Články / Recenze

Cover, co nechcete vidět, muzika, kterou nechcete slyšet. Repelent SS!

Cover, co nechcete vidět, muzika, kterou nechcete slyšet. Repelent SS!

Honza Štelcík | Články / Recenze | 25.10.2016

Vy dobytci, hehehe. Tak jo! Pár dní zpátky vyšlo debutový elpíčko zlounům z Repelent SS. Název, nad kterej není, a předem avizovaný vlaštovky slibovaly riadný masaker. Čerstvá záležitost, krev, co nikdy nestačí zaschnout a rány se znova obnoví.

Na áčku zbrusu nový vály, na béčku tři roky starý demo Dvatisícetřinec. Poctivá těžká váha, hutnej zvuk jak pes, mrtvol jak Jihlava. Za šestikilo Brno - Praha. Deset minut pogromu na každý straně. Skvělá věc. Po vydání dema Dvatisícetřinec jsem esesáky adoroval, podobná kapela chyběla. Ale pak nějak zapadli, krom vzpomínky na živej koncert na Náplavce na jaře 2014 a videa ke skladbě Inventörra. Poslední vteřina klipu je nejvtipnější a skladba nese jeden z nejvýraznějších riffů a vyhrávky na desce. Dort jak brus.


Deska repelentů je majestátní sovy let. Hradní kapela majora Zkázy alias Ivana Hrozného. Drtiče pozitivity. Brutálního živočicha. Prosaďme jeho samoděržaví. Co zásek, to den otevřených dveří na jatkách. Eponymní stranu nahrál Jarda Péro, smíchal a zmasteroval Amák a těžkopádnost zvuku je maximální. Bylo by chybou pouštět to jako kulisu, i doma, i v osobním přehrávači nechte zpívat Zkázu a nechte trhat své sluchovody. Rád se nabudim cestou do práce, klidně i repelentím demáčem, negativně se naladim už v sedm ráno a pak mi to vydrží celej den. A tak to mám rád.

Samostatnou kapitolou je obal desky. Je opět skandální a jsem zvědavej na anti-sexistickou ligu hardcore punkový scény. Jako nadsázka mě to neuráží, ale nelíbí se mi to. Kdesi už se ale určitě plní bonzbloky. Součástí desky plakát, kterej si určitě nevylepim, a předem chystám výmluvu, až se jednou děti budou prohrabovat deskama a ptát se "co to je" a "proč a proč".

První koncerty po releasu už proběhly, s Kovadlinou a Finama Remissions. Ten pražskej se chladně pokřtil drutěvou. Sto kusů čirýho vinylu, dvě stě černýho. Vevnitř texty česky, rusky a arabsky (skandál - Míra Krampera). Vyšlo u Damage Done Records, v distribuci u Day After. Zejtra cestou do práce Integrity SS nebo Cursed SS. Žiletky všem!


Info

Repelent SS - s/t (2016, Damage Done Records)
www.repelentss.bandcamp.com

foto © Martinezz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Humor na prvním místě (Queef Jerky)

Martin Šmíd 02.02.2023

Pod nánosem infantilního humoru se skrývá melodická schopnost a talent.

Být součástí něčeho většího (Babylon)

Julie Šafová 01.02.2023

Navzdory slabé dějové lince nechybí Babylonu technická preciznost ani živelná energie, která snímek žene kupředu.

Nejlepší texty Full Moonu 2022: „Když jsi šťastná ty, jsem šťastná i já.“ (Rosalía)

Michal Pařízek 24.01.2023

Třetí album je jedním z klíčových archetypů showbizu, pověstným gordickým uzlem, milníkem, který ne každý dokáže jednoduše a správně překročit.

Popové vize podle Mount Kimbie

Richard Kutěj 18.01.2023

Mount Kimbie nedělají revoluci. Zůstávají ale sví, současní a ano, post.

Od tanečního parketu k soustředěnému poslechu (Kai Whiston)

Dominik Polívka 08.01.2023

S veškerou úctou a osobitostí uzavírá svou kapitolu dospívání a zvědavé generaci Z poskytuje čitelnou hudební road mapu s otevřenými cestami a jasným směrem.

Dopisy ze zvuku (Michal Rataj a Oskar Török)

prof. Neutrino 27.12.2022

Agilní vydavatelství Blue Lizard Michala Kořána vydalo jako svůj stý počin pravděpodobně jedno z nejpozoruhodnějších alb letošního roku.

Vesmír, život a vůbec podle Briana Greena (Až do konce času)

prof. Neutrino 23.12.2022

V této podobě je to tedy spíš hra kreativců a jistý druh umění než skutečně aplikovaná věda, i když se odvolává na matematiku.

7krát3, sázka na pop

Riikka Hajman 21.12.2022

Otázkou je, jestli je to správná volba. Když se dobře vyváží s hudební inovací, vznikají hity, ale na albu II je jich jen pár.

Ohnout punkovou matérii (Wire)

Akana 20.12.2022

S přestávkami dodnes fungující a stále relevantní nahrávky produkující Wire se oficiálnímu vydání tohoto bootlegu dlouho bránili.

V hlavě Eddieho Veddera

Tomáš Hladký 15.12.2022

Eddie Vedder vždy tvrdil, že nejlepší na tom být rockovou hvězdou je, že se potkáte s jinými rockovými hvězdami.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace