Články / Sloupky/Blogy

Colours pyčo I.

Colours pyčo I.

Popluh | Články / Sloupky/Blogy | 17.07.2015

Vzbudíte se v nakřivo postaveném stanu a podstatně delší chvíli než normálně trvá, až svět začne dávat smysl. Jakmile se vše spojí, vyvstanou další otázky. Hlavně ta, jak jsem se do toho stanu sakra dostal. Při pohledu na změť stanů, kolíků a lanek nechápu ještě víc. Vzpomínate na bod nula, ktery vás dostal do konečné stanice kocovina - prosíme, vystupte, a běžte naříkat jinam. První pivo v deset ráno ve vlaku. A pak další čtyři. Protože Colours pyčo. A o chlastu to není. Ale taky trochu je. Colours vás nutí přemýšlet o životě takovým tím příjemným způsobem. Protože nemáte čas a prostor to hned realizovat. Nebudu tolik pít, začnu jíst zdravě, budu běhat a takový ten novodobý shit. Pak uvidíte první toitoiku a jdete na pivo. Na kuráž. A posléze ještě na jedno. Za odměnu. A najednou potřebujete kuráž na spoustu věcí. A čeká vás spousta odměn. A možná se i ráno trochu proběhnete, když ty čínské nudle, na které jste vylili chilli omáčku, začnou pálit podruhé. Colours pyčo. Protože jste viděli Björk a možná ne - pod tím obskurním stínidlem na lampu mohl být kdokoliv a stejně to znělo jak z desky. Kterou jste neslyšeli, ale Olda říkal. A Olda mluví pravdu. Protože Zrní zahráli Dva. A pak se vrátili a dali ještě Jabloně. Jestli si nějaká česká kapela zaslouží hlavní stage, tak Zrní. S filharmoniky nebo bez - vydřené vítězství. A protože kapelou dne byli Hejmůnšejkr. Protože beatbox & blues. Protože hlas a la Jack White meets Asaf Avidan. Protože colours pyčo. Záchodů všude jak nasráno v nich, bohatý line-up a když už se ocitnete v něčem jako fronta na pivo, ze země vyroste sympatická slečna s roztočenou dvanáctkou. Protože život je hořký, bohudík. Zašeptáte modlitbu do pěny a hodíte to do sebe. Protože druhý den je tu. Protože dopíšete a půjdete na pivo. Za odměnu. Protože Colours pyčo. Fakt se sebou začnu něco dělat. Po Colours.

Info

Colours of Ostrava
16. 07. 2015
Dolní oblast Vítkovice, Ostrava
foto © vrbaak

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Na doma: Krása v opakování

Aneta Kohoutová 31.03.2020

Na internetu probíhá hluboká těžba lidského potenciálu, ale mně se zrovna chce prostě jenom být.

Šejk #60: "My long view’s blurry by snow, streaming cast and tones..."

Michal Pařízek 30.03.2020

Dneska jen pár slov, o to více písniček. Taky jste si všimli, že hudbu posloucháme jinak, když je člověk o samotě?

Videohry na doma: Opakovaním k dokonalosti

Jonáš Sudakov 30.03.2020

Keď počúvam ľudí po tridsiatke s leskom v očiach opisovať, ako sa im pohyb pretáčania kaziet ceruzkou vryl do svalovej pamäte, môžem iba zaplakať.

Šejkr na doma: „Všechnu moc imaginaci.“

Michal Pařízek 29.03.2020

Víkendový volnější režim neznamená, že si ničeho nevšímáme. Zvlášť příkladů od těch, které bychom měli následovat.

Art Side of the Moon (na doma): Kreativní tenzi ani virus neochromí

Petra Juráčková 29.03.2020

Řada hudebníků, herců a dalších umělců všeho druhu zásobuje internet neustálým přísunem svého karanténního umění. Ani instituce jako galerie nezůstávají pozadu.

Šejkr na doma: Jistoty a návraty

Michal Pařízek 28.03.2020

Velkou výhodou nuceného pobytu doma a zvlášť o víkendech je skutečnost, že můžete pít víno už odpoledne, třeba v kanclu na balkóně.

Živelný zápisník na doma: Oslava pomalosti a zastavení

Libor Staněk 28.03.2020

Domov je – jak se často říká – naším prvním vesmírem, je skutečným kosmem. Kosmem ve všech významech slova, píše francouzský filozof Gaston Bachelard.

Šejkr na doma: Francouzská edice

Michal Pařízek 27.03.2020

Poslední hřebíček: „Ochranný svaz autorský vyplatil jednorázovou finanční pomoc skladatelům a textařům. Výše vyplacené částky není známá, stejně jako o jaké umělce jde“.

Na fesťák s rouškou?

Adéla Polka 27.03.2020

Jet v létě na festival s rouškami? Žádný problém, stejně s nimi brzy srosteme.

Šejkr na doma: Milujte svého prodejce

Michal Pařízek 26.03.2020

Ministr kultury nám včera v rozhovoru pro Aktuálně de facto zrušil všechny letní festivaly se zahraniční účastí, ještě že je situace tak dynamická, že to může být nakonec jinak.