Články / Sloupky/Blogy

Colours of Ostrava: WTF Ostravo!

Colours of Ostrava: WTF Ostravo!

Jakub Béreš | Články / Sloupky/Blogy | 15.07.2016

Jestli mám vybrat jednu barvu, tak rovnou říkám hnědá. Nepřetržené přeháňky rozhodly o vyznění prvního dne. Celý areál zaplnila blátivá brouzdaliště, kterým se nevyhnul ani prostor před druhou největší stagí. Diváci pak obestoupili obří louže. Pohodlí jim znepříjemnili opozdilí fanoušci. Ti se se slovy: "Tam mám kámoše!", snažili dostat co nejblíže k pódiu. Namísto toho však spadli do blátivé pasti. Nejlépe to vyřešil mladík bez bot a s batikovaným trikem, který si stoupl přímo do jejího středu a získal tak prominentní místo... Lidé tu jsou opravdu různí.

Možná název nepřímo odkazuje na pestrost diváků. Cílová skupina a typický divák? Na své si přijde opravdu každý v tom nejlepším i nejhorším slova smyslu. Jedna věc je, jak velkou kapelu zvolíte jako headlinera a druhá v jaké fázi jejich kariéry. Kéž by Colours bookli Tame Impalu minulý rok, minimálně by dost ušetřili. Za ten rok se z nich stala senzace, která se má potřebu zalíbit všem. Odcházím podobně zklamaný jako minulý rok z Kasabian. Během koncertu se našlo pár psychedelických ploch, které za to společně s projekcemi stály. Ovšem většina setu byla taková "konfetová". Beztak je vypálili hned na začátku, aby Colours měli hezkou pozitivní fotku, která teď bude vyskakovat ve sponzorovaných příspěvcích na sítích. No vlastně lepší, než busta ženy, kterou mají v logu. Ta je společně s rádoby vtipnými komentáři a odpověďmi na facebooku asi největším WTF celého festivalu.

Znečištěné reklamní plochy by šlo trochu provzdušnit, aby vynikl unikátní prostor Dolních Vítkovic. "Gebrian versus festivaly", to by bylo něco! Nejsilnější zážitek z areálu má člověk v noci, kdy jej většina lidí opustí a světla přestanou osvětlovat vyznačené uličky. Tady ovšem pozor na blátivé pasti. Noční cesta na zapadlou electro stage je ideální seznámením s odvrácenou stránkou areálu. Rozpadlé hutě a masivní věže tvoří vlastní bod v programu, kéž by nebyl tak nedostupný.

Info

Colours of Ostrava
14. - 17. 7. 2016, Dolní oblast Vítkovice

Foto © Vrbaak

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Šejkr #57: „Vstal jsem v 10:25.“

Michal Pařízek 16.07.2021

Do galerie C|O Berlin jsem původně směřoval hlavně kvůli výstavě módní fotografky Nadine Ijewere, ještě víc na mě ale zapůsobila další tamní expozice.

Šejkr #56: Wellness ve znaku

Michal Pařízek 02.07.2021

Tenhle Šejkr s wellness ve znaku byl hotový už dávno. Třeba i díky lázeňskému tempu nebo zážitku z koncertu Havlových.

Krajina v obrazech: Galerie Benedikta Rejta v Lounech

Barka Fabiánová 01.07.2021

V Galerii Benedikta Rejta v Lounech právě probíhá dost povedená výstava Krajina+.

Kdo byl na Měsíci první? Aneb hudba, kterou neslyšíte

Marek Blažíček 21.06.2021

Sedmašedesátiletý Salvatore Garau se dlouhá léta věnuje konceptuálnímu umění a zároveň maluje abstraktní obrazy. A díky němu se ve světě umění poprvé vydražilo „nic“.

Šejkr #55: Kdo jede na tygru...

Michal Pařízek 18.06.2021

Tvorba Marka Lanegana mě provází tak dlouho, že se to až stydím říkat. Kdo vyrazil do pražských Riegráčů a kdo jede na tygru?

Hudba k láske (Vec+ Švidraň)

Mišo_O 17.06.2021

Za absolútny vrchol celého albumu a za Vecovu pravdepodobne najlepšiu vec, ktorú za posledné roky vygravíroval do papiera zlatými literami, sa smelo dá považovať...

Šejkr #54: Jak děláš omeletu?

Michal Pařízek 04.06.2021

Vzpomínky na Beatpol, The Drones, Anthonyho Bourdaina a peklo posledních dní. Včetně receptu!

Co je to tady za mumraj? (Alyona Alyona)

Iryna Zahladko 26.05.2021

Začátkem dubna vyšla druhá deska Alyony Alyony, jejíž název se dá přeložit jako „mumraj“, a nahrála ji ukrajinská rapperka s šestnácti muzikanty z celého světa.

Šejkr #53: Bude konec světa?

Michal Pařízek 21.05.2021

Galerijní absence možná sehrála svou roli i při nadšení z výstavy Siegfrieda Herze v pražském Doxu, ale mám za to, že bych byl podobně ohromený i bez efektu korony.

Šejkr #52: Jaké by to bylo...

Michal Pařízek 06.05.2021

Jaké by to bylo, kdyby Kryštof Kolumbus skončil jako podřadný otrok a celá slavná konkvista se obrátila do incké invaze do staré dobré Evropy? V Šejkru se toho dozvíte mnohem…

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace