Články / Sloupky/Blogy

Christmas Songs podle Full Moonu

Christmas Songs podle Full Moonu

redakce | Články / Sloupky/Blogy | 25.12.2014

Jak jen to říct kulantně... V redakci Full Moonu nejsme úplně největší fanoušci Vánoc, na druhou stranu se to nedá generalizovat, každý to má trochu jinak. Ať tak nebo tak, jak se ukázalo, každý má oblíbený "vánoční" song, takže aby se šéfredakce FMzinu nažrala a kapr zůstal celý, tady něco z naší (veganské) kuchyně.

Axe
Malcolm Middleton - We're All Going to Die
Moje nejoblíbenější koleda, která s Vánoci, kromě videoklipu s ožralým Santa Clausem, nemá nic společného. Tak, jak mám tyhle svátky v posledních letech nejradši. You’ve got to laugh into the dark/ We’re all one in a million/ We’re alive, we existed, we took part in the game.


Michal Pařízek
Various Artists – A Christmas Gift for You from Phil Spector
Vánoce ano, vánoční songy ne. Pokud mezi tou příšernou sbírkou skutečně vybírat, tak rovnou celé album, které natočil fetem nabušený Phil Spector s vokálními soubory v roce 1963. Koledy zasazené do "zdi zvuku", deska, na které uslyšíte i soby. Zasněžené kalifornské Vánoce měly pověstnou spectorovskou smůlu - album vyšlo ve stejný den, kdy zabili Johna F. Kennedyho, a krutě neuspělo. Závěrečná Silent Noght obsahuje vzkaz mistra producenta příštím generacím, strašidelné.


bro
DG 307 - Nebuď opatrnej (live Vlněna)
Na světě je miliarda zajímavějších a lidem prospěšnějších věcí než jakýkoliv svátky, který si stejně každej bere jenom jako rukojmí. To je jak s tím feminismem. Jako by nestačilo bejt prostě k sobě vzájemně hodní a empatičtí. Ne, musí to dostat nálepku, aby bylo čím mávat před ksichtem ostatním. Páč kdo je větší člověk, že.


David Vo Tien
Christopher Lee - A Heavy Metal Christmas Too
Musel jsem si najít ve slovníku, co to jsou Vánoce. Každopádně shout out posílám siru Christopheru Lee, který ve svých 92 letech přišel i letos s další náloží vánočních koled v metalovém kabátku. Udělat to kdokoliv jiný, tak posílám diss. Hypoteticky vzato, kdybych podlehl situaci a chtěl si pustit něco vánočního, zavdal bych pAper chAse, I Can't Make It Home for Christmas od mladýho Cessny a Maxime La. Nicméně Dark Funeral a Marduk chystají nové desky, takže o playlistu následujících dní mám jasno.


Martin Kozumplík
Bing Crosby a David Bowie - The Little Drummer Boy
Tahle písnička se mi líbí už od dětství, dokonce si myslím, že je to úplně první případ, kdy jsem registroval, že nějakej Bowie existuje. A ten klip je takovej uctivej.


Wham - Last Christmas
Žádný Vánoce nemůžou být bez George Michaela. Nejlepší vánoční song všech dob, samozřejmě že je to zdevastovaný každoročním omíláním v rádiu. No a klip je prostě fantastickej. Natupírovaný Vánoce, takový normální děcka na chajdě...


Screamjay
Pentatonix - Little Drummer Boy
Snad první letošní vánoční song, co není nostalgickej ani patetickej.


maxim
Poteče krev - Nezapomeň, že když prořízneš žlučník, tak se to pak nedá žrát
Mám nejlepší kamarádku, která mě naučila poslouchat Franka Sinatru. Ten sice s Vánocema nemá nic společného (samozřejmě že ne), ale je sváteční sám o sobě. Nicméně volím song z desky Vykuchám všechny kapry světa projektu Poteče krev, která vyšla právě včera. Ano, je to churavé, zlostné a ne každý s tím bude souhlasit. Pro rovnováhu těchto dní je to ovšem ideální volba.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Šejkr #88: Zůstaň tu tak dlouho, jak chceš…

Michal Pařízek 23.09.2022

„Dávejte pozor na podlahu,“ zazní ve chvíli, kdy nečekaně došlápnu na ztvrdlé bahno umístěné na podlaze setmělé instalace thajsko-amerického multimediálního umělce Korakrita Arunanondchaie.

Šejkr #87: Pěna dní

Michal Pařízek 09.09.2022

Na chodníku za zdí Prezidentské (Grasalkovičovy) zahrady sbírám první letošní kaštan. Sakra, já to věděl.

Šejkr #86: Nepopsaný papír

Michal Pařízek 26.08.2022

Původně jsem zamýšlel tenhle sloupek věnovat Joe Strummerovi, minulou neděli by mu bylo sedmdesát. Nakonec z toho vylezly poznámky o smutku a růžoví delfíni.

Brutal Assault 2022: pohlednice z dovolené

redakce 21.08.2022

Nastal čas na rekapitulaci toho nejlepšího, nejhlasitějšího, nejcivilnějšího i nejpompéznějšího. Headlineři, klubovky, jistoty, nečekané objevy.

Šejkr #85: Kde se to zastavuje?

Michal Pařízek 12.08.2022

Někdejší setrvačnost skončila na jaře 2020, od té doby – a s letošními událostmi možná ještě o to víc – člověku dochází, jak to bylo divné a snad i nesprávné.

Šejkr #84: „Je jedno, že spíš, ono si ťa to počká…“

Michal Pařízek 29.07.2022

„Do deseti let tady všichni shoříme.“ Ano, na zahrádce před Veletržním palácem padají i takovéto věty. Není se čemu divit.

Šejkr #83: Zázrak na letisku

Michal Pařízek 15.07.2022

„Když něco považuješ za zázrak, tak se toho jen tak nevzdáš,“ říká Michal Kaščák v rozhovoru pro bulletin festivalu Pohoda a moc dobře ví, o čem mluví.

Pohoda Festival 2022: To nejlepší

redakce 11.07.2022

Festival, na který jezdíme velmi často a ne pouze po jednotlivcích? Letos se vypravili i nováčci, vedle nich jsme oslovili i kamarády z řad médií nebo hudebníků, které jsme na…

Šejkr #82: Otevřete si okno

Michal Pařízek 01.07.2022

„Dunaj s Bittovou, Nick Cave, Mňága. Během dvou dní. Devadesátky jsou zpět. Když si nezapomenu vzít léky, bude to pěkný týden,“ nechal se Jindřich Šídlo, smál jsem se dvacet minut.

Za polárním kruhem hudby (Kora et le Mechanix)

prof. Neutrino 24.06.2022

Nabízí se aluze na slavné album Eskimo (1977) konceptualistů The Residents, kteří na něm zpracovali život inuitské vesnice. Expedice: Má láska aneb Le Pole Nord.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace