Články / Sloupky/Blogy

Colours pyčo II.

Colours pyčo II.

Popluh | Články / Sloupky/Blogy | 18.07.2015

Probudíte se do třetího dne Colours, zdánlivě bez kocoviny, ktera vám ale teče všude po těle. Potíte se v mikroklimatu stanu i venku. Po oblečení čistého trička během pár vteřin vypadáte jak po půlmaratonu a cítíte se stejně. Předpovědi se nejasně vyjadřují o bouřkách, tak pro svůj klid překontrolujete stan, i když je vám jasné, že nic moc nevydrží. Spíš nic než moc. A vyrazíte do obchoďáku. A vidíte, že lidi ve stanovém městečku už začínají mít ten maniakální výraz v obličeji, který pravděpodobně převzal kontrolu i nad vaší mimikou. Ploužíte se ranním vylidněným obchoďákem společně s pár dalšími ztroskotanci a připadáte si jak ve filmu od Romera. Zvlášt v tomhle nákupáku připomínajícím best of z Escherových kreseb. Při pohledu na porcelánovou mísu se vám derou do očí slzy, už jen proto, že v ní nejsou vidět vklady předchozích uživatelů. A jaký byl druhý den? Jednoznačně bodovala Mucha se svojí punkovou přímočarostí a zkušenou kapelou po boku. Black Strobe zaujali frontmanem s vizáží buldočího De Nira šmrncnutého depešákem a jejich špinavý elektro-blues-rock tak i zněl. Potěšil cover Johnnyho Cashe, stejně jako potěšil cover People Are Strange od Doors v podání Kasabian, jejichž přímočará show byla vrcholem druhého dne. Jose ani Cinematic Orchestra neměli šanci. A tečka na závěr? Zapomeňte na St. Vincent. Mířite na Agrofert fresh stage a proti vám jdou lidi a drží se za uši. Usmějete se. Michael Gira je ve městě. A jeho Swans zapějí labutí píseň za druhým dnem. Na víc už nemám sílu. Fronty na pivo i záchody začaly přibývat a pomalu ale jistě si začínáte říkat, že ani tenhle areál není nafukovací. Ale s vachrlatým stanem nad hlavou a na dřeň prošoupanýma botama je vám to celkem fuk. Protože Colours a tak dál.

Info

Colours of Ostrava 2015
16. - 19. 7. 2015
Dolní Vítkovice, Ostrava

foto © vrbaak

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

To nejlepší z Nouvelle Prague

redakce 12.11.2019

Nové místo, nové výzvy, kvalitní multižánrová hudební přehlídka spojená s konferencí. Co zaujalo na letošních Nouvelle Prague?

Le Guess Who? 2019 – resumé

redakce 12.11.2019

Velký report v prosincovém úplňku, níže resumé v tradiční podobě nejlepších pětic, leckterým opět pět pozic nestačilo, čemuž se nelze divit.

Preview: Le Guess Who? 2019

David Čajčík, Jana Michalcová 05.11.2019

Grime, ambientní pop, africké synkopy i noise rock. Na Le Guess Who? holandštinu nepotřebujeme, obraceč času naopak ano.

You move me, you move me, you move me round and round, I guess (TaxiWars)

Jirka Imlauf 01.11.2019

V Praze byli hodněkrát, vybavuju si třeba, jak sedíme u stolu nahoře v Rock Café a kolem jde kapela a všichni maj knír, píše Jirka Imlauf z Houpacích koní před…

Preview: Danielle de Picciotto

Michal Pařízek 15.10.2019

Některé milníky její kariéry nabízíme níže, hlavně ale zveme na koncert, který bude výjimečný také tím, že zde vůbec poprvé vystoupí frontmani pražských Kill the Dandies! coby DJské duo.

Tančení Krakovem aneb Top 5 Unsound 2019

redakce 15.10.2019

Polský festival Unsound, soustředící se na progresivní elektronickou hudbu s nejrůznějšími přesahy, má celosvětové renomé a fanoušci se na něj opravdu sjíždějí z různých koutů planety.

Preview: Alternativa 2019

waghiss666 14.10.2019

Zkusili jsme z lineupu festivalu Alternativa 2019, kde žánry nehrají roli, prosít pár zajímavých jmen. Tady jsou.

Střevíčky děravé aneb Top 5 Lunchmeat 2019

redakce 07.10.2019

Ohlasy i uvnitř redakce byly různé a ne pouze kladné. Výživné to bylo.

Preview: Unsound 2019

Kateřina Cumin 01.10.2019

Ústředním tématem letošní edice Unsoundu je Solidarita a níže najdete pár mužských jmen, které stojí za pozornost a které povětšinou přijedou s unikátním programem.

Beztížný pocit nezvěstného V centru

Jiří Přivřel 25.09.2019

Ve vlaku zaslechnu, jak jí povídá o třípatrovým domě, ve kterém jeho rodina bydlí. „A to jste si postavili sami?“ „Ne, to jsme zdědili. Původně to patřilo nějakejm Němcům.“