo zvukaře. Nebo obojí. Za mě rozhodně zklamání." - pozn. ed.]

Později jsme získali od pořadatele výrazně negativní a podrobný feedback k našim službám a vzájemné spolupráci. Tato komunikace se netýkala jen klubu, ale i nešťastného požáru v hostelu, který jsme v tu dobu intenzivně řešili a lámali si hlavu se vším papírováním kolem. Je pravdou, že jsme nestíhali odpovídat v řádu minut, e-maily se totiž týkaly různých lidí z týmu. Intenzivní rozmluva mezi provozovatelem klubu Lukášem Starou a pořadatelem časem bohužel nabrala osobní rovinu na obou stranách. Stále se však jednalo o soukromou korespondenci mezi dvěma stranami, která se týkala obchodních i privátních aktivit pár zúčastněných osob. O víkendu však byly zveřejněny nejdřív na facebooku a pak na blogu Full Moonu upravené a vytržené části z této osobní komunikace.

Nepopíráme, že během organizace akce nastaly komplikace, z našeho pohledu to ale nebylo nic, co by se nedalo slušně vyřešit a koncert tak považovat za úspěch.

Ve zkratce: článek publikuje věci vytržené z kontextu a předkládá fakta, jejichž řešení je stále ještě v procesu. Řada věcí už se dávno vyřešila, jiné se budou dál probírat. Pořadateli se na e-maily a dotazy snažíme odpovídat co nejdříve.

Komunikaci dál povedeme jen osobně a ne přes facebook a blogy. Tohle vše tu píšeme jen proto, že nás k tomu donutila situace. Je to škoda, ale ozvat jsme se museli.

Věříme, že tuhle událost dořešíme osobně. Mezitím budeme připravovat další akce, likvidovat následky požáru a doufat, že nás čekají už jen samé prima koncertní i produkční zážitky.

A díky všem, kteří se nás nejdřív vyptají na okolnosti a drží nám i přes to všechno pěsti.

Zdraví
Veronika Duchoňová, PR manager klubu Fléda

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Šejkr #88: Zůstaň tu tak dlouho, jak chceš…

Michal Pařízek 23.09.2022

„Dávejte pozor na podlahu,“ zazní ve chvíli, kdy nečekaně došlápnu na ztvrdlé bahno umístěné na podlaze setmělé instalace thajsko-amerického multimediálního umělce Korakrita Arunanondchaie.

Šejkr #87: Pěna dní

Michal Pařízek 09.09.2022

Na chodníku za zdí Prezidentské (Grasalkovičovy) zahrady sbírám první letošní kaštan. Sakra, já to věděl.

Šejkr #86: Nepopsaný papír

Michal Pařízek 26.08.2022

Původně jsem zamýšlel tenhle sloupek věnovat Joe Strummerovi, minulou neděli by mu bylo sedmdesát. Nakonec z toho vylezly poznámky o smutku a růžoví delfíni.

Brutal Assault 2022: pohlednice z dovolené

redakce 21.08.2022

Nastal čas na rekapitulaci toho nejlepšího, nejhlasitějšího, nejcivilnějšího i nejpompéznějšího. Headlineři, klubovky, jistoty, nečekané objevy.

Šejkr #85: Kde se to zastavuje?

Michal Pařízek 12.08.2022

Někdejší setrvačnost skončila na jaře 2020, od té doby – a s letošními událostmi možná ještě o to víc – člověku dochází, jak to bylo divné a snad i nesprávné.

Šejkr #84: „Je jedno, že spíš, ono si ťa to počká…“

Michal Pařízek 29.07.2022

„Do deseti let tady všichni shoříme.“ Ano, na zahrádce před Veletržním palácem padají i takovéto věty. Není se čemu divit.

Šejkr #83: Zázrak na letisku

Michal Pařízek 15.07.2022

„Když něco považuješ za zázrak, tak se toho jen tak nevzdáš,“ říká Michal Kaščák v rozhovoru pro bulletin festivalu Pohoda a moc dobře ví, o čem mluví.

Pohoda Festival 2022: To nejlepší

redakce 11.07.2022

Festival, na který jezdíme velmi často a ne pouze po jednotlivcích? Letos se vypravili i nováčci, vedle nich jsme oslovili i kamarády z řad médií nebo hudebníků, které jsme na…

Šejkr #82: Otevřete si okno

Michal Pařízek 01.07.2022

„Dunaj s Bittovou, Nick Cave, Mňága. Během dvou dní. Devadesátky jsou zpět. Když si nezapomenu vzít léky, bude to pěkný týden,“ nechal se Jindřich Šídlo, smál jsem se dvacet minut.

Za polárním kruhem hudby (Kora et le Mechanix)

prof. Neutrino 24.06.2022

Nabízí se aluze na slavné album Eskimo (1977) konceptualistů The Residents, kteří na něm zpracovali život inuitské vesnice. Expedice: Má láska aneb Le Pole Nord.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace