Články / Sloupky/Blogy

Crossroads coby (milá) povinnost

Crossroads coby (milá) povinnost

Anna Mašátová | Články / Sloupky/Blogy | 16.07.2015

Absolvování středečního programu na Crossroads mělo být povinností pro každou kapelu, která byť jen trochu uvažuje nad tím, že by ráda za humna. A vlastně pro každou, jejímž cílem je, aby se o nich vědělo a občas napsalo.

Prostor totiž dostali především zahraniční hosté, představovaly se ale i česko-slovenské projekty na podporu muziky, světové festivaly a showcase. Tudíž několik pojmů, které by si měli hudebníci zapsat za uši nebo alespoň do deníčků. Exportní projekt Českého rozhlasu Czeching, nově vznikající Czexport Office a především slova Gerarda Seligmana, který měl pro hudebníky z celého Crossroads nejzásadnější přednášku.

Dřívější ředitel Womexu živě komunikoval s publikem, šel někdy až na dřen hudebního businessu, ve své prezentaci uváděl dobré i špatné příklady promo fotek, info sheetů, obalů desek, radil, jak jednat s novináři, jak na prezentaci kapely, mnohým publicistům mluvil jistě z duše. Doufejme, že byla jeho přednáška natáčena, mnohým by otevřela (snad) oči.

Další novinkou letošních Crossroads byl speed dating, hudební seznamka, kterou by byl hřích nevyužít. Zájemci dostali možnost se seznámit se zahraničními odborníky a promotéry, zeptat se na radu, zkrátka navázat potřebné kontakty.

Takže mají Czech Music Crossroads smysl? Možná zbytečná otázka. Mají. Jména akreditovaných hostů jsou zvučná a hodná obdivu, příspěvky na konferenci někdy nevyrovnané, přesto si lze z každého alespoň několik nových poznatků odnést a mnohdy ani nepustíte tužku z ruky. Vzhledem k nevelké návštěvnosti vládne téměř rodinná atmosféra, o zúčastněné je dobře postaráno, a když k tomu připočteme genius loci, plusy převažují.

Nad výběrem kapel na showcase lze sice vést debatu, ale co člověk, to názor a je až dobrodružné sledovat, jaké plody přinese přehlídka v následujících měsících.

Info

Czech Music Crossroads 2015
14. 7. 2015, Prostor Hlubina, Ostrava
www.crossroads.colours.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Šejkr #97: „It's in the wind, whatever it is…“

Michal Pařízek 27.01.2023

Tak je to zase tady. Další Šejkr, další volební víkend. Už si pomalu začínám zvykat, naštěstí to je na nějakou dobu naposledy.

Šejkr #96: New world wide?

Michal Pařízek 13.01.2023

Volební období přinášejí jisté leitmotivy, například skutečnost, že se mě známí dobří i letmí až příliš často ptají, koho budu volit.

Desky roku 2022 podle Full Moonu: 1. místo

redakce 05.01.2023

Vyhlašujeme vítěze i celkové pořadí letošního hlasování!

Desky roku 2022 podle Full Moonu: 2. místo

redakce 04.01.2023

Stříbrnou medaili uděluje měsíční posádka rapu.

Desky roku 2022 podle Full Moonu: 3. místo

redakce 03.01.2023

Třetí příčka patří slovenským emo empatikům a londýnským Black Country, New Road.

Desky roku 2022 podle Full Moonu: 4. místo

redakce 02.01.2023

Čtvrtá příčka patří debutu brněnské skupiny i bočnímu projektu členů Radiohead.

Desky roku 2022 podle Full Moonu: 5. místo

redakce 01.01.2023

Redakční hlasování nejlepších nahrávek uplynulého roku začíná. Pátou příčku obsadil říční tulák a irští hochštapleři.

Šejkr #95: Zatím dobrý...

Michal Pařízek 30.12.2022

Sváteční dny jsou nějaké rychlejší, nemůžu si pomoct. Zakázal jsem si počítač, tak trochu i telefon, a stejně to pořádně nepomáhá...

Melting Pot emocí

Jiří Přivřel 24.12.2022

Nová jména v Mercury Lounge, bedekr po zdejších record stores, deska Fugazi a jazz v parku. Cestovka.

Fluidní moc nemoci a nemoc moci v pražském DOXu

Ivana Beranová 22.12.2022

Katalog (Ne)Moc vydaný ke stejnojmenné výstavě, je výborný doplňující materiál pro ty, kteří výstavu navštívili i pro ty, kteří to nezvládli a téma je zajímá.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace