Články / Reporty

Co je Open Mic Potrvá? A kdo je Paul Simon?

Co je Open Mic Potrvá? A kdo je Paul Simon?

Barka Fabiánová | Články / Reporty | 23.04.2013

Ve středu 17. dubna se v dejvické kavárně Potrvá sešli příznivci Paula Simona na akci zvané Sounds of Simon. Vstupenky byly vyprodané už pár dní dopředu a krátce před půl osmou, na kterou byl ohlášený začátek, už byla kavárna zaplněná do posledního místa. Program večera byl dlouhý a protože i v Potrvá platí desátá „policejní“, kterou zejména nehudební sousedi rádi dodržují, začínalo se přesně. Jako první se mikrofonu ujal Honza Řepka, vášnivý cyklista a organizátor Open Micu. Ten zahrál a zazpíval svůj překlad Leaves That Are Green (česky to bylo něco s břízkama). Polovina osazenstva si pobrukovala s ním, Honza totiž dříve hrával v duu Nestíháme a i teď hrává. Po úvodním slovu a představení účinkujících nastoupilo k mikrofonům brněnská dvojice Groovey a hned po pár taktech bylo jasné, že to kluci brněnští fakt uměj. Skvělá angličtina, naladěné kytary a souhra hlasů byla přesvědčivá. Skoro jako Art a Paul.

Groovey se střídali s Michalem Bystrovem a Lukášem „Finem“ Duškem. Michal Bystrov, hudební publicista, překladatel a písničkář v jedné osobě, vyprávěl o tandemu Simon & Garfunkel (a to tak, že se publikum neustále smálo) a četl ze Simonovy biografie. Věděli jste třeba, že se Paul s Artem seznámili při školní hře Alenka v říší divů, kde Garfunkel hrál Kočku Šklíbu a Simon Bílého králíka? A že se rozešli skoro ještě dřív, než se dali dohromady? Čtivou biografii Paula Simona vydalo před vánoci nakladatelství Galén. A přeložil ji právě Michal Bystrov. A dobře. Na večírku si ji pár šťastlivců mohlo pořídit za sníženou, tzv. open micovou cenu. I když se v Potrvá všechny výtisky prodaly během chvíle, stále je k dostání v těch lepších knihkupectvích.

Lukáš Dušek četl své české překlady písní, což ocenili zejména angličtinou nevládnoucí posluchači. Sympatické bylo i to, že po některých překladech následovala píseň v originále v podání Groovey. Zazněly všechny největší hity: Mrs. Robinson, kterou proslavil film Absolvent, Scarborough Fair (znáte od českých táboráků), Sounds of Silence (husí kůži mám ještě teď, když o ní píšu) a další. Celá akce měla spád a kromě jednoho nefunkčního kabelu, který hbitý zvukař okamžitě vyměnil, šlapalo všechno jako švýcarské hodinky.

Publikum pozorně poslouchalo, tleskalo a své dojmy si nechalo na přestávku. V poslední době je to skoro vzácnost. Příjemný večer s domáckou atmosférou, to je ale u akcí pořádaných pod značkou Open Mic Potrvá už jistota. Stejně jako tištěný program, který dostanete, a skvělá organizace. Přijďte se přesvědčit na vlastní uši, Open Mic je každou první středu v měsíci.

Info

Open Mic Potrvá: Sounds of Simon
17.4.2013, Potrvá, Praha

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články