Články / Rozhovory

Colours 2013 a... J

Colours 2013 a... J

redakce | Články / Rozhovory | 16.07.2013

Věhlas „písničkářské sólo garážovky“, jak si J (aka Jakub Jirásek) sám pro sebe říká, vypadá v kostce takto: hrátky s kytarou a iPodem v obýváku skončily stejně rychle, jako začaly: skladba Bears Pt. 1, EP Run from the Town a pak už velice povedené EP Cold Cold Nights, které se na internetu objevilo v červnu loňského roku a o pár týdnů později už hrál před americkou indie folkovou hvězdou a jeho bandem v MeetFactory. Znamená to, že menší stage na Colours mu bude malá?

Jaký je tvůj vztah ke Colours obecně, není to mimo tvé založení/vkus/směřování?
Colours považuju za nejlepší festival v ČR, každý rok se mi jejich program líbí nejvíc ze všech, ale bohužel jsem se tam ještě nikdy nepodíval. Nikdy mi to časově nevyšlo.

Jaký byl největší a nejmenší koncert/akce, kde jsi vystupoval?
Největší asi předskakování Kurtu Vileovi v MeetFactory. Nebo možná ještě větší byla Indie Session v Ostravě s Wild Tides a Deaths, tam na nás přislo třeba 400 lidí. Nejmenší nějaký narozeninový oslavy, těch bylo víc.

Dáš si na Colours jen svůj set, nebo budeš na celý čtyřdenní program?
Stopro tam jedu na celou dobu! Nejvíc se těšim na Sigur Rós, Damiena Rice, the xx, Asafa Avidana, ale úplně stejně se těšim i na vystoupení kamarádů jako třeba Wild Tides - bude to paráda je vidět v kontextu takhle velký akce a zrovna oni maj hudbu na úrovni headlinerů evropskejch festivalů, takže pro mě je to naprosto stejně lákavej bod programu jako různý zahraniční hvězdy, i když na ně chodim nebo s nima hraju de facto každej měsíc.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Dan Boeckner (Operators): Energie z pádu socialismu se proměnila v cynismus

redakce 09.07.2019

Jen co se znovu dala dohromady jeho domovská skupina Wolf Parade, Boeckner se znovu vrací na koncertní podia s Operators i Handsome Furs. Co nám k tomu řekl?

Ólafur Arnalds: Nejhorší tvůrčí blok

redakce 08.07.2019

Za hudbu k seriálu Broadchurch obdržel Ólafur Arnalds prestižní ocenění Britské filmové a televizní akademie. V létě představí na Colours of Ostrava skladby z posledního alba re:member, se kterým se…

Tokimonsta: Je to krásná doba

redakce 03.07.2019

Tokimonsta se letos v létě představí na Colours of Ostrava, ale i na Pohodě. Její sety jsou ekletické, plné hiphopových beatů, R&B i tanečních pasáží. Rozhovor.

Bob Hardy (Franz Ferdinand): Je to skvělý

redakce 27.06.2019

Dělat rozhovor se skotskými indie rockery Franz Ferdinand, když tušíte, že to pro každého z nich bude xtá dvanáctiminutovka v řadě, to je svého druhu řehole.

Ivan Hronec (Edison Filmhub): Nemáš kino, nemáš pravdu

redakce 25.06.2019

V pražské Jeruzalémské ulici se zkraje června otevřelo nové kino Edison Filmhub, pročež jsme se zeptali ředitele Film Europe Ivana Hronce.

Hradby Samoty: Priestor pre každého, ale našťastie nie pre všetkých

redakce 24.06.2019

Hradby Samoty, to není zrovna normální festival, a to jak lajnapem, tak umístěním i celkovou myšlenkou. Víc nám řekla dvojka z pořadatelského týmu.

Vstupní prohlídka: Timbertwig

redakce 24.06.2019

Timbertwig mají za sebou jedno EP, ale písniček je více, jinak by taky nemohli koncertovat po Evropě.

Broněk Slezák, Jana Fryzelková (MišMaš party): Pro nás je to přelomový ročník

redakce 19.06.2019

Mišmaš párty je ideální příležitost zkusit i něco, co je daleko za hranicemi, které si většina umí představit. To je snad princip festivalu, ne?

Cash Savage: To, že jsem žena, neznamená, že jsem máslo

redakce 18.06.2019

V diáři australských The Last Drinks, kteří jsou známí divokými koncerty, jsou tři neobvyklé tuzemské štace. Rychlé otázky a ještě rychlejší odpovědi Cash Savage.

Jiří Moravčík (Czech Music Crossroads, Colours of Ostrava): Příběhy přibývají každý den II.

redakce 17.06.2019

V první části rozhovoru jsme se s ním bavili zejména o showcasech obecně a jejich vnímání v tuzemském prostoru, v druhé části se rozletíme po world music.