Články / Reporty

Creepy Teepee: Jako každý rok?

Creepy Teepee: Jako každý rok?

Broněx | Články / Reporty | 15.07.2014

Jako každý rok. Když člověk přesedá na kutnohorským hlaváku na courák do zastávky Kutná Hora město, potká většinou první návštěvníky Creepy Teepee, rozpoznatelný na první pohled. Jako každý rok. Křiklavý barvy, divný outfity, modely ze sekáče feat. uniformy ze Star Treku. Můžete se proti tomu vymezovat nebo zaujmout jakýkoli jiný postoj, stejně je to ale každému jedno. Jako každý rok. V parčíku před areálem pak sedí skupinky lidí, jako každý rok, a s odpolednem se pomalu plní i samotný pivovarský dvůr. Creepy Teepee vol. 6, sobota. Domácká atmosféra, ať už to tady znamená cokoliv. Jako každý rok.

ALE. Zatímco u všech předchozích ročníků bývalo zvykem, že se hrálo jen na venkovní stagi, tentokrát se střídaly koncerty venku a uvnitř. Líné plynutí nahradilo neustálé přebíhání zvenku dovnitř. Po prvních Pretty Old Sound tak hned začínají Le Bain de Maid uvnitř. Chebská screamo kapela, o které by se rozhodně mělo vědět víc. Nejen název připomene francouzské emo staré školy, melancholie tryská ze zatěžkaných riffů. Zdatní kolegové profláklejších Drom nebo Esazlesa, kteří ostatně měli hrát na Krýpku o den později.

Pak už jde všechno ráz na ráz, možná až trochu moc. Vcelku fajn rakouská kytarovka Live Crush venku, uvnitř Peleton ze stáje Silver Rocket, škoda horšího zvuku poloprázdné haly. Po nich instrumentální dvojice Tomáš Palucha. Poslouchám se zatajeným dechem, každý akord obou kytar se splétá pomalu a dlouho rozeznívá vzduch i industriální projekci. Chrámový zážitek, ani nepotřebuješ Svatou Barboru. Hned a bez oddychu Old Soul z Michiganu venku, kapela, která nedávno vydala splitko z plzeňskou Nicotou. I na velké stagi za odpoledního slunce zní hardcore přesvědčivě, i když si dovedu představit lepší čas a prostor. Vzápětí po nich Nicota uvnitř, další silný zážitek, jsem jako vždy roztrhán na kusy. Vrchol dne už odpoledne, určitě.

Silných emocí je moc, bez uvolnění, a pořád je ještě denní světlo. Podvečerní kapely tak sleduju zpovzdálí, uvolnění tempa přinášejí Latviri, nová stoner kapela Tomáše Kopáčka z Black Tar Jesus. S pozvolným soumrakem přichází ke slovu víc elektroniky než kytar a atmosféra pozorného naslouchání a odpoledního postávání se přelévá v ostrou párty. Taneční Patten s projekcí rozteklých barev je důstojná náhrada Le1fa, pak Actually jako dekadentní protiklad Madonny ze sedmdesátek. A mezitím a potom další projekty v hale uvnitř, šílená elektronika, tělo na tělo... spousta těl na spoustě těl... Nemám správné vyladění, nestíhám. Zběsilý tep v pivovarské hale neopadává, únava vítězí.

Info

Creepy Teepee 2014
12. 7. 2014, pivovar, Kutná Hora

foto © Martin Rejsa

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Z predátora obětí. A naopak (Panthera, 420PEOPLE)

redakce 11.09.2019

Pět šelem v kleci pomalu krouží a soustředěně, hladově vyhlíží. Přichází Panthera...

Netančilo se: HTRK

redakce 09.09.2019

Začalo to drtivým duněním pomalých basů. Kytara jen probleskovala, zpěv se blížil spodní hranici slyšitelnosti. Tak HTRK znít neměli...

Neobyčejně obyčejná Courtney Barnett

redakce 07.09.2019

Sebeironická vypravěčka i zuřivá punkerka. Ultrasympatická bytost, s níž byste moc rádi strávili noc. A spíš než co jiného tím mám na mysli...

Ty už odcházíš? (Courtney Barnett)

redakce 07.09.2019

To není její věta, neodpustila jsem si říct nahlas. Patří snad Carrie Fischer a mně se příčí, když je cizí věta tou nejzajímavější částí textu...

V tempu. Ariana Grande

redakce 06.09.2019

Průhledná ledvinka za osm dolarů, se stejnou cenovkou průhledná taška i kabelka. Nad nabídkou oficiálního webshopu s merchandise Ariany Grande se nelze než pousmát.

Ve spleti harfy, na pláni cella: Mary Lattimore, Julia Kent

redakce 06.09.2019

Svým oblíbeným vtipem uváděla americká harfenistka Mary Lattimore kompozici nazvanou The Warm Shoulder, prý romantickou.

Jiná opera, jiné zvuky: Ostravské dny 2019

redakce 02.09.2019

Když Morton Feldman oslovil Samuela Becketta s žádostí o libreto, oba se okamžitě shodli na tom, že operu nesnáší. Úměrně tomu v Neither absentuje většina jejích specifik, například děj.

Magická krajina blikající žárovky (Aluk Todolo)

redakce 30.08.2019

Aluk Todolo aneb jak z mála vydolovat hodně. Platí to o jejich hudbě, platí to i o vizuální stránce koncertu. A sklepní ráj Underdogs' tomu dal ideální prostor.

Tohle není jen další písničkář (Hozier)

redakce 29.08.2019

Když zazní rozvážná Talk z letošní desky, v duchu si říkám „To je ono! Právě za to ho mám ráda – za ty temné polohy, z nichž mrazí v zádech“.

Acidová bouře The Warlocks

redakce 29.08.2019

Už během prvních tónů písně Disfigured Figure z nového alba Mean Machine Music bylo zřejmé, že nepřivezli žádný hippie oceánský zefír z minulých let...