Články / Offtopic / / Komix

Bůh přichází… (Venom: Rex)

Bůh přichází… (Venom: Rex)

3DDI3 | Články / Offtopic / / Komix | 15.01.2022

Prázdno. Temnota. Okamžik zrození. Bůh proplouvá prostorem a snaží se pochopit, proč je najednou zde a kde se, sakra, celou tu dobu flákal... Dallaský scenárista Donny Cates, který si udělal jméno na sériích Thanos a Doctor Strange, si v nové sérii o Venomovi připravuje půdu pro konflikt s Bohem všech symbiontů.

Venoma vytvořilo duo David Michelinie a Todd McFarlane, původně jako jednoho z úhlavních nepřátel Spider-Mana. Symbiont z planety Klyntar, propůjčující svému hostiteli nadlidské schopnosti, nejdříve ponoukal Petera Parkera k tomu, aby své nepřátele zabíjel, což on odmítl. Později se fyzicky spojil s nesnášenlivým novinářem Eddiem Brockem, aby zatlačil pavoučího muže ke zdi. Nefunkční partnerství, kdy jeden láduje druhého antipsychotiky, aby ztichl, je asi nejvýstižnější popis vztahu, jaký má Brock se symbiontem. Nenávidí ho, ale zároveň ho potřebuje. Donny Cates i na malém prostoru působivě vykresluje život feťáka, který se bojí přestat.

Ryan Stegman si práci na Venomovi vychutnává. Depresivní černorudá paleta, ve které se Venom a Spider-Man v dračím břiše utkávají s bohem symbiontů, je potěchou pro oko. Nebojí se nakreslit vznik vesmíru, ani bitvy vedené stylově a trochu bláznivě, propojuje moderní s prehistorickým naprosto přirozeně.

Začátek nové série překvapí ty, kteří znají Venoma jen z kina jako ukňouraného nenasytu, co se snadno urazí. Rex pod vedením Donnyho Catese čerpá z bohaté kuchařky Marvelu jen to nejlepší.

Info

Donny Cates, Ryan Stegman - Venom 1: Rex (Crew, 2021)
web

foto © se svolením Crew

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

To jediné, na čem záleží, je… (Zabij, nebo budeš zabit)

3DDI3 17.12.2022

To jediné na čem záleží, je… láska? Takhle nějak by se mělo odpovídat? Nebo zdraví, když už žijeme v postpandemické době?

Rodinný život jako účel existence (Vision)

3DDI3 18.06.2022

Isaac Asimov kdysi prohlásil, že tři zákony robotiky byly asi to nejdůležitější, co kdy napsal, a většina z jeho díla se jimi a paradoxy s nimi spojenými zabývala... Co na…

Vidláci ostří jak žiletka aneb Parchanti z Jihu

Martin Šinkovský 21.04.2022

Takový to byl muž je zcela jistě začátkem nelítostné jízdy, při které bude lepší, když vám některé postavy nepřirostou příliš k srdci...

Před tím je lepší než potom? (Před Strážci)

redakce 12.03.2022

Každá z postav původního týmu dostala vlastní příběh a také měla být představena i historie takzvaných Minutemanů, na jejichž odkaz Strážci navazovali.

Konec fašistické Americe! (Tajné Impérium 2)

3DDI3 05.03.2022

Steve Rogers jako hitlerovská zrůda? Avengers jsou označeni jako teroristická organizace podkopávající mír, řád a bezpečí nového a samozřejmě vysoce efektivního utopického světa.

Čiň čertu dobře… (Doctor Strange: Zatracení)

3DDI3 31.01.2022

Základem a společným jmenovatelem je přecenění vlastních sil. Strangeovo selhání potvrzuje pravidlo, že velcí lidé dělají velké chyby.

Šninkl konal, jak monolit přikázal

Martin Šinkovský 29.01.2022

Van Hamme kombinuje klasické mesiášské motivy, ať už z Bible či jiných pramenů, a současně do nich míchá nadsázku a groteskní humor v duchu montypythonovského Života Briana.

Střípky (Thor: Konec války)

3DDI3 27.01.2022

Je zajímavé, kolik dobrého válka, ta vyhraná, přináší. Spousta lidí zemřela, truchlí se, ale konec bojů a útrap, na který se všichni těšili, je tady.

Líbačka s ďáblem na záchodě (Hellblazer: Vzlety a pády)

3DDI3 22.01.2022

Dnešní doba antihrdinům nepřeje. Zlo se křiví do obhajitelné šedé zóny nejrůznějších výkladů, úhlů pohledu a staví tak všechny na stejnou úroveň.

Hloupý Tór a chytrý Loki (Severská mytologie)

3DDI3 26.12.2021

Čtenáři komiksu budou porovnávat rozdíly mezi marvelovskými příběhy a zjišťovat, v čem jsou původní prameny rozdílné.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace