Články / Sloupky/Blogy

Colours pyčo IV.

Colours pyčo IV.

Popluh | Články / Sloupky/Blogy | 20.07.2015

Začněme od konce. Nad ztichlým areálem se pomalu začíná rozplývat barevný festivalový opar. Poslední drinky a zavíráme. Desítky lidí se společně se mnou plouží směr stanové městečko u hradu. Ať už skupinky, dvojice nebo jednotlivci, všichni postupují mlčky a jediné, co narušuje znovunabitý ostravský noční klid, je šoupání nohou. Všichni chtějí na poslední noc zalézt do stanových ulit a odpočinout si. A zároveň ještě trochu udržet v hlavě to festivalové vakuum dobré hudby a nonstop zábavy. Vítejte v bodě, kdy se Colours stávají vzpomínkou, která bude postupem času blednout, až zůstane jen pár největších highlightů. Momentálně se snažíte udržet v hlavě co nejvíce a udržet se v té festivalové bublině co nejdéle, jenže ostré hroty myšlenek na práci a nefestivalový život ji nakonec prorazí. A chtě nechtě budete muset sednout do auta, vlaku nebo busu a vrátit se zpátky do svých životů. A možná ještě pár dní poté ucítíte závan barevného oparu. Vzpomínek třeba na Miku a na dobu před x lety, kdy se před jeho hity nedalo utéct a kdy jste měli na disku složku optimistic shit mix a Mika byl její páteří. A ještě vás do té doby dokázal vrátit. O pozornost se přihlásí i Vök, islandská mladá odpověď na The xx s jazzovým saxíkem k tomu. Vzpomenete si, jak jste únavou prospali půlku Mispers, nebo na vyrovnaný souboj Rodrigy y Gabriely se slunečním žárem. Nebo na opravdu nezapomenutelný ohoz frontmana Choir of Young Believers #sagvantofidoporucuje. Prostě si vzpomenete. Třeba za rok, až si znovu sednete nad prvním festivalovým pivem s nejlepšími přáteli...

Info

Colours of Ostrava
19.07.2015
Dolní oblast Vítkovic, Ostrava

foto © vrbaak

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Na doma: Krása v opakování

Aneta Kohoutová 31.03.2020

Na internetu probíhá hluboká těžba lidského potenciálu, ale mně se zrovna chce prostě jenom být.

Šejk #60: "My long view’s blurry by snow, streaming cast and tones..."

Michal Pařízek 30.03.2020

Dneska jen pár slov, o to více písniček. Taky jste si všimli, že hudbu posloucháme jinak, když je člověk o samotě?

Videohry na doma: Opakovaním k dokonalosti

Jonáš Sudakov 30.03.2020

Keď počúvam ľudí po tridsiatke s leskom v očiach opisovať, ako sa im pohyb pretáčania kaziet ceruzkou vryl do svalovej pamäte, môžem iba zaplakať.

Šejkr na doma: „Všechnu moc imaginaci.“

Michal Pařízek 29.03.2020

Víkendový volnější režim neznamená, že si ničeho nevšímáme. Zvlášť příkladů od těch, které bychom měli následovat.

Art Side of the Moon (na doma): Kreativní tenzi ani virus neochromí

Petra Juráčková 29.03.2020

Řada hudebníků, herců a dalších umělců všeho druhu zásobuje internet neustálým přísunem svého karanténního umění. Ani instituce jako galerie nezůstávají pozadu.

Šejkr na doma: Jistoty a návraty

Michal Pařízek 28.03.2020

Velkou výhodou nuceného pobytu doma a zvlášť o víkendech je skutečnost, že můžete pít víno už odpoledne, třeba v kanclu na balkóně.

Živelný zápisník na doma: Oslava pomalosti a zastavení

Libor Staněk 28.03.2020

Domov je – jak se často říká – naším prvním vesmírem, je skutečným kosmem. Kosmem ve všech významech slova, píše francouzský filozof Gaston Bachelard.

Šejkr na doma: Francouzská edice

Michal Pařízek 27.03.2020

Poslední hřebíček: „Ochranný svaz autorský vyplatil jednorázovou finanční pomoc skladatelům a textařům. Výše vyplacené částky není známá, stejně jako o jaké umělce jde“.

Na fesťák s rouškou?

Adéla Polka 27.03.2020

Jet v létě na festival s rouškami? Žádný problém, stejně s nimi brzy srosteme.

Šejkr na doma: Milujte svého prodejce

Michal Pařízek 26.03.2020

Ministr kultury nám včera v rozhovoru pro Aktuálně de facto zrušil všechny letní festivaly se zahraniční účastí, ještě že je situace tak dynamická, že to může být nakonec jinak.