Články / Reporty

Creepy Teepee: Jako každý rok?

Creepy Teepee: Jako každý rok?

Broněx | Články / Reporty | 15.07.2014

Jako každý rok. Když člověk přesedá na kutnohorským hlaváku na courák do zastávky Kutná Hora město, potká většinou první návštěvníky Creepy Teepee, rozpoznatelný na první pohled. Jako každý rok. Křiklavý barvy, divný outfity, modely ze sekáče feat. uniformy ze Star Treku. Můžete se proti tomu vymezovat nebo zaujmout jakýkoli jiný postoj, stejně je to ale každému jedno. Jako každý rok. V parčíku před areálem pak sedí skupinky lidí, jako každý rok, a s odpolednem se pomalu plní i samotný pivovarský dvůr. Creepy Teepee vol. 6, sobota. Domácká atmosféra, ať už to tady znamená cokoliv. Jako každý rok.

ALE. Zatímco u všech předchozích ročníků bývalo zvykem, že se hrálo jen na venkovní stagi, tentokrát se střídaly koncerty venku a uvnitř. Líné plynutí nahradilo neustálé přebíhání zvenku dovnitř. Po prvních Pretty Old Sound tak hned začínají Le Bain de Maid uvnitř. Chebská screamo kapela, o které by se rozhodně mělo vědět víc. Nejen název připomene francouzské emo staré školy, melancholie tryská ze zatěžkaných riffů. Zdatní kolegové profláklejších Drom nebo Esazlesa, kteří ostatně měli hrát na Krýpku o den později.

Pak už jde všechno ráz na ráz, možná až trochu moc. Vcelku fajn rakouská kytarovka Live Crush venku, uvnitř Peleton ze stáje Silver Rocket, škoda horšího zvuku poloprázdné haly. Po nich instrumentální dvojice Tomáš Palucha. Poslouchám se zatajeným dechem, každý akord obou kytar se splétá pomalu a dlouho rozeznívá vzduch i industriální projekci. Chrámový zážitek, ani nepotřebuješ Svatou Barboru. Hned a bez oddychu Old Soul z Michiganu venku, kapela, která nedávno vydala splitko z plzeňskou Nicotou. I na velké stagi za odpoledního slunce zní hardcore přesvědčivě, i když si dovedu představit lepší čas a prostor. Vzápětí po nich Nicota uvnitř, další silný zážitek, jsem jako vždy roztrhán na kusy. Vrchol dne už odpoledne, určitě.

Silných emocí je moc, bez uvolnění, a pořád je ještě denní světlo. Podvečerní kapely tak sleduju zpovzdálí, uvolnění tempa přinášejí Latviri, nová stoner kapela Tomáše Kopáčka z Black Tar Jesus. S pozvolným soumrakem přichází ke slovu víc elektroniky než kytar a atmosféra pozorného naslouchání a odpoledního postávání se přelévá v ostrou párty. Taneční Patten s projekcí rozteklých barev je důstojná náhrada Le1fa, pak Actually jako dekadentní protiklad Madonny ze sedmdesátek. A mezitím a potom další projekty v hale uvnitř, šílená elektronika, tělo na tělo... spousta těl na spoustě těl... Nemám správné vyladění, nestíhám. Zběsilý tep v pivovarské hale neopadává, únava vítězí.

Info

Creepy Teepee 2014
12. 7. 2014, pivovar, Kutná Hora

foto © Martin Rejsa

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Metronome ještě nemá vybudovanou tradici

Zdeněk Němec 29.06.2022

Nick Cave & The Bad Seeds, Beck a Underworld coby headlineři letošního Metronomu zabodovali. Co ostatní, co všechno ostatní?

Order of Sonic Chaos: projektivní hra ve sklepě

Minka Dočkalová 26.06.2022

Když vstupujete do sklepní části Husy na provázku, kde se nachází scéna brněnského performativního pole Terén, můžete si být jisti, že vždy budete svědky něčeho...

Noc nikdy neutekla tak rychle (Mišmaš)

Veronika Miksová, cyril kosak 26.06.2022

Jsme doma, nebo venku? Jak se dívat na vývoj festivalu Mišmaš a jak na karpatské výhledy? O potocích lásky, dobrý lidech a dětech coby nadějích.

Slunovrat po dvaatřiceti letech s Crime & the City Solution

Václav Adam 24.06.2022

Současná inkarnace Crime & The City Solution sice neoplývá tak zvučnými jmény, jako když jednu dobu téměř stínovali sestavu The Bad Seeds, ale úterní koncert byl velmi přesvědčivý.

Hvězdy, rituály a splněná přání aneb Respect Festival 2022

Akana 23.06.2022

Letos už se ale fantazie týmu kolem Borka Holečka mohla opět rozletět všemi směry. Díky tomu si návštěvníci mohli vychutnat tradiční geograficky i žánrově pestrý hudební mix.

Mesiášský komplex, nuda k uzoufání i Prince-zna (Tempelholf Sounds 2022)

Vojta Chmelík 22.06.2022

Po první díle přinášíme pokračování reportáže z berlínského festivalu Tempelhof Sounds. Muse, The Strokes, Anna Calvi a mnozí další. Včetně spálené kůže.

Právě teď žiju dobrý život: Dům kultury a naděje v HaDivadle

Minka Dočkalová 21.06.2022

Zkuste si vybavit jediný okamžik svého života. Vzpomeňte si a znovu prožijte pocit, kdy jste si v duchu řekli: ano, teď žiju opravdu dobrý život...

Přivykání na tmu i asociační hra (Trojvernisáž v Galerii TIC)

Minka Dočkalová 16.06.2022

V Galerii mladých ožívá snově surrealistické mojo, o patro výše implicitně stalkerský polodokumentární film a vedle, v Galerii u Dobrého pastýře je možné zažít dotyk postapokalyptického světa.

Rozinkové bombardéry, pražská šunka a bílé i černé kněžky (Tempelhof Sounds 2022)

Vojta Chmelík 14.06.2022

Když byl loni ohlášen nový festival s headlinery Muse a The Strokes na letišti Tempelhof, poskočil jsem radostí. A rovnou schytal od okolí pár jízlivých narážek.

Pěsti vzduchem (Dälek)

Lukáš Grygar 09.06.2022

Chvěje se sál, drnčí jeho železný interiér, mám cukání spustit něco jako pogo, ale dopadlo by to těmi pěstmi.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace