Články / Offtopic / / Komix

Bůh přichází… (Venom: Rex)

Bůh přichází… (Venom: Rex)

3DDI3 | Články / Offtopic / / Komix | 15.01.2022

Prázdno. Temnota. Okamžik zrození. Bůh proplouvá prostorem a snaží se pochopit, proč je najednou zde a kde se, sakra, celou tu dobu flákal... Dallaský scenárista Donny Cates, který si udělal jméno na sériích Thanos a Doctor Strange, si v nové sérii o Venomovi připravuje půdu pro konflikt s Bohem všech symbiontů.

Venoma vytvořilo duo David Michelinie a Todd McFarlane, původně jako jednoho z úhlavních nepřátel Spider-Mana. Symbiont z planety Klyntar, propůjčující svému hostiteli nadlidské schopnosti, nejdříve ponoukal Petera Parkera k tomu, aby své nepřátele zabíjel, což on odmítl. Později se fyzicky spojil s nesnášenlivým novinářem Eddiem Brockem, aby zatlačil pavoučího muže ke zdi. Nefunkční partnerství, kdy jeden láduje druhého antipsychotiky, aby ztichl, je asi nejvýstižnější popis vztahu, jaký má Brock se symbiontem. Nenávidí ho, ale zároveň ho potřebuje. Donny Cates i na malém prostoru působivě vykresluje život feťáka, který se bojí přestat.

Ryan Stegman si práci na Venomovi vychutnává. Depresivní černorudá paleta, ve které se Venom a Spider-Man v dračím břiše utkávají s bohem symbiontů, je potěchou pro oko. Nebojí se nakreslit vznik vesmíru, ani bitvy vedené stylově a trochu bláznivě, propojuje moderní s prehistorickým naprosto přirozeně.

Začátek nové série překvapí ty, kteří znají Venoma jen z kina jako ukňouraného nenasytu, co se snadno urazí. Rex pod vedením Donnyho Catese čerpá z bohaté kuchařky Marvelu jen to nejlepší.

Info

Donny Cates, Ryan Stegman - Venom 1: Rex (Crew, 2021)
web

foto © se svolením Crew

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Rorschachův test (Rorschach)

3DDI3 10.09.2023

Kreslíř Jorge Fornés ve spolupráci s Kingem nádherně vrství události předcházející atentátu, ruku v ruce s odhalováním spletitého příběhu.

Žebírka (Parchanti z jihu III & IV)

3DDI3 09.09.2023

Vyprávění je tentokrát roztříštěné do více pohledů různých obyvatel, než jsme byli dosud v Parchantech zvyklí.

Sociální sítě vás jednou zabijí! (Konec liDCtva)

3DDI3 03.09.2023

Konec liDCtva je jedním z nejlepších monstrózních příběhů zahrnujících bezmála všechny hrdiny stáje DC.

Země zaslíbená… někomu jinému (Šangri-La)

3DDI3 20.08.2023

Space opera jako kritika konzumního způsobu života nebo kruté vysvětlení, že jinak ve vesmíru přežít nelze?

Rozpoltit nebe, otřást zemí (Punisher: Četa)

3DDI3 06.08.2023

Garth Ennis vykresluje konflikt ve Vietnamské socialistické republice, známý taky jako „boj proti americké nadvládě“, a ukazuje dobré a špatné vojáky z obou stran barikády.

Vycucat morek (Cesta kostí)

3DDI3 01.07.2023

Sibiřské gulagy v oblasti Kolymy byly místem tvrdé práce na spojovací cestě mezi Jakutskem a Magadanem, kde si svůj trest odpykávali nejhorší nepřátelé státu.

Dům záhad (Místo činu)

3DDI3 14.05.2023

Scenárista Ed Brubaker ve svém raném komiksu ukazuje, že zázraky tu sice jsou, ale nikdo si jich nevšímá, a lidé proto umírají, nebo naopak přežívají, i když měli zemřít.

To jediné, na čem záleží, je… (Zabij, nebo budeš zabit)

3DDI3 17.12.2022

To jediné na čem záleží, je… láska? Takhle nějak by se mělo odpovídat? Nebo zdraví, když už žijeme v postpandemické době?

Rodinný život jako účel existence (Vision)

3DDI3 18.06.2022

Isaac Asimov kdysi prohlásil, že tři zákony robotiky byly asi to nejdůležitější, co kdy napsal, a většina z jeho díla se jimi a paradoxy s nimi spojenými zabývala... Co na…

Vidláci ostří jak žiletka aneb Parchanti z Jihu

Martin Šinkovský 21.04.2022

Takový to byl muž je zcela jistě začátkem nelítostné jízdy, při které bude lepší, když vám některé postavy nepřirostou příliš k srdci...

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace