Články / Sloupky/Blogy

Colours pyčo II.

Colours pyčo II.

Popluh | Články / Sloupky/Blogy | 18.07.2015

Probudíte se do třetího dne Colours, zdánlivě bez kocoviny, ktera vám ale teče všude po těle. Potíte se v mikroklimatu stanu i venku. Po oblečení čistého trička během pár vteřin vypadáte jak po půlmaratonu a cítíte se stejně. Předpovědi se nejasně vyjadřují o bouřkách, tak pro svůj klid překontrolujete stan, i když je vám jasné, že nic moc nevydrží. Spíš nic než moc. A vyrazíte do obchoďáku. A vidíte, že lidi ve stanovém městečku už začínají mít ten maniakální výraz v obličeji, který pravděpodobně převzal kontrolu i nad vaší mimikou. Ploužíte se ranním vylidněným obchoďákem společně s pár dalšími ztroskotanci a připadáte si jak ve filmu od Romera. Zvlášt v tomhle nákupáku připomínajícím best of z Escherových kreseb. Při pohledu na porcelánovou mísu se vám derou do očí slzy, už jen proto, že v ní nejsou vidět vklady předchozích uživatelů. A jaký byl druhý den? Jednoznačně bodovala Mucha se svojí punkovou přímočarostí a zkušenou kapelou po boku. Black Strobe zaujali frontmanem s vizáží buldočího De Nira šmrncnutého depešákem a jejich špinavý elektro-blues-rock tak i zněl. Potěšil cover Johnnyho Cashe, stejně jako potěšil cover People Are Strange od Doors v podání Kasabian, jejichž přímočará show byla vrcholem druhého dne. Jose ani Cinematic Orchestra neměli šanci. A tečka na závěr? Zapomeňte na St. Vincent. Mířite na Agrofert fresh stage a proti vám jdou lidi a drží se za uši. Usmějete se. Michael Gira je ve městě. A jeho Swans zapějí labutí píseň za druhým dnem. Na víc už nemám sílu. Fronty na pivo i záchody začaly přibývat a pomalu ale jistě si začínáte říkat, že ani tenhle areál není nafukovací. Ale s vachrlatým stanem nad hlavou a na dřeň prošoupanýma botama je vám to celkem fuk. Protože Colours a tak dál.

Info

Colours of Ostrava 2015
16. - 19. 7. 2015
Dolní Vítkovice, Ostrava

foto © vrbaak

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Cesto-pics.jpg no.3

Mária Karľaková 26.05.2020

Cestovanie nie je len o tom dostať sa na dané miesto, je o objavovaní, slobode, hľadaní, o prítomnom okamihu o tom, že samotná cesta je cieľ.

Singletone: Protomartyr – Worm in Heaven / Processed By the Boys

Štěpán Sukdol 17.05.2020

Iggy Pop o Protomartyr prohlásil, že jsou ta nejlepší kapela, co dnes v Americe mají. Postpunková parta z Detroitu slaví dekádu působení na scéně dvěma singly, brzo deskou.

Jako zabít naději

Michal Pařízek 15.05.2020

Uvolňování opatření pouhým zvyšováním kapacity kulturní akcí je úsměvné a jak již bylo řečeno, vychází z naprosté neznalosti prostředí a problematiky. Co bude dál?

Šejkr na doma: Na viděnou

Michal Pařízek 30.04.2020

Po půlhodinovém telefonátu s Brendonem z The Kill Devil Hills jsem chtěl psát o tom, jak se bojí o svoji hippie sestru... Poslední Šejkr na doma je tu.

Šejkr na doma: Spi sladce, potvoro

Michal Pařízek 29.04.2020

Gejzír vtipu a humorných situací – načala to Kateřina Konečná plamennou obhajobou maršála, který přišel o pomník, pak jsme viděli rozhořčeného Bohumila Pečínku a celé to završil Barťák.

Šejkr na doma: Básníci a bábovičky

Michal Pařízek 28.04.2020

„Tepláky jsou nové džíny.“ Někdy není jednoduché udržet si zdravý rozum, při sledování novinových titulků v poslední době je to ještě o poznání těžší.

Šejkr na doma: Ambulance horkých nápojů

Michal Pařízek 27.04.2020

Chybí mi kavárny. Možná víc než co jiného. Chybí mi jejich atmosféra, podivným způsobem kombinující ruch a klid, stejně jako možnost ji sdílet.

Sám doma #2: O křehkých lidech

cyril kosak 26.04.2020

Trocha mizantropie nikoho nezabije aneb o víře v dobrého člověka v časech nejen pandemických.

Šejkr na doma: Nedělní kino

Michal Pařízek 26.04.2020

Dnes to trochu odlehčíme filmovými tipy. Máme neděli a lenošení u obrazovky se prostě nabízí.

Šejkr na doma: „Now here's a little story, I've got to tell...“

Michal Pařízek 25.04.2020

Bylo to 23. února roku 1995. Polovina devadesátých let nebylo moje úplně nejlepší období, moc jsem toho nedělal a to, co jsem dělal, mě moc nebavilo.