Články / Rozhovory

Colours 2013 a... J

Colours 2013 a... J

redakce | Články / Rozhovory | 16.07.2013

Věhlas „písničkářské sólo garážovky“, jak si J (aka Jakub Jirásek) sám pro sebe říká, vypadá v kostce takto: hrátky s kytarou a iPodem v obýváku skončily stejně rychle, jako začaly: skladba Bears Pt. 1, EP Run from the Town a pak už velice povedené EP Cold Cold Nights, které se na internetu objevilo v červnu loňského roku a o pár týdnů později už hrál před americkou indie folkovou hvězdou a jeho bandem v MeetFactory. Znamená to, že menší stage na Colours mu bude malá?

Jaký je tvůj vztah ke Colours obecně, není to mimo tvé založení/vkus/směřování?
Colours považuju za nejlepší festival v ČR, každý rok se mi jejich program líbí nejvíc ze všech, ale bohužel jsem se tam ještě nikdy nepodíval. Nikdy mi to časově nevyšlo.

Jaký byl největší a nejmenší koncert/akce, kde jsi vystupoval?
Největší asi předskakování Kurtu Vileovi v MeetFactory. Nebo možná ještě větší byla Indie Session v Ostravě s Wild Tides a Deaths, tam na nás přislo třeba 400 lidí. Nejmenší nějaký narozeninový oslavy, těch bylo víc.

Dáš si na Colours jen svůj set, nebo budeš na celý čtyřdenní program?
Stopro tam jedu na celou dobu! Nejvíc se těšim na Sigur Rós, Damiena Rice, the xx, Asafa Avidana, ale úplně stejně se těšim i na vystoupení kamarádů jako třeba Wild Tides - bude to paráda je vidět v kontextu takhle velký akce a zrovna oni maj hudbu na úrovni headlinerů evropskejch festivalů, takže pro mě je to naprosto stejně lákavej bod programu jako různý zahraniční hvězdy, i když na ně chodim nebo s nima hraju de facto každej měsíc.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Vstupní prohlídka: Favorite Obsession

redakce 01.06.2020

Vintageový zvuk dekád minulého století i reverbový fetiš a taky osobitý vokál, to jsou poznávací znaky skupiny. Favorite Obsession. Dále?

Martin Mazanec, Nela Klajbanová (PAF): Pro nás je pořád východiskem „pohyblivý obraz“

redakce 29.05.2020

Před pár dny PAF ohlásil nové aktivity, což byl důvod, podívat se zblízka na jeho nejen zimní aktivity.

Martin Reiner: Brno je literárním centrem a vždycky bude

Adéla Polka 28.05.2020

Povídali jsme si o chystaném křtu knihy, kterou vydalo Druhé město ve spolupráci s Hostem, jenže sedět s literátem u oběda znamená dozvědět se mnohem víc...

David Macháček: ... aniž bych se přetvařoval

Jiří Přivřel 27.05.2020

Novinář David Macháček už sedmým rokem vyfotí alespoň jednu fotografii denně a ještě ten den ji spolu s dvojverším zveřejní na Facebooku. A dělá toho víc. Rozhovor.

Michal Kočan (Underdogs'): Chci donutit lidi přemýšlet

Jarmo Diehl, su, ScreamJay 26.05.2020

Víte, že Underdogs' zdaleka není jen klub? Je to komunita i promotérský kolektiv, který organizuje Fluff Fest. S Michalem Kočanem o plánech do budoucna i vzniku jedinečného kolektivu.

Vstupní prohlídka: Raptor Koch

redakce 25.05.2020

Hudební škatulky pro něj nejsou hluboké ani dost vysunuté, freakpopovou písničku rádiového charakteru střídá lo-fi ambient. Je to blázen, nebo ne?

Douška vydavatelská: XION

redakce 21.05.2020

XION se pokouší překlenout žánrové škatulky, chce představovat zajímavou hudbu z různých koutů vesmíru, hudbu jako eklektické místo s vášní a entuziasmem.

Alexandr Smutný (#zazivouhudbu): Vytváříme kulatý stůl pro všechny

Michal Pařízek 20.05.2020

K výzvě Za živou hudbu se přihlásilo téměř 3 000 lidí, vyšly desítky různých článků a objevilo se také několik disputací. Co si o ní myslet celkově? Rozhovor.

Vstupní prohlídka: Liem

redakce 20.05.2020

Vladimír Jaške je na klubové scéně známý především jako energický kytarista s neopakovatelným rukopisem, z projektů Munroe nebo 2Cold.

Full Moon 10: Editorské tipy Viktora Paláka

redakce 13.05.2020

"Vždycky jsem rád pozoroval, jak celá řada autorů roste," říká Viktor Palák o tom, co je na práci editora nejlepší. Ke kterým textům ze své kariéry ve Full Moonu doporučuje…